Лечебник

Підступна мастопатія

08.01.2019

Перси, оспівані поетами всіх часів і народів, не тільки окраса жінки, але, нажаль, джерело багатьох неприємностей: 75% жінок страждають від захворювань молочних залоз, за прогнозами ВОЗ у наступні 15-20 років ці захворювання вийдуть на перше місце, залишивши далеко позаду хвороби серця.

Молочні залози є невід”ємною частиною статевої системи, їх стан залежить від функції яєчників, а це означає, що захворенні у організмі відбуваються взаємопов”язані порушення: мастопатія поєднується з порушеннями менструального циклу, перерменструальним синдромом (дратівливість, погіршення самопочуття, слабкість, втомлюваність, втрата апетиту перед місячними). У свою чергу яєчники є частиною дуже складної за регуляцією ендокринної системи, куди входять також щитовидна, підшлункова залози, надирники, які регулюють усі види обміну речовин у організмі. Ендокринна сиситема – це єдина система, залози у своїй роботі взаємопов”язані, порушення у одній ланці тягне за собою довжелезний ланцюг порушень у організмі. Захворення жіночих статевих органів – дзеркало порушень діяльності усього організму.

Дуже розповсюдженим захворюванням у жінок є мастопатія – доброякісні ущільнення у молочних залозах. Найбільш розповсюджені причини мастопатії – порушення функції яєчників, інших ендокринних залоз, захворювання печінки, стреси. Частіше мастопатія зустрічається у жінок, які не годували немовля, не народжували і дуже рідко – у жіноко, які народили дві-три дитини і годували їх до 9-12 місяців.

Мастопатія частіше зустрічається після 35-40 років, але у останній час ця хвороба “помолодшала”, виявляється у молодих жінок і навіть у дівчат. Ознаки мастопатії – постійні або периодичні болі у молочних залозах, їх набряки, збільшення у розмірі у зв”язку з менструальним циклом, поява вузлових ущільнень у тканині залози.

Мастопатія – захворювання доброякісне, але існує реальна загроза її переродження у злоякісну форму, тому при перших ознаках хвороби необхідно звернутися до лікаря. Для своєчасного виявлення захворювання вкрай важлива самодіагностика: один раз на місяць, через 2-3 дні після закінчення місячних, проводити самомообстеження момлочних залоз, при виявленні ущільнення необхідно звернутися до лікаря і провести обстеження.

Лікування мастопатії повинно бути комплексним, включати нормалізацію функції яєчників, щитовидної залози, лікування захворювань печінки, статевих органів, інших хвороб, які виявляються при обстеженні.

Масто-гран – комплексний гомеопатичний препарат для лікування мастопатії. Препарат призначається на будь-якій стадії захворювання молочних залоз у комплексі лікування (препарат поєднується з любими іншими ліками, у тому числі, гормональними), у складних випадках він застосовується у комплексі підготовки до операції. Препарат показаний також при захворюваннях молочних залоз, які виникли внаслідок механічної травми залози (у тому числі, у віддалений час після травми).

Препарат має регулюючий вплив на ендокринну систему, протизапальну дію на тканини молочної залози, зменшує набряк, диспластичні, пролиферативні зміни, сприяє розм’якшенню і зменшенню ущільнень у молочних залозах, зменшенню болей протягом місячного циклу. За даними УЗД, ехогенність тканин молочної залози, котра була підвищена, знижується, зменшується неоднорідність ехоструктури та вираженість фіброзних змін, розмірів та кількості гіперехогенних утворень.

Препарат впливає на ендокринну систему, усуває гормональну дискоординацію. Нормалізує функцію яєчників, щитовидної залози, менструальну функцію, зменшує передменструальний синдром.

Впливає на нервово-психічний стан, зменшує депресію, байдужність до життя, впевненість у неминучій швидкій смерті.

При неважких формах, початкових стадіях захворювання може використовуватися як основний препарат, при важких формах – як компонент комплексної терапії (у сполученні з будь-якими ліками і методами лікування) і як підготовка до операції.

 



    Обратный звонок
    Обратный звонок
    Форма обратного звонка WordPress