Лечебник

Лікуємо шлунково-кишковий тракт

22.12.2018

Застосування гомеопатичних препаратів у терапії захворювань шлунково-кишкового тракту значно підвищує ефективність лікування.

Гомеопатичні препарати можна застосовувати при різноманітній патології шлунково-кишкового тракту будь-якої тяжкості — від функціональних захворювань до важкої органічної патології, як самостійно так і в сполученні з будь-якими іншими ліками і методами лікування. Ефект комплексного лікування алопатичними і гомеопатичними препаратами підвищується в порівнянні з однокомпонентною терапією, при цьому зменшуються токсичні та побічні дії алопатичних препаратів, поліпшується їх переносимість організмом. У випадках важкої патології, що вимагає тривалого безперервного медикаментозного лікування, включення у комплекс гомеопатичних препаратів дозволяє поступово зменшити дози чи частоту прийому сильнодіючих алопатичних препаратів, проводити безперервне протирецидивне лікування у періоди ремісії.

Важливою перевагою гомеопатії є можливість тривалого безпечного прийому ліків при функціональних порушеннях або нетяжких захворюваннях шлунково-кишкового тракту, для лікування яких алопатія має у своєму розпорядженні обмежений арсенал препаратів, тим більше, що побічні дії багатьох з них більш тяжкі, ніж саме захворювання.

Гомеопатичне лікування захворювань шлунково-кишкового тракту можна починати як у період загострення, так і при хронічному перебігу захворювання та у період ремісії.

ГАСТРО-ГРАН

Показання: гострі і хронічні гастрити та дуоденіти — катаральні, гіпертрофічні, атрофічні, ерозивні; виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки в стадії загострення і ремісії, «німі» виразки, виразки, що довго не загоюються. Рефлюксна хвороба. Порушення функції печінки, підшлункової залози та кишковика, сполучені з захворюваннями шлунка та дванадцятипалої кишки.

Препарат має протизапальну дію, стимулює процеси регенерації клітинних елементів і усуває загальнодистрофічні зміни в слизовій оболонці шлунково-кишкового тракту, підвищує резистентність слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки до дії факторів, що ушкоджують її.

Нормалізує секреторну функцію шлунка, кислотність шлункового соку, зменшує болі та явища диспепсії.

Нормалізує тонус гладенької мускулатури, усуває дисмоторику шлунку і дванадцятипалої кишки, нормалізує тонус сфінктерів. Сприяє поліпшенню циркуляції крові в органах травної системи.

Поліпшує функцію печінки і підшлункової залози, нормалізує роботу кишковика.

Гастро-гран впливає на нервово-рефлекторні ланки патогенезу захворювань шлунка і дванадцятипалої кишки, заспокійливо впливає на центральну нервову систему (не викликаючи загальмованості, сонливості), нормалізує стан вегетативної нервової системи.

Впливає на ендокринну систему, ліквідує гормональну дискоординацію.

Приймати: при загостренні захворювання шлунку чи дванадцятипалої кишки — у комплексі базисної терапії по 5 гранул під язик 3-6 разів на день у залежності від тяжкості стану; для профілактики загострень приймати по 5 гранул під язик 1 раз на день ранком натще протягом 6-9 місяців. Після перерви у 2-3 тижні курс при необхідності повторити.

ХОЛЕ-ГРАН

Показання: гострі і хронічні захворювання печінки і жовчовивідних шляхів: гострі і хронічні холецистити, гепатити, дискінезія жовчовивідних шляхів. Жовчокам’яна хвороба. Порушення функції шлунку, дванадцятипалої кишки, кишковика, пов’язані з захворюванням печінки. Реактивний панкреатит. Захворювання нирок і легенів, пов’язані з порушенням функції печінки. Порушення функції печінки як ускладнення захворювань легень і нирок. Гепатопротекторна дія при хіміо- і променевій терапії в онкології.

Холе-гран впливає на усі відділи гепатобіліарної системи і сполучені з нею органи.

