Що таке мастопатія і як гомеопатичний препарат «Масто-гран» допомагає в лікуванні гормональної дисфункції
За даними «Української асоціації репродуктивного здоров'я», у 30-40% жінок діагностуються доброякісні дисгормональні захворювання молочної залози (мастопатії). Серед пацієнток із гінекологічними проблемами частота виявлення патології складає 58-80%.
Небезпека хвороби полягає в тому, що вона підвищує ймовірність розвитку злоякісних новоутворень грудей у 3-5 разів. Тому важливо регулярно проводити самообстеження молочних залоз, а при перших симптомах звертатися до лікаря.
Як протікає мастопатія і чим її лікувати – розповідає експерт-мамолог, кандидат медичних наук у галузі дослідження та терапії патологій молочної залози.
Симптоми мастопатії: як самому виявити хворобу?
Фіброзно-кістозна мастопатія (дисгормональна дисплазія) – це група незапальних захворювань, що характеризуються доброякісною гіперплазією (розростанням) тканин молочної залози. При розвитку патологічного процесу порушується співвідношення структури залозистого та сполучнотканинного компонентів. Це призводить до появи кістозних, фіброзних та вузлових новоутворень.
Причини розвитку гормон-залежних патологічних процесів молочної залози:
- порушення функції гіпоталамо-гіпофізарно-яєчникової та надниркової систем;
- захворювання печінки та щитоподібної залози;
- стреси та недосипання.
Мастопатія зустрічається у жінок репродуктивного віку, молодих дівчат і навіть дівчаток. Найчастіше хворіють жінки, що не народжували, і мами, які не годували дитину грудьми. До групи ризику належать жінки з абортами в анамнезі та пізнім настанням менопаузи.
Клінічні ознаки захворювання залежать від трьох факторів:
- вид патології (вузлова та дифузна);
- характер (фіброзна, кістозна, дифузно-залізиста, залізисто-фіброзна);
- темпи прогресування.
Найпоширеніші симптоми дисплазії, які самостійно може виявити жінка під час огляду, – болючість залоз, їх набряки, збільшення розміру перед менструацією, поява ущільнень. Про рецидиви хвороби свідчать такі клінічні ознаки:
- тупий або ниючий біль у молочній залозі, що посилюється перед менструацією;
- патологічні виділення з пипки прозорого, сірого чи білого кольору (поза періодом лактації);
- збільшення пахвових, підлопаткових, грудних лімфовузлів;
- утворення ущільнень та вузликових утворень у грудях.
Примітка! Слід відрізняти болючість, збільшення чи ущільнення у залозі при передменструальному синдромі від клінічних ознак патології.
Особливості лікування мастопатії
За українськими стандартами лікування мастопатії, до схем терапії введено препарати комплексної дії, які нормалізують роботу ендокринних залоз та стан нервової системи, пом'якшують неприємні симптоми клімактеричного синдрому.
При лікуванні дисгормональних дисплазій у наших пацієнток гідні результати показав комплексний гомеопатичний препарат «Масто-гран». За даними Гомеопатичної Спілки, позитивний ефект терапії був приблизно у 87% жінок з різними формами мастопатії.
У всіх випадках спостерігалося зниження болючості та дискомфорту у грудях при пальпації. Поглиблені дослідження показали зменшення розмірів гіперехогенних утворень та зниження виразності фіброзних змін у 37% пацієнток.
«Масто-гран» застосовується у комплексній терапії мастопатії на будь-якій стадії захворювання, а також як профілактика після механічних травм молочних залоз. Препарат регулює метаболізм гормонів, має протизапальну дію, зменшує набряклість та проліферативні зміни у тканинах молочної залози.
У жінок, які регулярно приймають «Масто-гран», нормалізуються функції яєчників та щитоподібної залози, знижуються прояви передменструального синдрому. Ретельний контроль лікування мастопатії мамологом та гінекологом-ендокринологом підвищує якість життя пацієнток, а головне – мінімізує ризик розвитку раку молочної залози.