Що таке простатит та як його лікувати: «Простатон» у терапії запальних захворювань передміхурової залози.
Простатит посідає перше місце за частотою захворюваності серед чоловіків до 50 років і третє місце – серед старших за 50 років. Після 30 років на них страждає 30% чоловіків, після 40 років – 40% і після 50 років – цілих 50%. Ця хвороба вражає передміхурову залозу та пригнічує функції як сечовидільної системи, так і репродуктивної.
Клінічні симптоми простатиту: як розпізнати хворобу?
Простатит – це гостре чи хронічне запалення передміхурової залози, етіологічним агентом розвитку якого є бактеріальна інфекція . Хвороба виникає внаслідок урогенітальних інфекцій, провокується переохолодженням та стресами, зниженням імунітету.
Кожен другий чоловік протягом життя хоч раз помічав симптоми, характерні для цього захворювання. Гострий простатит супроводжується вираженою клінічною симптоматикою та проявляється переважно у чоловіків із вікової категорії 30-45 років. Хвороба проявляється так:
- гострий біль у паху та промежині, що посилюється при дефекації;
- ознаки загальної інтоксикації організму;
- ніктурія (позиви на сечовипускання у нічний час);
- відчуття неповного звільнення сечового міхура та зміна характеру виділення сечі.
За перших ознак гострого простатиту слід звернутися до уролога або андролога, щоб уникнути таких ускладнень, як гостра затримка сечі.
Хронічні запальні захворювання передміхурової залози зустрічаються у кожного другого-третього чоловіка віком від 45 років. Клінічні симптоми залежать від стадії патологічного процесу та виявляються в період загострення:
- часте і болісне сечовипускання;
- біль у нижній частині живота;
- домішки крові в еякуляті;
- знижений статевий потяг та еректильна дисфункція;
- передчасне сім'явипорскування.
Найчастіше хвороба протікає у безсимптомній формі. Хронічна бактеріальна інфекція простати може стати причиною ураження сечовидільної системи, розвитку вторинного безпліддя, імпотенції, везикуліту, аденоми й раку простати.
Діагностика простатиту
За наявності клінічних ознак поставити правильний діагноз нескладно. За підозри на простатит виконується ректальне дослідження простати та забір секрету передміхурової залози на бактеріологічний аналіз.
Для диференціальної діагностики простатиту та інших структурних змін тканини залози (пухлин, кіст, аденом) проводиться УЗД простати. Молодим чоловікам призначається спермограма – визначення ймовірності розвитку безпліддя.
Лікування простатиту та гомеопатія
Основу терапії простатиту становить консервативне лікування, яке підбирає лікар, ґрунтуючись на клінічній симптоматиці, даних лабораторних та діагностичних досліджень та репродуктивних планах пацієнта.
Один з ефективних методів лікування простатиту – гомеопатія. Комплексний гомеопатичний препарат «Простатон» показав позитивну клінічну ефективність у терапії запальних урогенітальних захворювань у чоловіків. Він використовується на різних стадіях лікування та має такі терапевтичні ефекти:
- має імуномодулюючу дію, стимулює реакції клітинного та гуморального імунітету;
- усуває болі та дизуричні розлади;
- нормалізує статеву функцію (у 59% чоловіків);
- покращує лабораторні показники (знижує лейкоцитоз у секреті передміхурової залози, збільшує кількість зерен лецитину);
- знижує ехогенність тканини залози та зменшує її розміри (за результатами УЗД).