ВИСНОВОК про досвід застосування комплексного гомеопатичного препарату КЛІМАКТО-ГРАН виробництва ПрАТ «Національна Гомеопатична Спілка», Україна
Соболєва С.І.
Огляд епідеміології захворювання
В сучасному світі все більшої актуальності набуває проблема здоров’я людей літнього віку, зокрема жінок пери- та постменопаузального періоду. Це значною мірою зумовлено віковою структурою сучасного суспільства. Так, лише за останні десятиліття частка населення віком 60 і більше років у європейському регіоні зросла від 11,6 до 15 відсотків, а на Україні – до 19 відсотків, що найбільше, порівняно з усіма країнами СНД. Фізіологічна менопауза у більшості європейських жінок настає в 50-51 рік, а середній її вік в Європі, за даними ВООЗ, становить 50,4 роки.[1] Середній вік клімактерію В Україні становить 48,4 роки. Саме тому для нашої країни надзвичайно актуальною є проблема ранньої менопаузи.
Клімактеричний синдром (КС) – це симптомокомплекс психоемоційних, вегетосудинних та обмінно-ендокринних зрушень, що ускладнюють перебіг клімактерію і розвиваються на фоні вікових інволютивних змін в організмі.[2] Висока частота КС, що за даними різних авторів становить 30-90 відсотків негативно впливає на показники захворюваності і часто призводить до зниження продуктивності праці та соціальної дезадаптації жінок у віці їх потенційноЇ активності. Саме тому питаня профілактики і лікування патології клімактеричного періоду набувають надзвичайної актуальності.[3]
Резюме опублікованих результатів лікування з використанням препарату КЛІМАКТО-ГРАН
Принцип гомеопатичного лікування – «подібне лікується подібним». У гомеопатичній практиці застосовують мікро-кількості діючих речовин, природного походження, що з точки зору сучасної науки є токсинами, які викликають у пацієнта симптоми, які подібні до захворювання, що лікують. Цей підхід до лікування може бути виправданим і обґрунтованим в першу чергу при лікуванні хронічних захворювань, у складі комплексного лікування.
Діючі речовини лікарського засобу КЛІМАКТО-ГРАН – фармакопейні гомеопатичні інгредієнти: Lachesis, Sanquinaria, Glonoinum, Cimicifuga, Sulfur. Це добре вивчені гомеопатичні субстанції, включені до Німецької гомеопатичної фармакопеї (HP)[4], та до переліку традиційних німецьких гомеопатичних засобів Швабе[5], що використовуються для лікування вищезазначених захворювань (як окремо, так і у складі комплексної терапії) як в Україні, так і в світовій практиці більше 50 років.
Лікарський засіб здійснює моделюючий та стимулюючий вплив на ендокринну систему, зменшує гормональну диско ординацію, нормалізує функцію яєчників, щитоподібної залози, полегшує перебіг клімактеричного періоду – зменшуються припливи, пітливість, серцебиття, напади головного болю.[6]
Гранули Клімакто-гран містять п’ять діючих речовин та, відповідно, - заміняють п’ять окремих препаратів, що значно спрощує щоденне дозування та сприяє збільшенню прихильності хворого до тривалого лікування.
Власний досвід лікування хворих із використанням ЛЗ КЛІМАКТО-ГРАН
Препарат призначався 80 жінкам у віці 45-58 років зі скаргами на:
- припливи денні та нічні;
- дратівливість;
- лабільність настрою;
- лабільність артеріального тиску.
Препарат призначався по 5 гранул натщесерце 1 раз на 2 дні курсом 3-4 місяці.
Ефективність лікування оцінювалася після закінчення курсу ЛЗ КЛІМАКТО-ГРАН за даними об’єктивного обстеження та суб’єктивними відчуттями пацієнток і виражалися у балах:
4 бали – дуже гарний ефект – 9 жінок (близько11%)
3 бали – гарний ефект – 43 жінки (54%)
2 бали – задовільний ефект – 12 жінок (15%),
1 бал – незначний ефект – 8 жінок (10%),
0 балів – відсутність ефекту – 8 жінок (10%).
Переносимість препарату – добра. Побічних явищ не зареєстровано.
ВИСНОВКИ:
- Комплексний гомеопатичний препарат КЛІМАКТО-ГРАН виробництва ПрАТ «Національна Гомеопатична Спілка» достатньо ефективний при лікуванні клімактеричних порушень.
- Препарат добре переноситься, не було зареєстровано випадків побічних реакцій.
- Одержані результати дозволяють рекомендувати комплексний гомеопатичний препарат КЛІМАКТО-ГРАН виробництва ПрАТ «Національна Гомеопатична Спілка» для лікування клімактеричних порушень.
[1] The postmenopausal health curriculum // A continuing medical education program for total, healthcfre of the mature women. – New York, 1997. – P. 45 – 47.
[2] Сметник В.П. Климактерические расстройства и принципы заместительной гормонотерапии // Терапевт. Арх. – 1995. – Т. 67. - № 10. – С. 70 – 74.
[3] Kaufert P., Gilbert P., Tate R. The manitobs project – are examination of the link between menopause and depression. – Ibid,1992. – P. 143 – 155.
[4] German Homoeopathic Pharmacopoeia (GHP) with Supplement 1985. English Translation. ISBN 3-7692-1542-7 /Німецька гомеопатична фармакопея (GHP)/
[5] Гомеопатические лекарственные средства. Руководство по описанию и изготовлению. Д-р Вильдар Швабе. Руководство по изготовлению гомеопатических лекарств». Перевод с немецкого. Под редакцией В. И. Рыбака. М., 1967/Гомеопатична фармакопея Швабе
[6] Климакто-гран в терапии климактерических нарушений у женщин. П.И.Дмитренко, Л.И.Ковтун, В.С.Орчакова. Провизор №16 август 2003