Лечебник

Повернення радості руху

20.11.2018

Опорно-рухова система — це прекрасно продумана природою система із кісток, суглобів та м’язів. Доки все це працює добре, ми сприймаємо як належне і свободу рухів, і пластичність свого тіла. Тільки хвороба змушує оцінити все це по-справжньому. Хвороб, які вражають органи руху, багато, вони різноманітні, але усі проявляються однаково — спричиняють біль у суглобах, м’язах, утрудняють рух, обмежують активність. Частіше ці скарги з’являються у зрілому віці, але в останні десятиліття відзначається тенденція до їх «омолодження».
Медицина здавна шукає способи боротьби з хворобами хребта та суглобів. Різноманітні ліки, лікувальні ванни, масаж, мануальна терапія, голковколювання, санаторно-курортне лікування входять у комплексне лікування, але проблема лікування остеохондрозу та поліартритів дотепер остаточно не вирішена.

Уповільнити розвиток хвороби, покращити стан хворого можуть допомогти гомеопатичні ліки. Гомеопатичні препарати мають різнобічний вплив на організм у цілому і на усі ланки розвитку захворювань кісток та суглобів: поліпшують обмінні процеси в кістковій тканині і тканинах суглобів, нормалізують стан зв’язкового апарата суглобів, лікують вогнища хронічної інфекції, сприяють очищенню організму від шлаків. Під впливом гомеопатичного лікування зменшуються болі в суглобах, у хребті, підвищується рухливість суглобів, полегшуються скарги, пов’язані з остеохондрозом: головні болі, болі в серці, радикулярний синдром.
Питома вага гомеопатичних препаратів у комплексі лікування визначається гостротою процесу, важкістю стану хворого, стадією захворювання.

У гострій стадії захворювання гомеопатичні препарати частіше застосовуються як доповнення до основної, базової терапії, одночасно з усіма необхідними алопатичними препаратами (гомеопатичні препарати сумісні з антибіотиками, протизапальними ліками, гормонами тощо). В міру стихання процесу, під контролем стану хворого, варто зменшувати кількість і/чи дози алопатичних препаратів, щоб у стадії ремісії перейти на терапию лише гомеопатією.
Опрно-рухова система складається з великої кількості різноманітних суглобів — великих і малих, з великим чи обмеженим об»ємом рухів, і кожен з них виконує свою певну функцію. Ця функція різна, приміром, у суглобів кінцівок і хребта.
Хребет несе велике навантаження впродовж усього життя, тому хвороби хребта — це закономірний результат старіння організму або ж наслідки травм.
На амбулаторних прийомах кожен третій дорослий пацієнт скаржиться на болі в хребті, простріли в попереку. Це, найчастіше, прояви остеохондрозу. Хребетний стовп складається з великої кількості хребців, між хребцями знаходяться амортизатори — м’яка сполучна тканина міжхребцевих дисків. Вертикальне положення тіла людини обумовлює великий тиск на диски, в них розвиваються дегенеративні зміни — остеохондроз, це і не хвороба у власному розумінні слова, а закономірний процес старіння організму. Диски втрачають еластичність, це призводить до погіршення амортизації. Для компенсації зайвої рухливості, що виникає при цьому у міжхребцевих суглобах, на хребцях з’являються кісткові вирости, вони зміцнюють хребет, але обмежують його рухливість, зменшують стійкість до фізичних навантажень: доросла людина, навіть зовні здорова, не може прогнутися з такою легкістю, як дитина, підйом ваги може привести до випадіння дисків, при невдалому русі виникають простріли — болі, зумовлені защемленням нервового корінця. При прогресуванні змін у хребті нервові корінці стискуються постійно — розвивається радикулярний синдром.
Частіше зміни відбуваються в обмеженому відділі хребта, але можуть захоплювати і весь хребет. У залежності від локалізації ураження хребта міняються скарги. При шийному остеохондрозі виникають болі у плечовому поясі і головні болі. Головні болі пов’язані з порушенням кровообігу в басейні мозкових судин внаслідок здавлення артерій, котрі живлять головний мозок. Остеохондроз грудного відділу хребта викликає болі у спині, які здавлюють тіло «залізними кліщами», болі у серці, животі. Остеохондроз поперекового відділу — це сумно відомі хвороби: радикуліт, ішіас.

