Опубліковано Залишити коментар

Лікування нікотинової залежності

Застосування гомеопатичного препарату Табакум-плюс

Зазвичай, сучасні стратегії позбавлення від тютюнової залежності передбачають застосування замісної терапії (призначають препарати, що містять нікотин у формі жувальної гумки, льодяників, пластиру тощо, з поступовим зменшення кількості нікотину, що надходить в організм) [2]. Проте, це лікування може підходити не всім пацієнтам (особливо за наявності хронічних захворювань серця, печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту), та іноді викликає небажані ефекти, такі як нудота, порушення сну, дратівливість, тривожність, запаморочення, головний біль, а також – зміни у поведінці, що можуть впливати на датність до керування автомобілем. [3]В літературі описаний підхід, що передбачає для припинення тютюнопаління застосування гомеопатичних засобів, що містять Tabacum [4].

Склад:

Tabacum 4 D
Tabacum 3 CН
Tabacum 200 CН
Sepia 200 CН

Показання для призначення Табакум-плюс: ларінгіт з болісним кашлем, напади кашлю, відчуття стискання в грудях з утрудненням дихання.У комплексному препараті Табакум-плюс використовується в трьох розведеннях.
Дія низьких розведень направлено на соматичні зміни в організмі курця – Tabacum 4D впливає на деструктивні зміни в тканинах.
Tabacum 3C – на функціональні порушення.
Високе розведення (Tabacum 200C) впливає на нервову і ментальну симптоматику нікотинової залежності. Sepia – виліковує наслідки токсичного дії який тютюнопаління на травну і нервову системи.
Має виражену дію на центральну нервову систему – зменшує перепади настрою, пригніченість, депресію, дратівливість, тугу, байдужість, погане ранкове самопочуття, попереджає виникнення головного болю, полегшує головний біль, сприяє стабілізації працездатності, зменшує сонливість вдень і покращує нічний сон.
Надає дію при невралгіях, що виникають в результаті тютюнопаління. Має виражену дію на судинну систему: показана при застої крові в портальній системі, порушення кровообігу в нижніх кінцівках. Покращує функцію печінки і нирок, надає дезінтоксикаційну дію.

При прийомі Табакум-плюс часто з’являється несприйняття тютюнового диму, неприємні смакові відчуття в порожнині рота при палінні, що також сприяє відмові від куріння.

Дослідження Табакум-плюс.

У період 2017 – 2018 рр. нами досліджувалася можливість лікування від нікотинової залежності з використанням гомеопатичного лікарського засобу Табакуп-плюс (гранули) виробництва «Національна гомеопатична спілка» (Україна).Діючі речовини лікарського засобу Табакум-плюс – фармакопейні гомеопатичні інгредієнти: Tabacum, Sepia. Це добре вивчені гомеопатичні субстанції, включені до Німецької гомеопатичної фармакопеї (GHP) [5], та традиційних німецьких гомеопатичних засобів [6].Нами було досліджено застосування препарату Табакум-плюс у 36 дорослих пацієнтів (вік – 18 – 47 років, 29 чоловіків і 7 жінок), що звернулися до лікаря з бажанням покинути палити.Стан хворих до початку лікування був визначений із застосуванням опитувальника Fagerstrom [7]; за оцінками, середній бал на початку лікування становив близько 4,8 (залежність середнього ступеню).Препарат Табакум-плюс застосовувався згідно з Інструкцією для медичного застосування [8]; інші засоби не призначались, проте було рекомендовано заняття фізкультурою та тривалі прогулянки на свіжому повітрі.Хворим було рекомендовано приймати Табакум-плюс наступним чином: протягом перших 5 днів – по 3 гранули під язик при кожній появі бажання палити, але не менше ніж 8 прийомів на день. З 6-го до 12-го дня – по 3 гранули під язик за 15 хв. до кожного прийому їжі та через 1 годину після нього (не менше ніж 6 прийомів на день). З 13-го до 19-го дня – по 1 гранулі за 15 хвилин до кожного прийому їжі (не менше ніж 3 прийоми на день). З 20-го до 30-го дня – по 1 гранулі зранку, натщесерце. Затятим курцям (зі «стажем» паління більше 10 років) було рекомендовано продовжити лікування до 2 місяців, – прийом по 1 – 2 гранули при кожній появі бажання палити (за необхідності)Через вісім тижнів з початку лікування, 32 пацієнти повідомили про успішну відмову від паління; не було зареєстровано небажаних ефектів.Через 6 місяців після початку лікування, за результатами телефонного опитування пацієнтів було встановлено, що 29 осіб (з них – 6 жінок) повністю позбавилися від шкідливої звички, що свідчить про ефективність лікування у понад 80% хворих. Одержані дані вказують на перспективність гомеопатичних препаратів як засобу для полегшення відмови від нікотинової залежності та досягнення довготривалого ефекту.

БІБЛІОГРАФІЯ

  1. Андрющенко И. В., Малинина Е. В. Комплексный подход к лечению табакокурения и никотиновой зависимости //. Лечащий врач. 2012. № 1. https://www.lvrach.ru/2012/01/15435336/
  2. Рекомендации ENSP по лечению табачной зависимости. ISBN: 978-618-82526-3-9http://elearning-ensp.eu/assets/Russian%20version.pdf
  3. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Нікоретте® Крижана М’ята (льодяники)(Реєстраційне посвідчення РП UA 14535/01/01).
  4. Ульман Д. Гомеопатическая помощь для тех, кто хочет бросить курить (Перевод статьи из журнала «Homeopathy Today») http://www.homeopaty.ru/publications/view_page/223
  5. German Homoeopathic Pharmacopoeia (GHP) with Supplement 1985. English Translation .ISBN 3-7692-1542-7
  6. Д-р Вильдар Швабе. Руководство по изготовлению гомеопатических лекарств. Перевод с немецкого. Под редакцией В. И. Рыбака. М., 1967.
  7. Fagerstrom Test for Nicotine Dependence http://ndri.curtin.edu.au/btitp/documents/Fagerstrom_test.pdf
  8. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Табакум-плюс (Реєстраційне посвідчення UA/8408/01/01)

О.П.Адаменко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *