Опубліковано

Якщо збираєшся у відпустку…

Відпустка – це довгоочікуваний момент у житті кожного. Зазвичай вона означає нові пригоди, ближні та далекі мандрівки. Це дуже приємно, але водночас породжує безліч проблем. Не всі однаково добре переносять дорогу, акліматизацію у новому місці, діти вередують, хворіють, хвилювання, напруження, перевтома у дорозі та на новому місті порушують сон, погіршують настрій – де тут вже насолоджуватися відпочинком!

Щоб не перетворити відпочинок на муку для себе та тяжке випробування для своїх дітей, слід дотримуватися нескладних рекомендацій. При виборі місця відпочинку необхідно врахувати наявність у себе хронічних хвороб: наприклад, тим, хто страждає на гіпертонічну хворобу, має збільшення щитовидної залози, не слід у жаркі місяці їхати на море, а при захворюванні органів шлунково-кишкового тракту необхідно вибирати курорт з тією мінеральною водою, яка підходить саме для цієї хвороби. І ще незайве пам”ятати, що основна лікувальна сила курорта – клімат. Тож насолоджуйтесь цим неповторним дарунком природи, не перетворюйте перебування на курорті у суцільний ланцюг лікувальних процедур – після такого “відпочинку” потрібна додаткова відпустка!

Дітей до трьох років не рекомендується вивозити на відпочинок із своєї кліматичної зони. Старших дітей молодшого віку можна вивезти і на море, але не менше, ніж на 5-6 тижнів: акліматизація до нових умов у здорової дитини проходить приблизно два тижні, а у хворої на хронічні хвороби розтягається і на більший час, процес цей для організму дитини дуже важкий, призводить до перенапруження усіх систем, знижує опірність організму – дитина може захворіти на респіраторну інфекцію, ангіну, кишкову інфекцію тощо. Той самий процес повторюється після повернення додому. Таким чином, 2-3 тижні на морі – для дитини не відпочинок, а 1,5 місяці “випробувування на міцність”.

І яким би радісним і безхмарним не вбачався майбутній відпочинок, не забудьте про аптечку, щоб у разі потреби не бігати по чужому місту у пошуках необхідних препаратів. Перш за все, покладіть туди ліки, які Ви приймаєте постійно, предмети санітарії та засоби від сонячних опіків. А потім зберіть аптечку “про всяк випадок”. До цієї аптечки Національна Гомеопатична Спілка рекомендує препарати свого випуску.

Стрес-гран допоможе “вистояти” у складній напруженій ситуації підготовки до подорожі, справитися з наслідками перевтоми у дорозі. Препатат можна призначати у будь-якому віці. Для дорослих показанням для використання є порушення самопочуття, дратівливість, пригніченість, розлади сну. Препарат слід приймати у дорозі та перші дні перебування на відпочинку, до нормалізації стану. А тим, хто завжди тяжко переносить перенапруження, стресові ситуації, Стрес-гран слід приймати профілактично, перед такою хвилюючою подією як виїзд на відпочинок.

Дорослі вважають, що сресс – їхня прерогатива, але діти також можуть переживати стреси, глибина яких не завжди зрозуміла дорослим. Стресом для дитини може стати зміна стериотипу життя, акліматизація. Наслідком цього є дратівливість, вередлівість, неслухняність, у тяжких випадках може виникнути затинання, тики або нічний енурез. У профілактиці та лікуванні цих станів у дітей Стрес-гран – ефективний і безпечний препарат.

У дітей, які страждають на енурез, у період адаптації може погіршитися стан. Для лікування енурезу (і для профілактики погіршення у період адаптації зокрема) застосовується препарат Енуран.

Наслідком дорожніх хвилювань, акліматизації може стати порушення сну. Це дуже неприємний, виснажливий стан. Для нормалізації сну призначений препарат Сон-норма. Нормалізація сну досягається без снодійного ефекту, за рахунок оптимізації фаз нічного сну, його поглиблення. Такий сон дає відпочинок, людина прокидається бадьора, сповнена сил. Сонливості вдень препарат не викликає.

Кардіо-гран показаний хворим на вегето-судинну дистонію, гіпертонічну хворобу. Препарат полегшує адаптацію серцево-судинної системи до умов жаркого клімату, сприяє стабілізації артеріального тиску, зменшує серцебиття та болі у серці. Препарат сумісний з прийомом гіпотензивних ліків.

Незвичне харчування у дорозі, зміна кухні і води на місці відпочинку можуть викликати розлади роботи шлунково-кишкового тракту, особливо при наявності у ньому хронічних хвороб. У цих випадках можна використати препарати Гастро-гран та Холе-гран.

Гастро-гран показаний при гострих гастритах та хронічних захворюваннях шлунка та дванадцятипалої кишки (гастрити, дуоденіти, виразковаї хвороба). Препарат зменшує болі (пекучі, “голодні”, ниючі), нудоту, печію, відрижки, неприємний присмак у роті, запах з рота, нормалізує роботу кишечника. Гастро-гран нормалізує кислотність шлункового соку, підвищує знижену кислотність при гіпоацидному гастриті, чим сприяє повноцінному засвоєнню поживних речовин, зокрема, вітаміну В12 , необхідного для лікування і профілактики анемії, а також підвищує стійкість організму до зараження кишковими інфекціями, бо їхні збудники пагано почуваються у кислому середовищі.

Холе-гран лікує гострі та хронічні захворювання печінки та жовчного міхура. Препарат зменшує болі у печінці, покращує відтік жовчі, сприяє зменшенню запалення при жовчно-кам”яній хворобі, очищенню жовчного міхура від застойної жовчі та “піску”. Застосування препарату послаблюе головні болі, які часто супроводжують хвороби печінки.

Частою проблемою відпочинку з дітьми стають їхні “простудні” захворювання, причиною яких є насамперед зниження опірності організму під час акліматизації. Для лікування ГРЗ у такій ситуації можна застосувати Грип-гран, а якщо дитина схильна до високих температур при захворюванні, до суджомної готовності, їй слід застосувати Грип-гран дитячий.

При лікуванні ангіни у комплексі лікування застосовується Ангін-гран. Препарат полегшує стан хворого, прискорює одужання, зменшує небезпеку ускладнень. Він сумісний з усіма ліками, які використовуються при ангіні.

Бронхо-гран показаний для лікування гострого бронхіту та загострення хронічного.

Якщо дитина у минулі роки хворіла на відпочинку на ГРЗ, ангіну, бронхіт, доцільно провести профілактику – розпочати прийом відповідних препаратів ще вдома, за 1-1,5 місяці до подорожі.

Ці ж препарати можуть призначатися при захворюваннях і дорослим.

Бабусям, які збираються вивозити на відпочинок онуків, не зайве запастися Клімакто-граном спека, догляд за малечею, неналаштований побут сприяють загостренню проявів клімактеричного періоду. Клімакто-гран покращує стан жінки, зменшуює припливи жару, пітливість, серцебиття, напади головного болю. Препарат впливає на нервову систему, нормалізує сон, покращує настрій, підвищує працездатність, зменшує депресію, відчуття страху і печалі, знімає нервове напруження.