Як уберегти себе від сезонного захворювання

Нежить, кашель, біль у горлі, висока температура, жар – часті супутники людини у холодні місяці. Зниження температури повітря, вітер та дощі призводять до переохолодження і, як наслідок, до зниження імунітету та поширення респіраторних вірусних інфекцій: ГРВІ, грипу, парагрипу, коронавірусу.
Інфекції передаються від хворої людини до здорової повітряно-краплинним шляхом, наприклад, при чханні та кашлі. Так, хворий за день може заразити до ста людей, перебуваючи у соціальному середовищі та активно спілкуючись.
Про те, як уберегтися від сезонного захворювання та які шляхи первинної профілактики існують, розповідає лікар-гомеопат.
Симптоми сезонних захворювань
Людина виступає джерелом поширення вірусних частинок у перші дні хвороби, особливо – у період катаральних проявів.
Всі збудники сезонних захворювань належать до різних груп, але мають схожі клінічні симптоми:
- кашель;
- стікання слизу з носоглотки;
- слабкість та млявість;
- головні болі;
- підвищена температура тіла;
- нежить, чхання та закладеність носа;
- захриплість голосу, подразнення в горлі;
- біль у м'язах та суглобах;
- іноді блювання та діарея.
Оскільки симптоми застуди та грипу схожі, їх буває непросто відрізнити один від одного. До проявів грипу відносяться: висока температура, кашель, головний біль та ломота в тілі. Біль у горлі та нежить не входять до цього списку. Крім того, грип розвивається стрімко, тоді як застуда розвивається повільніше.
Ефективні заходи профілактики захворювань
Вразливі до сезонних інфекцій абсолютно всі. Але перебіг хвороби та ступінь тяжкості перебігу в кожного відрізняється. Найвищі ризики – у літніх людей, дітей, людей з ослабленим імунітетом.
Оскільки більшість застуд пов'язана з потраплянням в організм вірусів, приймання антибіотиків не допоможе вам одужати. Вони лікують лише інфекції, спричинені бактеріями, наприклад, ангіну, кашлюк.
Щоб захистити себе від захворювань, дотримуйтеся таких заходів профілактики:
- Більше відпочивайте. Не допускайте перевитрати енергії та спіть не менше 7-8 годин на добу.
- Харчуйтесь правильно. У холодну пору раціон має бути різноманітним. Вживайте продукти з великою кількістю вітамінів, мінералів та інших корисних речовин.
- Підтримуйте психоемоційне здоров'я. Постійний стрес, тривожність, депресія – фактори, що знижують опірність імунної системи та підвищують ризик виникнення захворювань.
- Приймайте засоби для зміцнення імунітету на основі натуральних компонентів. Найкращі результати показали гомеопатичні засоби, які покращують захисну функцію слизових оболонок, знижуючи частоту виникнення захворювань дихальних шляхів.
Для профілактики та комплексної терапії вірусних захворювань можна використовувати імуномодулювальний засіб «Грип-гран». Він стимулює синтез інтерферону і факторів неспецифічного імунітету слизових дихальних шляхів, що знижує ризики зараження.
Профілактичний прийом слід розпочинати ще до сезону застудних захворювань. Препарат доцільно приймати всією сім'єю, у дитячому та трудовому колективі у періоди підвищення захворюваності. Під час епідемії профілактична доза становить 7 гранул 1-2 рази на день
протягом 2-4 місяців. Дієві компоненти підвищують захисні функції організму та нормалізують загальне самопочуття.
Якщо ви відчули нездужання, обов'язково вживайте заходів щодо запобігання поширенню інфекції:
- безконтактне спілкування;
- регулярне миття та дезінфікування рук;
- дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю;
- дистанціювання від інших людей у громадських місцях;
- самоізоляція – у разі респіраторних симптомів.
При появі неприємних симптомів слід звернутися до лікаря, щоб діагностувати хворобу та отримати коректне призначення.
Пам'ятайте: самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я!