4
4

Осінні зміни в гормональному фоні: як впливають на жінок і чоловіків

Осінні зміни в гормональному фоні: як впливають на жінок і чоловіків

Осінь вносить корективи у наш гормональний фон, адаптуючи організм до коротших днів та холоду. Однією з основних змін є зростання рівня мелатоніну — "гормону сну". Він регулює сон, зміцнює імунітет та допомагає адаптуватися до нового ритму дня. Тому, коли хочеться раніше йти спати або затишно влаштуватися під пледом, це вплив мелатоніну.

Для жінок особливо важливий прогестерон. Восени його рівень може зростати. Так, саме він відповідальний за мінливий настрій або раптове бажання загорнутися в теплий плед, прихопивши з собою чашку какао. Він також регулює менструальний цикл і готує організм до можливої вагітності. 

У чоловіків головним гормоном є тестостерон. З приходом осені його рівень може коливатися, іноді досягаючи пікових значень. Це може призвести до підвищення активності, бажання щось робити, створювати. Однак надлишок тестостерону може спричинити втому або навіть депресивні настрої. Звісно, наші гормональні зміни можуть проявлятися по-різному. Але розуміючи, як наші гормони реагують на зміни в навколишньому середовищі, ми можемо навчитися жити в гармонії з собою та природою. 

Що робити?

Сон — наше все! Тому підтримувати режим важливо. З огляду на збільшення рівня мелатоніну, варто приділяти увагу якості та тривалості сну. Можливо, варто піти спати трохи раніше або придбати темні штори для кращого відпочинку вночі.

Ось що ще допоможе:

  • підтримка гормонів;
  • активність і рух. Навіть у похмурі дні не забувайте про фізичні навантаження. Можна ходити на прогулянки, займатися йогою, танцями або просто ранковою зарядкою. Це допоможе не тільки підтримати форму, а й поліпшить настрій;
  • правильне харчування. Осінь — це пора року, коли особливо важливо підтримувати організм правильними продуктами. Включіть у свій раціон більше овочів, фруктів і продуктів, що містять омега-3 жирні кислоти. Вони допоможуть підтримати гормональний баланс;
  • релаксація та медитація. Приділяйте час подібним практикам. Медитація, глибоке дихання або просто розслаблювальна ванна можуть допомогти зняти стрес і поліпшити емоційний стан;

світлотерапія. Скорочення світлового дня може впливати на нашу психіку. Розгляньте можливість використання ламп денного світла, особливо якщо часто відчуваєте втому або апатію.

Пам'ятайте, кожен з нас унікальний, і важливо знаходити індивідуальні підходи до догляду за собою. Відстежуйте свої відчуття, прислухайтеся до свого тіла і піклуйтеся про себе.

Є питання?

Заповніть форму нижче та ми зв'яжемося з Вами найближчим часом:

Дякуємо Вам! Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Зробіть вибір
Пацієнт
Лікар
Медпрацівник
Пенсіонер

Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних і погоджуєтесь з політикою конфіденційності

Не всі поля заповнені

Повідомлення відправлено

Виникла помилка

spinner

Продовжити покупки Оформити замовлення