Лікуємо шлунково-кишковий тракт

Застосування гомеопатичних препаратів у терапії захворювань шлунково-кишкового тракту значно підвищує ефективність лікування.
Гомеопатичні препарати можна застосовувати при різноманітній патології шлунково-кишкового тракту будь-якої тяжкості – від функціональних захворювань до важкої органічної патології, як самостійно так і в сполученні з будь-якими іншими ліками і методами лікування. Ефект комплексного лікування алопатичними і гомеопатичними препаратами підвищується в порівнянні з однокомпонентною терапією, при цьому зменшуються токсичні та побічні дії алопатичних препаратів, поліпшується їх переносимість організмом. У випадках важкої патології, що вимагає тривалого безперервного медикаментозного лікування, включення у комплекс гомеопатичних препаратів дозволяє поступово зменшити дози чи частоту прийому сильнодіючих алопатичних препаратів, проводити безперервне протирецидивне лікування у періоди ремісії.
Важливою перевагою гомеопатії є можливість тривалого безпечного прийому ліків при функціональних порушеннях або нетяжких захворюваннях шлунково-кишкового тракту, для лікування яких алопатія має у своєму розпорядженні обмежений арсенал препаратів, тим більше, що побічні дії багатьох з них більш тяжкі, ніж саме захворювання.
Гомеопатичне лікування захворювань шлунково-кишкового тракту можна починати як у період загострення, так і при хронічному перебігу захворювання та у період ремісії.
Показання: гострі і хронічні гастрити та дуоденіти – катаральні, гіпертрофічні, атрофічні, ерозивні; виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки в стадії загострення і ремісії, “німі” виразки, виразки, що довго не загоюються. Рефлюксна хвороба. Порушення функції печінки, підшлункової залози та кишковика, сполучені з захворюваннями шлунка та дванадцятипалої кишки.
Препарат має протизапальну дію, стимулює процеси регенерації клітинних елементів і усуває загальнодистрофічні зміни в слизовій оболонці шлунково-кишкового тракту, підвищує резистентність слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки до дії факторів, що ушкоджують її.
Нормалізує секреторну функцію шлунка, кислотність шлункового соку, зменшує болі та явища диспепсії.
Нормалізує тонус гладенької мускулатури, усуває дисмоторику шлунку і дванадцятипалої кишки, нормалізує тонус сфінктерів. Сприяє поліпшенню циркуляції крові в органах травної системи.
Поліпшує функцію печінки і підшлункової залози, нормалізує роботу кишковика.
Гастро-гран впливає на нервово-рефлекторні ланки патогенезу захворювань шлунка і дванадцятипалої кишки, заспокійливо впливає на центральну нервову систему (не викликаючи загальмованості, сонливості), нормалізує стан вегетативної нервової системи.
Впливає на ендокринну систему, ліквідує гормональну дискоординацію.
Приймати: при загостренні захворювання шлунку чи дванадцятипалої кишки – у комплексі базисної терапії по 5 гранул під язик 3-6 разів на день у залежності від тяжкості стану; для профілактики загострень приймати по 5 гранул під язик 1 раз на день ранком натще протягом 6-9 місяців. Після перерви у 2-3 тижні курс при необхідності повторити.
Показання: гострі і хронічні захворювання печінки і жовчовивідних шляхів: гострі і хронічні холецистити, гепатити, дискінезія жовчовивідних шляхів. Жовчокам’яна хвороба. Порушення функції шлунку, дванадцятипалої кишки, кишковика, пов’язані з захворюванням печінки. Реактивний панкреатит. Захворювання нирок і легенів, пов’язані з порушенням функції печінки. Порушення функції печінки як ускладнення захворювань легень і нирок. Гепатопротекторна дія при хіміо- і променевій терапії в онкології.
Холе-гран впливає на усі відділи гепатобіліарної системи і сполучені з нею органи.
Холе-гран нормалізує всі функції гепатоцитів, зокрема дезінтоксікаційну. Сприяє регенерації печінкової тканини після гострого (вірусного, сироваткового, інтоксикаційного) гепатиту, при хронічних захворюваннях печінки. Перешкоджає надмірному розростанню сполучної тканини в печінці при її поразці. Чинить гепатопротекторну дію при променевій і хіміотерапії.