Наступний етап розвитку хвороби — ущільнення зв’язкового апарату міжхребцевих суглобів, розвивається захворювання спондилез. Ущільнені зв’язки «замикають» хребет, він перетворюється в нерухомий негнучкий стовп. Частіше ушкоджується декілька хребців, які розташовані поруч, значно рідше — весь хребет. Розвитку остеохондрозау та його ускладнень сприяють травми хребта. Наслідки можуть проявитися відразу (наприклад, випадання диска при піднятті ваги) чи через кілька років. Велику роль у розвитку патології хребта грають часті мікротравми, наприклад, у велосипедистів, наїзників, стрибунів, у людей, що працюють в умовах постійної вібрації.

Для лікування остеохондрозу, профілактики його загострень застосовується комплексний гомеопатичний препарат Артро-гран. Препарат містить біологічно активні речовини рослинного та мінерального походження, дія яких спрямована на зв’язочний апарат хребцевих суглобів, на процеси обміну у суглобах і кістках. Препарат покращує кровопостачання кісткової тканини, зв’язочного апарату суглобів, зменшує запальні явища, набряк, сприяє укріпленню зв’язок хребцевих суглобів із одночасним збереженням еластичності, що попереджує випадіння дисків. Покращується колоїдний стан дисків, вони краще виконують свою функцію амортизаторів.
Артро-гран з профілактичною метою можна використовувати пацієнтам з групи ризику (спортсменам, водіям, усім, хто зазнає впливу вібрації) ще до появи перших ознак остеохондрозу.

Артро-граном слід запастися на час земельних робіт на городі, дачній ділянці: тяжка фізична робота у поєднанні з переохолодженням, сирістю сприяє загостренню остеохондрозу, появі радикуліту. Артро-гран попередить ці ускладнення або допоможе їх лікувати.
На відміну від остеохондрозу, ураження суглобів кінцівок — це завжди хвороба. Запальні захворювання суглобів носять загальну назву артрит, якщо уражено кілька суглобів — поліартрит. Причина артритів — інфекція, бактеріальна чи вірусна. Найчастіше зустрічаються ревматичний і ревматоїдний поліартрити.

Ревматизм, як правило — ускладнення стрептококової ангіни, він проявляється гострими запаленнями суглобів у періоди активації процесу. Псля стихання загострення суглоби не деформуються, а тільки «крутять на погоду». Ревматоїдний артрит ускладнює різні інфекції, призводить до деформації суглобів, суглоби «замикає», виникають контрактури, тугорухомість суглобів.

Для лікування поліартритів застосовується вже згаданий вище комплексний гомеопатичний препарат Артро-гран.
В залежності від стану хворого, гостроти запального процесу у суглобах, Артро-гран використовується у комплексі лікування, одночасно з усіма необхідними хворому препаратами (він сумісний з антибіотиками, гормонами, протизапальними та усіма іншими препаратами) або як окремий препарат.
Артро-гран зменшує запальні зміни у хворих суглобах, сприяє зменшенню випоту в суглобах, набряклості навколишніх тканин, покращує рухливість, сприяє нормалізації мінерального обміну, поліпшує кровопостачання кісткової тканини, зв’язкового апарату суглобів. Препарат зменшує болі в уражених суглобах, їхню тугорухливість, полегшує скутість тіла зранку після сну, покращує переносимість холодної сирої погоди. Прийом Артро-грану дозволяє зменшити застосування знеболюючих засобів.

Препарат показано при захворюванні різних суглобів, зокрема, запаленні суглобів великого пальця руки, запаленні та деформації суглобів великого пальця стопи («кісточки»), болях у виростках ліктьових суглобів.
Артро-гран сприяє регенерації тканин суглобів при їхньому ушкодженні: його можна застосовувати при операції на суглобах (для передопераційної підготовки і післяопераційного лікування), лікуванні травм суглобів, їх вивихів, розтягнень зв»язок в гострому періоді і у віддалений термін після травми.
Особливою формою артриту є подагра чи обмінний, метаболічний поліартрит. Це захворювання пов’язане з порушенням сольового обміну в організмі (т. зв. сечосольовий діатез): утворюється надлишок сечової кислоти, порушується її виведення природним шляхом — із сечею. Розвитку подагри сприяє зловживання продуктами, що містять велику кількість сечової кислоти (м’ясо, риба, щавель), а також алкоголем.

