Лечебник

Тонзиліт лиже суглоби і кусає серце

09.01.2019

Тонзиліт

Хронічний тонзиліт — підступна хвороба, небезпечна своїми наслідками та ускладненнями. Мигдалини є природним бар»єром на шляху інфекції, але при виникненні хронічного запалення самі стають її джерелом. Це постійно існуюче вогнище запалення у носоглотці негативно впливає на організм повсякчас, а не лише під час загострення, тобто ангіни. Мікроби, які живуть у мигдалинах, виділяють токсини, які потрапляють у кров, зумовлюють так звану тонзилогенну інтоксикацію, внаслідок якої страждає серце, порушується функція нирок, печінки, інших внутрішніх органів, виникають скарги на болі у суглобах. Тяжким наслідком хронічного тонзиліту і ангін є ревматизм. У дитячому віці ревматизм часто перебігає стерто, без явних ознак хвороби, але з ураженням серця — формується набута вада серця. У нашій країні на 10 000 дорослих діагностується 650 набутих вад серця. Це дуже висока цифра, а якщо до цього додати запалення нирок, статевих органів, порушення функцій печінки, стає зрозумілою необхідність лікування хронічного тонзиліту.

Існує два способи лікування хронічного тонзиліту: перший — видалення мигдалин, другий — консервативне лікування.

Видалення мигдалин — це крайній вихід, адже мигдалини входять у систему захисту організму від інфекцій, тут виробляються речовини, що захищають верхні дихальні шляхи від проникнення мікробів і вірусів, знищуються хвороботворні мікроби, мигдалини беруть участь у виробленні імунітету проти багатьох інфекцій, беруть участь у роботі ендокринної системи. Видалення мигдалин та аденоїд позбавляє організм могутньої лінії захисту, дозволяє інфекції проникати всередину організму. Після їхнього видалення, як правило, розвивається хронічний фарингіт. З огляду на важливу роль мигдалин і аденоїдної тканини в захисній функції носоглоткового кільця, при хронічному аденотонзиліті необхідно зробити все можливе для їхнього збереження.

Консервативне лікування хронічного аденотонзиліта повинне проводитися в двох напрямках: лікування загострення і санація хронічного вогнища інфекції.

Кожне загострення необхідно вилікувати до повного одужання, не допустити переходу гострого запалення в затяжне. Ретельне лікування гострої ангіни є запорукою успішного лікування хронічного тонзиліту. Поза загостренням необхідно тривале систематичне лікування хронічного вогнища інфекції. Для такого довгострокового лікування добре зарекомендували себе гомеопатичні препарати. Вони не мають побічних, токсичних, алергічних дій, їх можна застосовувати у будь якому віці. Гомеопатичні препарати сумісні з іншими методами лікування. Застосування гомеопатичних препаратів у комплексі лікування хронічного тонзиліту підвищує ефективність терапії, зменшує побічні дії негомеопатичних ліків, дає змогу проводити лікування без перерви увесь холодний сезон року.

Для лікування хронічного тонзиліту, його загострень та гострих ангін у комплексі лікування (разом з антибіотиками, іншими необхідними препаратами) застосовується гомеопатичний препарат Ангін-гран. Препарат полегшує стан хворого, прискорює одужання, зменшує небезпеку ускладнень.

Ангін-гран сприяє зменшенню мигдалин, аденоїдних вегетацій, розростань лимфоїдної тканини на задній стінці глотки, зменшує тонзилогенну інтоксикацію, запобігає розвитку ускладнень з боку внутрішніх органів (серця, печінки, нирок). Препарат сприяє підвищенню місцевого захисту слизових оболонок дихальних шляхів внаслідок лікування хронічного запалення на них, має імуностимулюючу дію, підвищує стійкість організму до несприятливих впливів зовнішнього середовища (застуд, охолодження, впливу вологості тощо).

При лікуванні гострої ангіни препарат сприяє зменшенню болей у горлі, запальних явищ, набряклості, зменшує явища інтоксикації, попереджає розвиток ускладнень. Значного поліпшення стану хворого можна очікувати на 3-5 день лікування, але перші ознаки полегшення помітні, як правило, вже в першу добу. Препарат добре сумісний з антибіотиками, іншими ліками, лікування ангіни повинно бути комплексним, з урахуванням стану хворого і тяжкості перебігу хвороби.

Ангін-гран може застосовуватися навіть при дуже важких, дифтерієподібних ангінах, але в таких випадках — як допоміжний засіб у комплексному лікуванні захворювання. По досвіду гомеопатів минулого століття, гомеопатичні препарати ефективні навіть при дифтерії. Хворі, яких лікували гомеопати, видужували швидше, серед них була менша смертність, ніж серед хворих, що не приймали гомеопатію. Правда, у ті часи не було антибіотиків, специфічних сироваток, але зневажати цим досвідом наших старих колег не варто, в разі потреби можна включити гомеопатичні ліки в комплекс лікування цієї і сьогодні страшної хвороби.

Ангін-гран ефективний також у комплексі лікування скарлатинозної ангіни. Ліки полегшують перебіг захворювання, прискорюють одужання, попереджають розвиток ускладнень.

При лікуванні хронічних захворювань носоглотки (гіпертрофія піднебінних мигдалин, хронічний аденотонзиліт, хронічний фарингіт) препарат сприяє зменшенню мигдалин, аденоїдних вегетацій, розростань лимфоїдної тканини на задній стінці глотки, зменшує тонзилогенну інтоксикацію, запобігає розвитку ускладнень з боку внутрішніх органів (серця, печінки, нирок).

Препарат сприяє санації вогнищ хронічної інфекції в носоглотці, зменшує явища інтоксикації, поліпшує функції внутрішніх органів, що страждають від тонзилогенної інтоксикації.

Ангін-гран застосовується не тільки для лікування безпосередньо запалення у мигдалинах. Він ефективний при лікуванні ускладнень хронічного тонзиліту, у тому числі, у періоди, віддалені від хірургічного видалення мигдалин. Ангін-гран показаний при таких ускладненнях хронічного тонзиліту, як кардіопатія, болі у суглобах, ревматизм, поліартрит, хронічний фарінгіт. В залежності від стадії захворювання, його гостроти і тяжкості, Ангін-гран застосовується у комлексі лікування чи самостійно.

Бережіть своє здоров’я і хай Вам щастить!