Холе-гран поліпшує процеси жовчоутворення і біохімічні властивості жовчі, зокрема сприяє підвищенню активності ферментів, що розщеплюють жири. Помірно підвищує секрецію жовчі гепатоцитами й одночасно поліпшує відтік жовчі від печінки, що сприяє зменшенню застійних явищ у печінці і зменшенню болей.
Холе-гран має протизапальну та антибактеріальну дію, зменшує набряк – сприяє ліквідації запальних явищ у всіх відділах гепатобіліарної системи.
Холе-гран нормалізує тонус жовчовивідних шляхів, кінетичні властивості жовчного міхура і відновлює тонус сфінктерів Одді і Лютнера. Більш повна і швидка нормалізація спостерігається у хворих з гіпертонічно-гіперкінетичною діскенезією жовчовивідних шляхів, менший ефект спостерігається при гіпотонічно-гіпокінетичній. Остання вимагає більш тривалого лікування, повторних курсів.
Холе-гран попереджає утворення конкрементів у жовчному міхурі, нормалізує сольовий обмін; за рахунок нормалізації тонусу мускулатури жовчовивідних шляхів препарат синхронізує процеси розслаблення і скорочення жовчного міхура і сфінктерів, що поліпшує відтік жовчі і попереджає порушення її колоїдної стабільності.
Нормалізація моторики жовчовивідних шляхів сприяє звільненню жовчного міхура від суспензії, застійної жовчі, дрібних конкрементів. У деяких випадках спостерігається зменшення розмірів великих конкрементів. При клінічних випробуваннях Холе-грана не зареєстровано випадків обтурації жовчних протоків конкрементами.
Холе-гран нормалізує екзокринну функцію підшлункової залози як за рахунок стимулювання панкреатичної секреції, так і внаслідок безпосереднього впливу на тканину підшлункової залози. Препарат має протизапальну дію, зменшує набряк залози, поліпшує біохімічні властивості панкреатичного соку.
Вплив Холе-грана на кишковик опосередковано нормалізацією секреції і властивостей жовчі і панреатичного соку, а також обумовлено безпосереднім впливом на кишковик: має протизапальну дію на слизові оболонки, усуває гіпомоторну діскенезію, нормалізує тонус сфінктерного апарату шлунково-кишкового тракту, усуває рефлюкси та запальні процеси у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту, що розвилися як їхній наслідок.
Холе-гран впливає на нервово-рефлекторні ланки захворювань печінки і жовчовивідних проток.
При загостренні захворювань печінки, жовчовивідних шляхів приймати в комплексі базисного лікування по 5 гранул під язик 3-6 разів на день до стихання гострих явищ. Для профілактики загострень і лікування хронічних захворювань печінки і жовчовивідних шляхів приймати по 5 гранул під язик 1 раз на день ранком натще протягом 4-6 місяців, при необхідності курс повторити після перерви у 2-3 тижні.
Холе-гран можна використовувати в комплексі лікування гострого гепатиту як доповнення до основної терапії. Приймати по 5 гранул під язик 3-6 разів на день протягом усього гострого періоду. Після стихання гострих проявів приймати по 5 гранул під язик 1-2 рази на день протягом 5-6 місяців у комплексі реабілітаційного лікування.
Холе-гран можна використовувати в комплексі неспецифічної профілактики вірусного гепатиту. Приймати 1 раз на день по 5 гранул ранком натще протягом усього карантинного періоду.
Біль у животі, сухість і гіркота в роті ранком, закрепи – неминучий супутник неправильного, нерегулярного харчування, недостатньої фізичної активності, психічних перенапруг — тобто способу життя сучасної людини, яка працює, особливо городянина.
Легкі диспептичні розлади (печія, відрижка, нудота ранком, здуття живота) хоча і створюють деякий дискомфорт, рідко змушують людину вважати себе хворою. Тільки загострення симптомів змушує її звернутися до лікаря і почати лікування, часом уже досить інтенсивне.
