Опубліковано

Кинути курити дуже важко, але…

 

Поширеною є думка, що паління – це звичка і кинути палити дуже легко, варто тільки зробити вольове зусилля. Це невірно по двох причинах. По-перше, звички іноді дуже важко змінити. По-друге, паління – це не просто звичка, а форма наркотичної залежності.

На жаль, паління й досі залишається соціально прийнятним у багатьох суспільних місцях, а серед підлітків і молоді вважається ознакою дорослості.

Тютюн містить нікотин – одну з найсильніших відомих отрут, яка у господарстві використовується як інсектицид. З кожною затяжкою в організм надходить нікотин. Середній курець робить біля 200 затяжок у день. Це складає приблизно 6000 на місяць, 72 000 у рік і понад 2 000 000 затяжок у 45-літнього курця, що початків палити у віці 15 років. Після проникнення сигаретного диму в легені нікотин потрапляє в кров, а відтіля – у мозок, де виявляється вже через сім секунд після першої затяжки.

Нікотин підвищує збудливість кори головного мозку, розслаблює периферичні м’язи, підвищує вміст цукру в крові, що дає відчуття припливу сил, підвищення працездатності, знімає напругу, особливо в стані стресу. Але це тільки частина ефекту дії нікотину, за цей ніби-то позитивний вплив людина жорстоко розплачується своїм здоров’ям.

Паління призводить до розвитку трьох основних захворювань: рак легенів; хронічний бронхіт і емфізема; коронарна хвороба. Тютюн є причиною смертності від раку легенів в 90%, від бронхіту й емфіземи в 75% і від хвороби серця в приблизно 25% усіх випадків смерті запеклих курців. Багато хто з них зміг би прожити на 10, 20 або 30 років довше. Внаслідок паління в першу чергу ушкоджується дихальна система: з’являється кашель і активізується виділення мокроти. Дихальні шляхи запалюються і звужуються. Тривалий вплив диму пошкоджує війки дихального епітелію й ускладнює їхнє нормальне функціонування. Хронічний бронхіт курців призводить до порушення виділення слизу за допомогою війок. У легенях курців виявляється підвищений вміст запалених клітин. Виникає схильність до рецидивів респіраторних інфекцій. Потім страждає серцево-судинна система. Після кожної викуреної сигарети підвищується систолічний та діастолічний тиск крові, збільшується число ударів серця і його хвилинний обєм. Крім того, сигаретний дим викликає звуження периферичних артерій. Поряд з цим паління сприяє розвитку станів, що приводять до утворення тромбів. Паління також призводить до підвищення вмісту холестерину в сироватці крові, що веде до розвитку атеросклерозу периферичних судин, що, в свою чергу, підвищує ризик змертвіння тканин і ампутації кінцівок у таких пацієнтів. Вагітна жінка, яка палить, піддає себе підвищеному ризику викидня, народження мертвої дитини або дитини з низькою масою тіла.

У запеклих курців виникає залежність від нікотину по типу наркотичної. У них включається механізм реагування на рівень нікотину в крові: курцям хочеться палити, коли концентрація нікотину в крові знижується.

Відмова від паління є майже найважливішою зміною в житті курців, яка здатна позитивно вплинути на стан їхнього здоров’я. Багато курців відкладають відмову від паління на більш пізній термін, вважаючи, що їхньому організму вже заподіяна непоправна шкода і тому кидати палити вже пізно. Це не вірно. Шкода, що завдає організму паління, збільшується з кожною новою сигаретою.

Відмова від паління відразу ж позитивно впливає на здоров’я людини. Ризик розвитку серйозної хвороби починає знижуватися майже відразу, дуже швидко поліпшується дихання, зменшуються напади кашлю та схильність до інфекцій. Крім того, від них самих (і їхнього одягу) не буде тхнути.

Звичайно, кинути палити дуже важко, але, незважаючи на те, що паління тютюну є сильною звичкою, а також формою наркотичної залежності, мільйонам людей удалося кинути курити.

Чи варто намагатися? Звісно – так!

Полегшити відмову від паління може комплексний гомеопатичний препарат ТАБАКУМ- ПЛЮС. Прийом препарату зменшує тяжкі явища, що виникають при відмові від сигарет, покращує самопочуття і, як наслідок, знижує потребу закурити. Крім того, гомеопатичні ліки, що входять до складу комплексу, позитивно впливають на ушкоджені нікотином бронхи, судини і серце.

Як правило, для відмови від паління достатньо одного-двох курсів прийому препарату, але іноді виникає потреба в повторних курсах, оскільки потреба в палінні відновляється під впливом хвилювань, стресів, які неможливо уникнути в житті. Гомеопатичні препарати не мають побічних дій, токсичного впливу на організм, не викликають алергій, тому приймати їх можна при необхідності дуже довго. Прийом ТАБАКУМ-ПЛЮС варто поновлювати щоразу, коли з’явиться бажання закурити.