4
4

ВИСНОВОК про досвід застосування комплексного гомеопатичного препарату ГРИП-ГРАН ДИТЯЧИЙ виробництва ПрАТ «Національна Гомеопатична пілка», Україна

ВИСНОВОК про досвід застосування комплексного гомеопатичного препарату ГРИП-ГРАН ДИТЯЧИЙ виробництва ПрАТ «Національна Гомеопатична пілка», Україна

Стежко Л.П.

Огляд епідеміології захворювання

В Україні за епідемічний сезон 2019–2020 років зареєстровано 4,9 млн випадків захворювання на грип та ГРВІ; протягом сезону майже кожен восьмий громадянин країни хворів на грип та ГРВІ, показник захворюваності —  близько 12 850 на 100 000 населення.1 Із загальної кількості захворілих, 63,0% становлять діти віком до 17 років. Сезонна епідемія грипу в країні зареєстрована у період 4 по 12 тиждень 2020 року та досягла свого піку на 6 тижні, коли перевищення епідемічного порога в Україні відповідало середньому рівню епідемічної активності грипу та становило 55,6%.

Показники захворюваності на грип і ГРВІ та рівні епідемічної активності, що спостерігалися за звітний сезон, загалом схожі з подібними показниками сезону 2017–2018. З ускладненнями було госпіталізовано більше 160 000 осіб, 72,1% яких — діти віком до 17 років. Найвищий відсоток госпіталізованих відмічався серед дітей віком 0–4 роки (68,0%).[1]

Резюме опублікованих результатів лікування з використанням препарату ГРИП-ГРАН ДИТЯЧИЙ

Принцип гомеопатичного лікування – «подібне лікується подібним». У гомеопатичній практиці застосовують мікро-кількості діючих речовин, природного походження, що з точки зору сучасної науки є токсинами, які викликають у пацієнта симптоми, які подібні до захворювання, що лікують. Цей підхід до лікування може бути виправданим і обґрунтованим в першу чергу при лікуванні хронічних захворювань, у складі комплексного лікування.

Діючі речовини лікарського засобу ГРИП-ГРАН ДИТЯЧИЙ – фармакопейні гомеопатичні інгредієнти: China, Ferrum phosphoricum, Belladonna, Arnica, Arsenicum album. Це добре вивчені гомеопатичні субстанції, включені до Німецької гомеопатичної фармакопеї (HP)[2], та до переліку традиційних німецьких гомеопатичних засобів Швабе[3], що використовуються для лікування вищезазначених захворювань (як окремо, так і у складі комплексної терапії) як в Україні, так і в світовій практиці більше 50 років.

Лікарський засіб зменшує прояви ГРВІ. Комплексний ефект препарату обумовлений фармакопейними (з підтвердженим ефектом) діючими речовинами.

Гранули ГРИП-ГРАН ДИТЯЧИЙ містять п’ять діючих речовин та,  відповідно, - заміняють п’ять окремих препаратів, що значно спрощує щоденне дозування та сприяє збільшенню прихильності хворого до тривалого лікування.[4]

Власний досвід лікування хворих із використанням ЛЗ ГРИП-ГРАН ДИТЯЧИЙ

Протягом 2019/2020 навчального року препарат було призначено 58 хворим з діагнозом ГРВІ (30 дівчат, 28 хлопців); вікова група 7-10 років.

Хворі мали прояви ГРВІ:

 • гіпертермія;
 • нежить, прояви риносинуситу;
 • болі в горлі;
 • ломота в м’язах, що супроводжує гіпертермію

Препарат призначався по 5 гранул під язик 3 рази на добу до стійкого поліпшення стану. Під час гіпертермії ‒ кожні 10-15 хвилин до покращення по 5 гранул.

У пацієнтів, котрі пройшли курс лікування, спостерігалися наступні результати:

 • Зниження температури протягом першої доби захворювання до субфібрильної у 15 хворих (25%) та нормалізація температури у 10 хворих (близько 17%). Остаточна нормалізація температури відбувалася до 3 дня захворювання.
 • Скарги на ломоту в тілі, що супроводжувала гіпертермію мали лише 10 пацієнтів. Больові відчуття у більшості хворих  повністю зникали при нормалізації температури.
 • Прояви риносинуситу відмічались у 35 хворих. Прояви риносинуситу та нежить зменшувалися і повністю зникали за 3-6 днів.
 • Про біль у горлі повідомляли 25 хворих. Больові відчуття зменшувалися і повністю зникали за 3-5 днів.

Після стійкого покращення загального стану пацієнти отримували препарат ще 2-3 дні по 5 гранул натщесерце 1 раз на добу зранку.

У всіх випадках застосування препарату ГРИП-ГРАН ДИТЯЧИЙ переносимість його оцінена, як добра та дуже добра. Ніяких небажаних явищ від час прийому препарату не зафіксовано, що відповідає даним більш ранніх спостережень..[5]

ВИСНОВКИ:

 1. Комплексний гомеопатичний препарат ГРИП-ГРАН ДИТЯЧИЙ виробництва ПрАТ «Національна Гомеопатична Спілка» достатньо ефективний при лікуванні ГРВІ.
 2. Препарат добре переноситься; не було зареєстровано випадків побічних реакцій.
 3. Одержані результати дозволяють рекомендувати комплексний гомеопатичний препарат ГРИП-ГРАН ДИТЯЧИЙ виробництва ПрАТ «Національна Гомеопатична Спілка» для лікування хворих на ГРВІ.

[1] Заключна інформація щодо підсумків епідемічного сезону з грипу та гострих респіраторних інфекцій 2019–2020 років Дата випуску: 22.06.2020 www.phc.org.ua fb.com/phc.org.ua

[2] German Homoeopathic Pharmacopoeia (GHP) with Supplement 1985. English Translation. ISBN 3-7692-1542-7

/Німецька гомеопатична фармакопея (GHP)/

[3] Гомеопатические лекарственные средства. Руководство по описанию и изготовлению. Д-р Вильдар Швабе. Руководство по изготовлению гомеопатических лекарств». Перевод с немецкого. Под редакцией В. И. Рыбака. М., 1967/Гомеопатична фармакопея Швабе

[4] Клинико-иммунологическая характеристика профилактического действия гомеопатического препарата «АНТИГРИППИН детский» Провізор №4/2001

[5] Палій І.Г. Гострі респіраторні захворювання: актуальні питання діагностики, лікування та профілактики. – Вінниця, 2000. – 24 с.

Є питання?

Заповніть форму нижче та ми зв'яжемося з Вами найближчим часом:

Дякуємо Вам! Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Зробіть вибір
Пацієнт
Лікар
Медпрацівник
Пенсіонер

Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних і погоджуєтесь з політикою конфіденційності

Не всі поля заповнені

Повідомлення відправлено

Виникла помилка

spinner

Продовжити покупки Оформити замовлення