Холе-гран нормалізує всі функції гепатоцитів, зокрема дезінтоксікаційну. Сприяє регенерації печінкової тканини після гострого (вірусного, сироваткового, інтоксикаційного) гепатиту, при хронічних захворюваннях печінки. Перешкоджає надмірному розростанню сполучної тканини в печінці при її поразці. Чинить гепатопротекторну дію при променевій і хіміотерапії.

Холе-гран поліпшує процеси жовчоутворення і біохімічні властивості жовчі, зокрема сприяє підвищенню активності ферментів, що розщеплюють жири. Помірно підвищує секрецію жовчі гепатоцитами й одночасно поліпшує відтік жовчі від печінки, що сприяє зменшенню застійних явищ у печінці і зменшенню болей.

Холе-гран має протизапальну та антибактеріальну дію, зменшує набряк — сприяє ліквідації запальних явищ у всіх відділах гепатобіліарної системи.

Холе-гран нормалізує тонус жовчовивідних шляхів, кінетичні властивості жовчного міхура і відновлює тонус сфінктерів Одді і Лютнера. Більш повна і швидка нормалізація спостерігається у хворих з гіпертонічно-гіперкінетичною діскенезією жовчовивідних шляхів, менший ефект спостерігається при гіпотонічно-гіпокінетичній. Остання вимагає більш тривалого лікування, повторних курсів.

Холе-гран попереджає утворення конкрементів у жовчному міхурі за рахунок різних механізмів: препарати, що входять до складу Холе-грана (зокрема, Lycopodium, Berberis), нормалізують сольовий обмін; за рахунок нормалізації тонусу мускулатури жовчовивідних шляхів препарат синхронізує процеси розслаблення і скорочення жовчного міхура і сфінктерів, що поліпшує відтік жовчі і попереджає порушення її колоїдної стабільності.

Нормалізація моторики жовчовивідних шляхів сприяє звільненню жовчного міхура від суспензії, застійної жовчі, дрібних конкрементів. У деяких випадках спостерігається зменшення розмірів великих конкрементів. При клінічних випробуваннях Холе-грана не зареєстровано випадків обтурації жовчних протоків конкрементами.

Холе-гран нормалізує екзокринну функцію підшлункової залози як за рахунок стимулювання панкреатичної секреції, так і внаслідок безпосереднього впливу на тканину підшлункової залози. Препарат має протизапальну дію, зменшує набряк залози, поліпшує біохімічні властивості панкреатичного соку.

Вплив Холе-грана на кишковик опосередковано нормалізацією секреції і властивостей жовчі і панреатичного соку, а також обумовлено безпосереднім впливом на кишковик: має протизапальну дію на слизові оболонки, усуває гіпомоторну діскенезію, нормалізує тонус сфінктерного апарату шлунково-кишкового тракту, усуває рефлюкси та запальні процеси у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту, що розвилися як їхній наслідок.

Холе-гран впливає на нервово-рефлекторні ланки захворювань печінки і жовчовивідних проток.

При загостренні захворювань печінки, жовчовивідних шляхів приймати в комплексі базисного лікування по 5 гранул під язик 3-6 разів на день до стихання гострих явищ. Для профілактики загострень і лікування хронічних захворювань печінки і жовчовивідних шляхів приймати по 5 гранул під язик 1 раз на день ранком натще протягом 4-6 місяців, при необхідності курс повторити після перерви у 2-3 тижні.

Холе-гран можна використовувати в комплексі лікування гострого гепатиту як доповнення до основної терапії. Приймати по 5 гранул під язик 3-6 разів на день протягом усього гострого періоду. Після стихання гострих проявів приймати по 5 гранул під язик 1-2 рази на день протягом 5-6 місяців у комплексі реабілітаційного лікування.

Холе-гран можна використовувати в комплексі неспецифічної профілактики вірусного гепатиту. Приймати 1 раз на день по 5 гранул ранком натще протягом усього карантинного періоду.