Сечова кислота утворює кристали, які затримуються в нирках, відкладаються в тканинах суглобів, зв’язках, м’язах. При прогресуванні захворювання в нирках утворюються камені, у суглобах відбуваються складні порушення, іменовані в побуті «відкладенням солей».
Кристали сечової кислоти відкладаються у хрящі, який вкриває поверхню суглоба, поступово руйнують його, проникають у кістки, що безпосередньо прилягають до поверхні суглобу, руйнують їх, у кістках з’являються порожнини, заповнені уратами, на суглобах утворюються болючі нарости -«кісточки», суглоби болять, реагують на зміну погоди, погрішності в дієті.

При руйнуванні хрящів і кісток звільняються біологічно активні речовини, що прискорюють подальший процес у суглобах, розвивається асептичне (без участі мікробів) запалення, у порожнині суглоба накопичується рідина, суглоб розпухає, синіє, сильно болить. Запалення суглобів проявляються у вигляді приступів. Приступ починається раптово, з гострого болю, частіше — в одному суглобі. Типовим місцем перших приступів є суглоб великого пальця на стопі. Болючі приступи через кілька днів проходять самостійно, але в майбутньому повторюються, у процес втягуються нові суглоби, з’являються болі в спині, шиї.

Раннім проявом хвороби є болі в м’язах, але спочатку ці болі не звертають на себе уваги, а в розпал хвороби зливаються в одну картину з загальним процесом в організмі.
Хвороба проявляється, як правило, після травми, інфекційного захворювання, перевантажень, але це — підсумок тривалого порушення в організмі, початок якого — неправильне харчування в дитинстві і молодому віці, зловживання алкоголем, велике значення має також генетична схильність. Перші прояви сечосолевого діатезу спостерігаються в дитинстві: дитина скаржиться на раптові сильні болі в м’язах, болі короткочасні, летючі, при обстеженні такої дитини ніяких змін у м’язах і кістках не знаходять, хвороба вислизає з полю зору і поступово підточує здоров’я, в той час як достатньо розумної дієти, щоб його зберегти.

Для лікування сечосолевого діатезу і його наслідків (обмінний поліартрит, подагра, мочекаменная хвороба) використовується комплексний гомеопатичний препарат Уро-гран.
Препарат нормалізує сольовий обмін, сприяє виведенню солей із сечею, зменшує набряклість і болі в суглобах, м’язах, зменшує відчуття розбитості, слабості, стомлюваність та кульгавість при ходьбі.
При травмах кісток, їх переломах чи операціях на кістках призначається гомеопатичний препарат Рост-норма. Препарат впливає на обмін кальцію, фосфору та кремнію, сприяє швидшому повноцінному відновленню кісткової тканини. Особливо показаний дітям, які страждають рахітом.

До його складу входять гомеопатичні препарати з солей кальцію та кремнію у високо потенцированому вигляді. Препарат не є джерелом хімічних елементів (кальцію, фосфору, кремнію), він регулює обмін цих елементів в організмі, сприяє поліпшенню їхнього всмоктування у кишечнику, полегшує їхнє надходження в кісткову тканину і оптимізує розподіл у кістах, сприяючи тим самим створенню умов для поліпшення регенерації кісткової тканини, прискорює загоєння при її ушкодженнях, сприяє утворенню нормальної кісткової мозолі, поліпшує результати пластичних операцій на кістах.

Препарат має протизапальну дію на кісткову тканину, знижує ймовірність нагноєння хірургічних і травматичних ран, розвитку остеоміеліта, а також ефективний при лікуванні остеоміеліту — як гострого, так і хронічного, довгостроково існуючого, з періодичним виходом секвестрів.

Препарат застосовується в комплексі лікування разом з іншими необхідними засобами (він сумісний з антибіотиками, сульфаніламідними, протизапальними препаратами тощо).

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *