Лечебник

Клімакс – не вирок, а сходинка життя

05.01.2019

Життя жінки — це сходинки, спочатку – радісні: дівчинка-дівчина-жінка, потім — більш лякаючі: клімакс, старість. Молоді жінки, надивившись на страждання своїх мам та бабусь, іноді з жахом чекають “свого часу”. А чи насправді такий страшний клімакс? Зовсім ні.

Клімакс – це природний процес, етап життя, суть якого є поступове згасання дітородної функції, котре починається між 45 і 55 роками. У нормі цей процес відбувається поступово, спокійно, не спричиняє жінці неприємних відчуттів. Жінка залишається жінкою, вродливою, привабливою, здатною до повноцінного статевого життя. Єдиним проявом нормально перебігаючого клімаксу є зникнення менструацій. Це зовсім не старість, а перехід на якісно нову сходинку життя.

Нажаль, третина жінок після 45 років і дві з трьох – після 55 страждають від проявів клімактеричного синдрому, котрий знижує якість життя, а у 5% жінок супроводжується втратою працездатності.

В основі симптомів клімактеричного синдрому лежить зниження синтезу статевих гормонів – естрагенів. На фоні порушення менструального циклу з”являються припливи жару, пітливості з серцебиттям, ознобами, коливання артеріального тиску, напади головного болю. Ці симптоми спричиняють неприємності самій жінці. А оточуючим “дістається на горіхи” з іншої причини – від сумнозвісного псування характеру жінки у цей період. Жінка стає знервованою, дратівливою, плаксивою, іноді озлобленою, не переносить зовнішніх подразників (шуму, яскравого світла тощо), часто з”являються відчуття страху і тривоги, страх самотності, передчуття смерті.

Причин виникнення патологічного клімаксу багато. Серед них – недостатня фізична активність, неврегульоване статеве життя (особливо його відсутність у другій половині життя), недостатє харчування, табакокуріння, відчуття нереалізованості у професійній сфері, незадоволенність у особитстому житті і … страх перед патологічним клімаксом.

Для покращення стану жінки необхідно нормалізувати її гормональний баланс. У деяких важких випадках з цією метою використовуються гормональні препарати, але тільки за призначенням лікаря: з віком чутливість до гормонів підвищується, ці препарати мають багато протипоказань у людей похилого віку, зокрема, захворювання печінки, щитовидної залози, мастопатія. Якщо ж лікування почати своєчасно, при перших проявах клімактеричного синдрому, можна обійтися засобами, які нормалізують стан нервової системи і психо-ємоційної сфери і тільки опосередковано впливають на ендокринну систему. Для цієї мети добре підходять препарати природного пожодження, наприклад, липовий чай, селера, настойка аралії.

Клімакто-гран – комплексний гомеопатичний препарат для лікування і профілактики патологічного клімаксу, виготовлений з природньої та рослинної сировини. Препарат нормалізує діяльність ендокринної системи, під його впливом залози ендокринної системи активніше беруть на себе синтез тих гормонів, які не в змозі давати організму яєчники, ажде функція останніх природньо згасає. Це покращує стан жінки, зменшуються і поступово зникають припливи жару, пітливість, серцебиття, напади головного болю, при наявності кровотеч препарат сприяє їх припиненню (використовується у комплексі лікування!).

Клімакто-гран впливає на нервову систему, нормалізує сон, покращує настрій, підвищує працездатність, зменшує депресію, відчуття страху і печалі, знімає нервове напруження.

Клімакто-гран призначається при перших ознаках клімактеричного синдрому. Його можна призначати також жінкам буль-якого віку, які перенесли операцію на яєчниках.    Обратный звонок
    Обратный звонок
    Форма обратного звонка WordPress