Лечебник

Коли не спрацьовує “будильничок”…

05.01.2019

Нетримання сечі (енурез) – дуже неприємне явище у дітей і, тим більше, у дорослих. Воно зменшує активність людини, прив”язує її до дому, формує пригніченість, комплекси неповноцінності.

У дітей енурез найчастіше пов”язаний з повільнішим, ніж звичайно, дозріванням нервової системи: вночі у їхньому мозку процеси гальмування розливаються на усю кору, не залишаючи сторожових осередків, тих самих “будильничків”, які розбудять при небезпеці, для задоволення фізіологічних потреб, зокрема – для сечовиділення при наповненні сечового міхура.

Дитина не винна в тому, що вона надто міцно спить. Це необхідно враховувати при спілкуванні з дитиною, яка страждає на енурез. Не можна її лаяти за мокру постіль, карати чи висміювати, не слід обговорювати цю проблему у широкому родинному колі, адже дитина і так страждає від своєї вади, додаткове нервове напруження призведе до поглиблення цих страждань, і це може стати причиною розвитку тяжкого неврозу, деформації характеру, замкненості, відчуття власної неповноцінності, нікчемності. У дітей ці комплекси розвиваються з легкістю, тому що їх психіка вразлива, нестійка, а от подолати їх – дуже складно, тим більше, що діти не можуть розказати про свої переживання, не можуть пояснити батькам, що їх мучить, бо, з одного боку, вони самі цього не розуміють, а, з іншого, про які переживання можна говорити мамі, яка кожного ранку у розпачі шмаляє своє дитя мокрим простирадлом?

Дитині, яка страждає на енурез, необхідно створити спокійну обстановку, оточити її турботою, з розумінням ставитися до її переживань і страждань – це буде початком лікування, базою для подолання хвороби. 

У більшості дітей енурез проходить у 5-7-річному віці – дитина “переростає”, тобто у неї дозрівають необхідні функції нервової системи. Але не слід чекати, що хвороба мине сама, треба почати лікування значно раніше. Ефективним методом лікування енурезу є гомеопатія. Гомеопатичні препарати мають ряд значних переваг при лікуванні: вони нешкідливі, не мають побічних дій, тому їх можна приймати необмежено довго, а саме довготривалий термін лікування потрібен при енурезі. Для лікування енурезу у дітей показаний комплексний гомеопатичний препарат Енуран. Цей препарат сприяє повноцінному правильному розвитку функцій нервової системи дитини, у корі мозку формуються сторожові центри, які реагують на сигнали від наповненого сечового міхура і дитина прокидається, щоб піти в туалет.

Енуран застосовується також при лікуванні денного енурезу, який звичано зустрічається одночасно з нічним і може проявлятися повним сечовиділенням “у штани” або частковим, коли дитина “загралася”, “не добігла” до горщика і трошки підмочила штанці.

Енурез – це не єдиний прояв розладів у нервовій системі дитини. Як правило, такі діти знервовані, дратівливі, плаксиві, неспокійно сплять, мають паганий апетит і тому – худі, бліді, з синцями під очима. При лікуванні Енураном зменшується збудливість дитини, вона стає спокійнішою вдень і краще спить уночі, легше піддається виховним впливам, з нею легше домовитися, у неї покращується апетит, травлення і засвоєння їжи.

У народі кажуть: “Старе, як мале”. Цей вислів багато в чому справедливий стосовно хвороб. Зокрема, люди похилоги віку нерідко страждають нетриманням сечі, і механіз розвитку цієї недуги схожий з дитячими розладами, хоча у літніх людей частіше зустрічається денний енурез. Енуран покращує утримування сечі у людей літного віку, дозволяє їм вести більш активне життя і почувати себе вільніше і упевненіше. Застосування Енурану у хворих, що приковані до ліжка, полегшує догляд за ними, зменшує небезпеку розвитку пролежнів, інфекції сечовивідних шляхів.    Обратный звонок
    Обратный звонок
    Форма обратного звонка WordPress