4
4

Захист від кишкових інфекцій: гомеопатія як альтернатива

Захист від кишкових інфекцій: гомеопатія як альтернатива

Гострі кишкові інфекції (ГКІ) – це велика група захворювань  бактеріальної, вірусної, протозойної та грибкової етіології. ГКІ займають провідне місце в інфекційній патології травного тракту серед дітей і дорослих. Найпоширеніші збудники, такі як ентеро- і ротавіруси, сальмонела, кишкова паличка, передаються через домашніх тварин, харчові продукти та воду, від людини до людини. Деякі патогени можуть стати причиною виникнення епідемій. 

 

Особливо тяжкі форми кишкових інфекцій спостерігаються у дітей, людей літнього віку та пацієнтів з серйозними хронічними захворюваннями. Без проведення своєчасної терапії швидко настає зневоднення, що може  спричинити смерть. 

 

Які методи лікування гострих та хронічних інфекційних захворювань кишківника є найбільш дієвими і як гомеопатичні препарати можуть підвищити ефективність терапії – розповідає лікар-гомеопат. 

Клінічні прояви захворювання: як вчасно розпізнати гостру інфекцію кишківника?

Кишкові інфекційні захворювання схожі за симптоматикою, але відрізняються між собою за етіологією та епідеміологією. Основні причини кишкових розладів:

 

  • Бактеріальна інфекція. Її збудники – патогенні мікроорганізми роду Ентеробактерій (дизентерійна паличка), Salmonella, паличкоподібна бактерія P. aeruginosa, що небезпечна високою резистентністю до більшості антибіотиків, а також їх токсини. Серед бактеріальних інфекцій найбільш поширені: дизентерія (шигельоз), сальмонельоз, ешерихіоз, гнійно-запальні інфекції, викликані синьогнійною паличкою, черевний тиф, холера, ботулізм та інші.
  • Вірусна інфекція. Збудники, що спричиняють висококонтагіозні гострі респіраторні та кишкові інфекції. 
  • Грибкова інфекція. Грибки роду Candida.
  • Протозойна. Паразитичні найпростіші (амеби, лямблії, паразитичні інфузорії Balantidium coli).

 

Клінічні симптоми ГКІ:

 

  • розлад травлення – діарея та блювання з патологічними домішками у вигляді слизу, жовчі, крові;
  • метеоризм – незначне чи виражене здуття живота;
  • гострий/помірний біль у животі;
  • загальна інтоксикація (слабкість, сонливість);
  • зниження апетиту чи відмова від їжі;
  • зневоднення організму, зумовлене втратою рідини та солей. 

 

Більшість збудників гострих кишкових інфекцій стійкі до умов навколишнього середовища. Антитіла, що виробляє організм після одужання, не мають специфічності до інших патогенів, тому імунітет до них є нестійким.

Лікування та профілактика інфекційних захворювань кишківника   

У лікування ГКІ використовується:

 

  • регідратаційна терапія – відновлення втраченої рідини та електролітів шляхом перорального чи парентерального введення препаратів;
  • зупинка блювоти; 
  • етіотропна терапія (антибактеріальна, протигрибкова, антипаразитарна);
  • допоміжна терапія (пробіотикотерапія, ентеросорбція) – біфідо- і лактобактерії сприяють відновленню мікробіоти кишківника, а сорбенти – зменшують прояви інтоксикації завдяки здатності адсорбувати токсичні продукти й збудників інфекційної діареї. 
  • дієтотерапія – з раціону виключаються продукти, яку викликають подразнення слизової оболонки кишківника. 

Захворювання органів травлення треба лікувати не тільки в період загострення, але й під час хронічного перебігу та ремісій. З цією метою використовуються гомеопатичні препарати: вони не викликають алергічних, токсичних реакцій та значно підвищують ефективність медикаментозної терапії.

 

Гомеопатичні препарати «ГАСТРО-ГРАН» та «ХОЛЕ-ГРАН» показали позитивну динаміку у лікуванні різноманітних хвороб шлунково-кишкового тракту – від функціональних порушень до важких органічних патологій. 

 

«ГАСТРО-ГРАН» має протизапальну дію, стимулює процеси регенерації, усуває загальнодистрофічні зміни, підвищує резистентність слизових оболонок шлунка та кишківника до патогенів і до впливу несприятливих факторів. «ХОЛЕ-ГРАН» нормалізує функції гепатоцитів, сприяє регенерації тканини печінки при хронічних захворюваннях та після вірусних інфекцій. 

 

ВАЖЛИВО!

Для встановлення діагнозу і призначення правильного лікування слід звертатися до лікаря. Препарати для лікування розладів ШКТ у разі болю чи загострення хронічних хвороб призначаються тільки після консультації гастроентеролога.

 

Є питання?

Заповніть форму нижче та ми зв'яжемося з Вами найближчим часом:

Дякуємо Вам! Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Зробіть вибір
Пацієнт
Лікар
Медпрацівник
Пенсіонер

Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних і погоджуєтесь з політикою конфіденційності

Не всі поля заповнені

Повідомлення відправлено

Виникла помилка

spinner

Продовжити покупки Оформити замовлення