4
4

Що таке клімакс і чому лікарі на нього звертають увагу?

Що таке клімакс і чому лікарі на нього звертають увагу?

В організмі жінки після 45 років відбуваються фізіологічні зміни ендокринної системи, які призводять до зниження вироблення статевих гормонів та згасання функції яєчників. Це може супроводжуватися головними болями, припливами, сонливістю, дратівливістю, тахікардією та іншими нездужаннями. Патологічний стан, що проявляється такою симптоматикою, фахівці називають клімаксом (менопаузою).

Чому настає клімакс і як проводити профілактику та лікування його симптомів – розповідає лікар-гінеколог. 

Причини виникнення клімаксу

Експерти виділяють низку причин, які можуть спровокувати ранній початок клімаксу.

Природне зниження вироблення репродуктивних гормонів

Приблизно до 40 років у яєчниках жінки знижується синтез естрогену та прогестерону – гормонів, необхідних для підготовки матки до менструації. Перехідний період супроводжується зміною менструального циклу (аномальні/нерегулярні маткові кровотечі) і продовжується в середньому до 50-55 років. Але жінці слід пам'ятати, що під час менопаузи існує можливість настання вагітності.

Синдром передчасного виснаження яєчників

Згідно зі статистикою, приблизно у 1% жінок відзначається настання менопаузи у віці до 40 років. Це пов'язано з нездатністю яєчників виробляти яйцеклітини та підтримувати рівень репродуктивних гормонів. Основні причини розвитку синдрому – недостатня кількість фолікулів при народженні, гінекологічні захворювання, аутоімунні дисфункції та генетичні порушення.

Хірургічне втручання

Видалення матки з яєчниками – складна операція, що проводиться за дуже жорсткими показами. Різко припиняється надходження до організму естрогенів та прогестерону. Розвивається хірургічна менопауза. Вона має дуже “яскравий” перебіг. Але хірургічна менопауза – стрес для організму, і настання природної менопаузи може супроводжуватися вираженими побічними ефектами.

Променева терапія та хіміотерапія

Дані методи лікування раку жіночих репродуктивних органів та молочної залози викликають менопаузу та її симптоми, але припинення менструації виникає  не завжди..

Ознаки клімаксу

Під час настання клімаксу в організмі жінки відбуваються фізичні та психологічні зміни. Перименопауза та менопауза супроводжуються такими симптомами:

 

Зниження фертильності

Зменшення рівня естрогенів знижує шанси на дозрівання фолікула і вихід яйцеклітини, що робить процес зачаття малоймовірним, а недостатня продукція прогестерону перешкоджає розвитку ембріона.

 

Нерегулярний цикл

Головна ознака наближення менопаузи – порушення менструального циклу: часті і рідкісні, болючі або рясні місячні, інше.

 

Сухість та дискомфорт піхви

Свербіж, дискомфорт та атрофічні зміни шкіри та слизових  виникають внаслідок дефіциту естрогенів. З'являється біль при сечовипусканні та в процесі статевого акту.

 

Приливи

Раптове відчуття жару в зоні грудей, шиї та обличчя, прискорене серцебиття і потовиділення. Неприємні відчуття можуть тривати від кількох хвилин до годин, бути поодинокими чи періодично повторюватися.

 

Психоемоційні та когнітивні розлади

Серед частих проявів також погіршення пам'яті, депресія, пригнічений настрій, занепокоєння, напади плачу та дратівливості.

 

Фізичний дискомфорт

Клімактеричний період супроводжується метаболічними порушеннями, зниженням тургору шкіри, зміною кольору, текстури та об'єму волосся, болючістю грудей, нетриманням сечі. Підвищується ризик розвитку ендокринних захворювань та ускладнень.

Методи терапії

Менопауза – це природний процес, і багато її симптомів з часом зникають. Але якщо вони знижують якість життя жінки, необхідно пройти діагностичні обстеження, виключити наявність хронічних захворювань, що прогресують під час менопаузи, і підібрати правильну схему терапії.

Негормональна терапія

  • Відмова від прийому гормональних препаратів через їх непереносимість, наявність протипоказань чи злоякісних новоутворень потребує застосування альтернативних схем лікування. Відмінно знімає симптоми клімаксу гомеопатичний засіб «Клімакто-гран».

  • Дієві компоненти препарату позитивно впливають на загальне самопочуття та знижують прояв вегетативних розладів (припливи жару та підвищене потовиділення). «Клімакто-гран» мінімізує симптоми клімаксу та допомагає відновити жіноче здоров'я. 

  • Примітка! Уникнути настання клімактеричного синдрому неможливо, але своєчасне звернення до гінеколога дозволить підібрати правильну терапію, яка полегшить симптоми та допоможе знизити ризик виникнення хронічних захворювань.

КЛІМАКТО-ГРАН

Є питання?

Заповніть форму нижче та ми зв'яжемося з Вами найближчим часом:

Дякуємо Вам! Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Зробіть вибір
Пацієнт
Лікар
Медпрацівник
Пенсіонер

Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних і погоджуєтесь з політикою конфіденційності

Не всі поля заповнені

Повідомлення відправлено

Виникла помилка

spinner

Продовжити покупки Оформити замовлення