4
4

Як зменшити ризик розвитку діабету

Як зменшити ризик розвитку діабету

Діабет — це хронічний медичний стан, який характеризується нездатністю підшлункової залози виробляти достатньо інсуліну, який є ключовим гормону для регуляції рівня глюкози в крові. Стан також може настати у тому випадку, коли тіло не може ефективно використати інсулін, який виробляється. За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я, близько 422 мільйонів людей по всьому світу страждають на цукровий діабет, і щороку 1,5 мільйона смертей прямо пов'язані з цією хворобою. Статистика показує збільшення випадків діабету протягом останніх десятиліть.

Існують три головні типи діабету:

  • діабет 1 типу. Це хронічний стан, при якому тіло не виробляє інсулін, що вимагає постійного введення інсуліну ззовні;
  • діабет 2 типу. Він найбільш поширений. При цьому типі організм або не виробляє достатньо інсуліну, або не може ефективно його використовувати;
  • гестаційний діабет. Розвивається під час вагітності й зазвичай зникає після пологів.

Причини розвитку діабету 1 типу залишаються маловивченими, тому важко запобігти його виникненню. В той же час, відомо, що значна частина випадків діабету 2 типу пов'язана з надмірною вагою та недостатньою фізичною активністю. Попередження цього типу діабету можливе у 80% випадків.

Симптоми діабету включають:

  • підвищену потребу в сечовипусканні;
  • сильну спрагу;
  • постійне відчуття голоду;
  • втрату ваги;
  • постійну втому;
  • розмитий зір.

З часом діабет може призвести до серйозних ускладнень, включаючи пошкодження серця, кровоносних судин, очей, нирок та нервової системи. Дорослі з діабетом мають значно вищий ризик серцевих нападів та інсультів. Ризик смертності серед осіб з діабетом є вдвічі вищим порівняно з тими, хто не має цього захворювання.

Як знизити ризики появи діабету? 

Хоча неможливо запобігти виникненню діабету 1 типу через його невизначеність у причинах, заходи з профілактики діабету 2 типу включають прості кроки до ведення здорового способу життя. Ось що можна зробити:

  • підтримувати оптимальну вагу. Досягнення та збереження здорової ваги тіла може значно знизити ризик розвитку діабету;
  • додати фізичної активності. Регулярні вправи, як-от швидка ходьба, плавання або їзда на велосипеді протягом щонайменше 150 хвилин на тиждень, можуть покращити чутливість до інсуліну та сприяти підтримці здорової ваги;
  • збалансовано харчуватися. Обмеження споживання цукру, насичених жирів та перероблених продуктів піде на користь. Перевагу краще віддати цільнозерновим продуктам, овочам та фруктам, правильним жирам та білкам. Це допоможе контролювати рівень глюкози в крові;
  • відмовитися від паління. Куріння збільшує ризик розвитку діабету, тому повна відмова від цієї звички може сприяти зниженню ризику.

Також варто обмежити споживання доданого цукру та перероблених продуктів та збільшити кількість клітковини у своєму раціоні. 

Є питання?

Заповніть форму нижче та ми зв'яжемося з Вами найближчим часом:

Дякуємо Вам! Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Зробіть вибір
Пацієнт
Лікар
Медпрацівник
Пенсіонер

Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних і погоджуєтесь з політикою конфіденційності

Не всі поля заповнені

Повідомлення відправлено

Виникла помилка

spinner

Продовжити покупки Оформити замовлення