Здавалося б, що може бути простіше дотримання режиму харчування, зарядки ранком і прогулянки наніч! Але удень вистачає часу тільки на сухий бутерброд, вечірня прогулянка замінюється щільною вечерею і стреси, стреси, стреси… Результат – застій крові в органах травного тракту, у печінці, застій жовчі, зниження секреторної функції травних залоз. З’являються і поступово підсилюються диспетичні скарги, порушується робота кишечника, псується колір обличчя, старіє шкіра. Легкий дискомфорт перетворюється на грізні діагнози: гастрит, виразкова хвороба, дискинезия жовчевидільних шляхів, реактивний панкреатит, коліт, геморой. Список можна продовжувати довго.
Запалення шлунку порушує виділення шлункового соку, призводить до зниження або підвищення кислотності, в результаті з”являються так звані диспептичні симптоми – нудота, палія, відрижка, неприємний присмак у роті. Порушується травлення у шлунку, як наслідок – розлажується робота кишечника, починають турбувати болі у животі, накопичуються гази, виникають поноси чи закрепи, частим ускладненням яких стає геморой.
Лікування цих захворювань вимагає багато сил і часу. Головна умова зцілення – правильний спосіб життя, режим харчування і дієта. Ліки при цьому відіграють допоміжну роль.
Дуже важливо при захворюваннях органів травлення лікуватися довго, постійно, а не тільки в періоди загострень. Для такого тривалого лікування добре підходять гомеопатичні ліки: вони не викликають алергійних, токсических і інших побічних реакцій, до них не виникає звикання. Це дозволяє приймати гомеопатичні ліки місяцями і навіть роками, а саме такі терміни потрібні для лікування хронічних захворювань органів травлення.
Гомеопатичні ліки нормалізують секреторну функцію шлунка, кишечника, поліпшують відтік жовчі та функцію печінки, підшлункової залози, нормалізують кровообіг в органах травлення, у печінці, нормалізують роботу кишечника. У результаті поліпшується переварювання і засвоєння їжі, зменшуються диспептичні розлади, поліпшується самопочуття і настрій. Гомеопатичне лікування можна починати як у період загострення, так і при хронічному перебігу захворювання. При загостренні часто доводиться сполучати гомеопатичні й алопатичні препарати, поза загостренням можна лікуватися тільки гомеопатією, хоча й у цей час можна сполучити гомепатичні ліки з будь-якими іншими ліками і методами лікування.
Шлунково-кишковий тракт – єдина система, у якій усі відділи тісно взаємопов’язані функціонально. Ушкодження одного органа неминуче спричиняє порушення діяльності всієї системи. І навпаки, лікування хворого органу призводить до поліпшення стану всієї системи в цілому (наприклад, поліпшення відтоку жовчі призводить до зменшення закрепів і стиханню загострення геморою).
Для лікування захворювань шлунку та дванадцятипалої кишки застосовують гомеопатичний препарат Гастро-гран.
Показаннями для його застосування є гострі і хронічні гастрити і дуоденіти – катаральні, гіпертрофічні, атрофічні, ерозивні; виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки в стадії загострення і ремісії, “німі” виразки, виразки, що довго не гояться.
Препарат зменшує больовий синдром і явища диспепсії, поліпшує функцію печінки і підшлункової залози, нормалізує роботу кишечника, сприяє поліпшенню циркуляції крові в органах травної системи.
Гастро-гран нормалізує кислотність шлункового соку, сприяє зменшенню запалення у слизових оболонках шлунку та дванадцятипалої кишки і загоєння виразок. Гастро-гран нормалізує стан внутрішнього середовища шлунку, створює несприятливі умови для розвитку і розмноження Хелікобактеру, тому може застосовуватися у комплексному лікуванні гастритів та виразкової хворови, які спричинені цим збудником.
Гастро-гран застосовується для лікування анемій, які виникли внаслідок гіпоацидного гастриту. При зниженні кислотності шлункового соку порушується засвоєння вітаміну В12, який потрібен для утворення гемоглобіну. Гастро-гран нормалізує кислотність, створює умови для забезпечення організму необхідною кількістю вітаміну В12, який поступає з їжею.
