Лечебник

Гайморит: вилікуй — і дихай вільно!

04.01.2019

Гайморит — це запалення однієї з придаткових пазух носа — гайморової. Під цією назвою у побуті «числяться» запалення і інших пазух — лобної (фронтит), решітчатої (етмоідит).

Придаткові пазухи носа розташовані навколо носової порожнини, з’єднані з нею. Вони являють собою печерки, де повітря очищується від пилу, мікробів і вірусів, зігрівається, підготовляється для наджодження у нижні дихальні шляхи. Пазухи і ходи, якими вони з’єднуються з носовою порожниною, вислані товстою слизовою оболонкою, багатою на кровоносні судини. Ці судини, наповнені теплою кров’ю, виконують роль природного обігрівача повітря. Слизова оболонка вкрита тонким шаром слизу, до якого прилипають часточки пилу і потім із слизовими виділеннями вимиваються, викидаються назовні. А ще на слизовій оболонці знаходяться речовини, які знешкоджують мкроби та віруси. Це інтерферон, лізоцим, специфічні імуноглобуліни.

При запаленні ця оболонка набрякає, виділяє велику кількість слизу. Набряк перекриває ходи, слиз переповнює пазуху — виникає розпираючий біль в області пазухи, головний біль. Мікроби, які у великій кількості селяться на слизовій оболонці, спричиняють гнійне запалення, виділення з носу стають густими, жовто-зеленого кольору. Може підвищитися температура. Стихає запалення повільно, дуже часто процес набуває затяжного характеру чи переходить у хронічне запалення.

Гайморит виникає найчастіше як ускладнення ГРЗ або у результаті застуди. Кожне наступне ГРЗ, охолодження, застуда, нежить призводять до загострення запалення. Ці загострення можуть бути настільки частими, що створюється враження невпинного запалення весь холодний сезон року.

Лікування гаймориту та інших синуситів — задача складна, потребує довготривалої терапії із застосуванням різних методів. Використання у комплексі лікування синуситів гомеопатичних препаратів значно підвищує ефективність лікування.

Для лікування синуситів використовується препарат Гайморин. Він скорочує тривалість хвороби, при лікуванні гострого синуситу — запобігає переходу запалення у хронічну форму, при лікуванні хронічного синуситу сприяє повній ліквідації запалення, запобігає загостренню процесу при чергових ГРЗ, підвищує стійкість до впливу холоду, підвищеної вологості. Використання Гайморину у комплексі лікування дозволяє зменшити кількість антибіотиків, протизапальних препаратів, зменшує небезпеку ускладнень від них, зокрема, дисбактеріозу.

Гайморин діє на слизову оболонку носової порожнини та її придаткових пазух, зменшує набряк та запалення, полегшує дихання, зменшує виділення з носу. Слизові оболонки починають секретувати необхідні фактори місцевого захисту від інфекції. До пазух повертається здатність виконувати свої функції.

Придбати препарат Гайморин