4
4

Що таке фруструючі стани, або як жіночі гормони керують вашим тілом

Що таке фруструючі стани, або як жіночі гормони керують вашим тілом

Вважається, що жінки більшою мірою залежні від гормонів, ніж чоловіки. Усі циклічні процеси в організмі (менструальний цикл, період зачаття, виношування дитини, пологи) супроводжуються зміною рівня гормонів. 

 

Це відбивається не тільки на фізичному самопочутті, а й на ментальному здоров'ї. Зокрема, призводить до фрустрації: через неможливість задовольнити свої потреби та бажання людина відчуває роздратованість і тривожність. Не виключені й інші психоемоційні розлади, що знижують якість життя.

 

Про те, як діють гормони на організм дівчат і жінок, розповідає гінеколог-ендокринолог.

 

Жіночі гормони як дзеркало здоров'я

 

Самопочуття, настрій, сон, розумові здібності – все це залежить від гормонального стану. Які гормони відіграють ключову роль для фізичного та ментального здоров'я жінки – розглянемо далі.

 

Естроген

Клас споріднених гормонів, який включає естріол, естрадіол та естрон. Естріол отримується з плаценти та виробляється під час вагітності. Естрадіол являє собою головний статевий гормон жінок дітородного віку, який утворюється з фолікулів яєчників, що розвиваються, і відповідає за здоров'я статевої системи. Естрон – основний естроген, присутній після менопаузи.

Підвищення рівня естрогену може стати причиною надмірної ваги, захворювань ендокринної та нервової системи, мастопатії та пухлин молочних залоз, а також погіршення сну та пам'яті. Його брак викликає надмірний ріст волосся на руках, ногах та обличчі.

Прогестерон

Статевий  гормон, який виробляється в яєчниках і відповідає за багато функцій в організмі: розвиток молочних залоз, настання вагітності, виношування дитини. При його нестачі у жінок спостерігаються болючі менструації та яскраво виражені симптоми ПМС. При надмірному/недостатньому виробленні гормону з'являється емоційна нестабільність, тривожність і дратівливість.

Тестостерон

Статевий  гормон, що виробляється в надниркових залозах. Перевищення провокує нерегулярні менструації та надмірне зростання волосся на тілі, в деяких випадках – акне, огрубілий голос і надмірна вага. Зниження призводить до швидкої стомлюваності, безсоння, болю в кістках і м'язах, зміни в тканинах молочної залози. Гормон впливає на психічну витривалість, стресостійкість, когнітивні функції та мозкову активність.

Окситоцин

Гормон, що виробляється гіпоталамусом і відіграє важливу роль при скороченні м'язів матки під час пологів. Його нестача здатна посилити біль під час пологів, зупинити лактацію, викликати загальний занепад сил. Також він впливає на поведінку, зокрема – емпатію, довіру, здатність вибудовувати зв'язки у взаєминах.

Тироксин

Один із головних гормонів щитоподібної залози. Впливає на обмін речовин: що повільніше відбувається процес, то простіше набрати вагу, і навпаки. Таким чином, через надлишок тироксину жінка швидко худне, а також страждає від безсоння та відчуття неспокою. Нестача спричиняє ожиріння, стомлюваність, сонливість, погіршення когнітивних функцій.

Норадреналін

Гормон, що виробляється в надниркових залозах під час стресової ситуації: відбувається викид норадреналіну та адреналіну, що відомо як екстрена реакція організму на небезпеку (передбачувану небезпеку). Це спричиняє зміни в організмі, зокрема:

  • зіниці розширюються;
  • шкіра стає блідою;
  • серце працює швидше;
  • артеріальний тиск підвищується;
  • м'язи отримують більше крові та кисню;
  • дихання стає глибшим і швидшим.

 

Норадреналін пробуджує готовність до дій, підвищує пильність, впливає цикл сну і неспання (допомагає прокинутися), настрій і пам'ять.

Соматотропін

Гормон, який виробляється в гіпофізі й відповідає за силу, еластичність зв'язок, нарощування м'язової маси та стрункість. За надлишку спостерігаються грубі риси обличчя, загальна слабкість, головні болі, активний ріст навіть після статевого дозрівання, а за нестачі – зменшення м'язової та збільшення жирової маси, відставання в рості, депресія, втома.

Гормони керують усіма процесами в організмі жінки. Їхній баланс забезпечує основні процеси життєдіяльності, інакше – з'являються проблеми на фізіологічному та на психологічному, психічному рівні. Надлишок або дефіцит гормонів коригується за допомогою гормональної терапії та інших препаратів, включно з гомеопатичними.

Такими засобами є «Масто-гран» та «Клімакто-гран». Перший ефективний у комплексному лікуванні хвороб молочної залози, а другий – у боротьбі із серцево-судинними та психоемоційними розладами під час клімаксу.

 

Є питання?

Заповніть форму нижче та ми зв'яжемося з Вами найближчим часом:

Дякуємо Вам! Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Зробіть вибір
Пацієнт
Лікар
Медпрацівник
Пенсіонер

Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних і погоджуєтесь з політикою конфіденційності

Не всі поля заповнені

Повідомлення відправлено

Виникла помилка

spinner

Продовжити покупки Оформити замовлення