4
4

ВИСНОВОК про досвід застосування комплексного гомеопатичного препарату СОН-НОРМА виробництва ПрАТ «Національна Гомеопатична Спілка», Україна

ВИСНОВОК про досвід застосування комплексного гомеопатичного препарату СОН-НОРМА виробництва ПрАТ «Національна Гомеопатична Спілка», Україна

Стежко Л.П.

Огляд епідеміології захворювання

Порушення сну, – зазвичай, серйозна проблема для пацієнта (оскільки значно знижує якість життя); підбір ефективного лікування з належним рівнем безпеки може бути складним завданням і для практикуючого лікаря.

Поширеність порушень сну та скарги на поганий сон була предметом декількох досліджень. Опитування, що проводилися у США, європейських країнах та Австралії показали, що від 30 до 40% населення мають проблеми зі сном різного ступеня виразності.

Національний фонд досліджень сну США та інститут Геллапа у 1991 та 1995 роках провели опитування 1000 та 1027 респондентів відповідно з метою встановлення частоти та характеру порушення сну. 9-12% респондентів страждали від порушень сну систематично або частково. Опитування 1995 року  показало також, що респонденти з вираженим порушення сну нижче оцінюють загальний стан свого здоров’я.[1]

Порушення сну зустрічається в будь-якому віці, проте лікування дітей і підлітків часто вимагає особливих підходів (багато препаратів «для дорослих» у дітей не застосовні) та точного підбору дозування снодійних засобів.

Резюме опублікованих результатів лікування з використанням препарату Сон-норма

Принцип гомеопатичного лікування – «подібне лікується подібним». У гомеопатичній практиці застосовують мікро-кількості діючих речовин, природного походження, що з точки зору сучасної науки є токсинами, які викликають у пацієнта симптоми, які подібні до захворювання, що лікують. Цей підхід до лікування може бути виправданим і обґрунтованим в першу чергу при лікуванні хронічних захворювань, у складі комплексного лікування.

Діючі речовини лікарського засобу СОН-НОРМА – фармакопейні гомеопатичні інгредієнти: Coffea, Arnica, Ignatia, Cimicifuga. Це добре вивчені гомеопатичні субстанції, включені до Німецької гомеопатичної фармакопеї (HP)[2], та до переліку традиційних німецьких гомеопатичних засобів Швабе[3], що використовуються для лікування вищезазначених захворювань (як окремо, так і у складі комплексної терапії) як в Україні, так і в світовій практиці більше 50 років.

Лікарський засіб зменшує прояви порушення сну. Комплексний ефект препарату обумовлений фармакопейними (з підтвердженим ефектом) діючими речовинами.

Гранули СОН-НОРМА містять п’ять діючих речовин та,  відповідно, - заміняють п’ять окремих препаратів, що значно спрощує щоденне дозування та сприяє збільшенню прихильності хворого до тривалого лікування.[4]

Власний досвід лікування хворих із використанням ЛЗ СОН-НОРМА

При корекції порушень сну у дітей і підлітків, з одної сторони, неприпустима агресивна терапія, з іншого боку, – часто буває необхідна досить довготривала та м’яка терапія. Препарати, що застосовуються при цьому мають бути безпечними при довготривалому прийомі, не мати побічних проявів, не викликати сонливості вдень, проявів загальмованості та інших ускладнень, щоб не порушувати психофізичний розвиток дитини.

Протягом 2018-2019 років препарат було призначено 42 хворим із розладами сну (30 дівчат, 12 хлопців); вікова група 10-15 років.

Хворі скаржилися на безсоння, чуткий поверхневий сон, страхітливі сновидіння, сонливість вдень, головні болі та погане самочуття після безсонної ночі.

Препарат призначався по 5 гранул щоденно перед сном до покращення стану, далі – 1 раз у 2-3 дні перед сном протягом 2 – 4 місяців.

У пацієнтів, котрі пройшли курс лікування, спостерігалися наступні результати:

  • нормалізація сну – 12 дівчат (близько 40% під-групи дівчат) і 5 хлопців (більше 41% під-групи хлопців);
  • значне покращення сну – 16 дівчат (більше 53%) 7 хлопців (більше 58%);
  • без значимого ефекту – 2 пацієнта, дівчинки (менше 5 % від загальної кількості хворих).

Протягом 6 місяців після лікування, рецидиви безсоння спостерігалися у 8 дітей (після впливу стресових факторів). Призначення повторного курсу лікування препаратом Сон-норма протягом 1 міс.  дозволило нормалізувати сон.

У всіх випадках застосування препарату Сон-норма переносимість його оцінена, як добра та дуже добра. Ніяких небажаних явищ від час прийому препарату не зафіксовано.

ВИСНОВКИ:

  1. Комплексний гомеопатичний препарат СОН-НОРМА виробництва ПрАТ «Національна Гомеопатична Спілка» достатньо ефективний при лікуванні порушень сну.
  2. Препарат добре переноситься, не викликає сонливості вдень; не було зареєстровано випадків побічних реакцій.
  3. Одержані результати дозволяють рекомендувати комплексний гомеопатичний препарат СОН-НОРМА виробництва ПрАТ «Національна Гомеопатична Спілка» для лікування порушень сну.

[1] Нарушение сна – Эпидемиология  Алексей Потрнов, медицинский редактор Последняя редакция: 11.04.2020

[2] German Homoeopathic Pharmacopoeia (GHP) with Supplement 1985. English Translation. ISBN 3-7692-1542-7 /Німецька гомеопатична фармакопея (GHP)/

[3] Гомеопатические лекарственные средства. Руководство по описанию и изготовлению. Д-р Вильдар Швабе. Руководство по изготовлению гомеопатических лекарств». Перевод с немецкого. Под редакцией В. И. Рыбака. М., 1967/Гомеопатична фармакопея Швабе

[4] Комплексные гомеопатические препараты Сон-норма и Стресс-гран в практике детского невропатолога. Квашук А.В., ЦРДП  Шевченковского района, Киев. Черненко Л.С., ЦРДП  Минского района, Киев. Провізор №20/2001

Є питання?

Заповніть форму нижче та ми зв'яжемося з Вами найближчим часом:

Дякуємо Вам! Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Зробіть вибір
Пацієнт
Лікар
Медпрацівник
Пенсіонер

Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних і погоджуєтесь з політикою конфіденційності

Не всі поля заповнені

Повідомлення відправлено

Виникла помилка

spinner

Продовжити покупки Оформити замовлення