У порушеннях роботи верхніх відділів шлунково-кишкового тракту велике значення мають розлади у нервовій системі. Гастро-гран здійснює регулюючий вплив на вегетативну та центральну нервову систему, не викликаючи при цьому загальмованості, сонливості.
Далі до травлення їжі підключаються печінка та підшлункова залоза. Їхні протоки впадають у дванадцятипалу кишку, жовч та панкреатичний сок запускають роботу кишечника, зумовлюють остаточне перетравлення їжи та всмоктування поживних речовин у кров. Захворювання печінки чи підшлункової залози, крім місцевих симптомів, приводить до порушення роботи кишечника, недостатнього всмоктування поживних речовин (зокрема, страждає засвоєння вітамінів) або всмоктування недостатньо розчеплених речовин, що стає причиною виникнення алергіі.
Для лікування захворювань печінки та підшлункової залози застосовується гомеопатичний препарат Холе-гран. Препарат призначений для лікування гострих та хронічних захворювань печінки та жовчовивідних шляхів (гострі та хронічні гепатити, холецистити, дискенезії жовчовивідних шляхів) та реактивного панкреатиту. Препарат добре зарекомендував себе при лікуванні залишкових явищ після вірусного гепатиту. Холе-гран може застосовуватися у комплексному лікуванні алергічних захворювань у дорослих і дітей, при скаргах на свербіж шкіри у пацієнтів похилого віку.
Холе-гран нормалізує тонус жовчних ходів. Ефект проявляється скоріше при діскенезіях по гіпертонічному типу. Гіпотонічні діскенезії вимагають більших термінів лікування, але також піддаються лікуванню Холе-граном.
По ходу жовчовидільних шляхів є багато сфінктерів – “зажимів”, які попереджують зворотний тік жовчі. При захворюваннях тонус сфінктерів знижується або навпаки, підвищується. У першому івипадку жовч тече у зворотньому напрямку, виникають рефлюкси, запалення , у другому – застій жовчі, порушення її відтоку. Холе-гран нормалізує порушення тонусу сфінктерів, забезпечує правильний напрямок току жовчі.
Холе-гран застосовується для профілактики та лікування такого тяжкого ускладнення захворювань жовчовидільних шляхів як жовчокам’яна хвороба.
Камені у жовчному міхурі утворюються при порушенні відтоку жовчі, її застої та зміні властивостей самої жовчі. Холе-гран нормалізує склад жовчі, покращуе відтік жовчі, цим самим запобігає утворенню каменів. Нормалізація тонусу жовчного міхура та жовчних ходів сприяє очищенню міхура від “піску”, застойної жовчі. Великі камені холе-гран не розчинює, але і при цьому має позитивний вплив завдяки протизапальній дії, зменшенню застійних явищ у печінці та жовчному міхурі.
Холе-гран впливає і на печінку, нормалізує її функції. Важливою функцією печінки є знешкодження токсичних, отруйних речовин, які утворюються в організмі в процесі обміну речовин, всмоктуються у кишечнику. При порушенні роботи печінки ці речовини поступають у велике коло кровообігу, розносяться по всьому організму. Наслідок цього – втомлюваність, дратівливість, головний біль. Холе-гран поліпшує знешкоджувальну функцію печінки, сприяє покращенню самопочуття, зменшенню головного болю.
Печінка відіграє велику роль у кровотворенні, тому Холе-гран можна застосовувати у комплексі лікування анемії у пацієнтів, які страждають на захворювання печінки.
Холе-гран стимулює процеси відновлення печінкових клітин при їх ушкодженні, це пояснює лікувальну дію Холе-грану при гострому гепатиті та у періоді репарації після нього, гепатопротекторну дію при променевій та хіміотерапії злоякісних пухлин.
Холе-гран застосовується як засіб неспецифічної профілактики вірусного гепатиту. Дія препарату зумовлена покращенням відтоку жовчі та функцій печінки, підвищенням опорності організму.
Гастро-гран та Холе-гран застосовуються як у період загострення, так і при хронічному перебігу хвороби. При загостренні – у комплексному лікуванні, разом з іншими, негомеопатичними ліками, у періоді ремісії препарати можна застосовувати необмежено довго для профілактики загострень.