Опубліковано Залишити коментар

Лікування захворювань нервової системи

Стрес-гран допомагає вистояти у складній, проблемній ситуації, пережити стрес без тяжких наслідків для організму або впоратися з такими наслідками. Препатат можна призначати у будь-якому віці. Для дорослих показанням для використання є порушення самопочуття, дратівливість, пригніченість, розлади сну після стресу, нервових перевантажень.

Препарат нормалізує функцію нервової системи, знімає напругу, нормалізує сон, покращує кровопостачання мозку, нормалізується обмін речовин у тканинах мозку. В результаті у пацієнта покращується самопочуття, він заспокоюється, легше переносить конфліктні ситуації, в змозі їм протистояти. Покращується настрій, підвищується працездатність.

Частим супутником стресу є порушення тонусу судин – вегето-судинна дистонія по гіпо- чи гіпертонічному типу. Стрес-гран нормалізує судинний тонус, нормалізує артеріальний тиск, покращує роботу серця.

Патологія нервової системи у дітей раннього віку займає особливе місце: частота перинатальної патології нині складає 15-20% і продовжує рости, гипоксически-ишемические ушкодження мозку у новонароджених обумовлюють від 40 до 60% неврологічних захворювань у дітей старшого віку і дорослих, знижують стрессоустойчивость дітей.

Серед перинатальної патології у дітей провідне місце займають легкі ушкодження нервової системи. При їх корекції, з одного боку, недопустима надмірна агресивна терапія, з іншої – потрібне тривале систематичне постійне лікування, а не симптоматична допомога в періоди погіршення стану дитини. Ліки, використовувані при цьому, на ряду з високою ефективністю мають бути нешкідливі при тривалому прийомі, не мати побічних дій і ускладнень, не викликати сонливості, загальмованості, щоб не порушувати психофізичний розвиток дитини. Цим вимогам цілком відповідають гомеопатичні ліки.

У wsq роботі представлені результати використання в практиці дитячого невропатолога комплексних гомеопатичних препаратів Сон-норма і Стрес-гран виробництва Національного Гомеопатичного Союзу(Україна, Київ).

Препарат Сон-норма призначався дітям з порушеннями сну.

Склад препарату Сон-норма: Coffea 30 C,Coffea 200 C, Arnica 30 C, Ignatia 1000 C, Cimicifuga 200 C.

Препарат застосований у 94 дітей перших 4 років життя, у тому числі діти до 1 року – 26 чоловік. Усі діти в анамнезі мали внутрішньоутробну гіпоксію або асфіксію в пологах, що призвело до розвитку гіпоксично-ішемічної енцефалопатії з синдромом порушення сну, у 48 чоловік спостерігався також синдром підвищеної нервово-рефлекторної збудливості, у 19 чоловік – дитяча нервовість у 7 – гидроцефальний синдром, у 5 – судоромна готовність.

Основні скарги до початку лікування – порушення засинання, неспокійний сон, часті прокидання з плачем, криками, нічні страхи, примхливість.

Об’єктивно: неврологічний статус без осередкової симптоматики, патологічних знаків не виявлено, у 36 пацієнтів сухожильні рефлекси високі з розширеної рефлексогенною зоною, психофізичний розвиток відповідає віку. Відсутність органічної патології підтверджена інструментальними методами обстеження (ехоенцефалографія, електроенцефалографія).

Препарат призначався по 5 гранул 1 раз на день вранці за 15-30 хвилин до їди щодня до досягнення стійкого поліпшення (1,5-2 місяці), потім через день. Курс лікування складав 5-6 місяців. Інше лікування в цей час діти не отримували.

Динаміка покращення сну у дітей, що отримували препарат СОН-НОРМА

Динаміка Строк лікування
порушень 2 тиж. 4 тиж. 6 тиж. 4 тиж.
сну n % n % n % n %
Нормализація 8 8,5 30 31,9 46 48,9 68 72,3
Покращення 36 48,9 41 43,6 25 26,6 11 11,7
Без змін 40 42,6 23* 24,5 8 8,5 4 4,3

* 11 чоловік припинили лікування

Як видно з таблиці, динаміка зміни стану дітей мала великі індивідуальні коливання. Впродовж перших 2 тижнів лікування значне поліпшення стану відмічене у 36(38,3%) чоловік, у тому числі у 8(8,5%) чоловік сон нормалізувався, ще у 18(19,1%) чоловік було незначне поліпшення. Через 4 тижні лікування сон нормалізувався у 30(31,9%) чоловік, значне поліпшення – 41(43,6%) людина, відсутність ефекту – 23(24,5%) чоловік. У цій останній групі 11 дітей лікування припинили, з решти 12 у 8 дітей сон покращав до кінця другого місяця лікування. До кінця четвертого місяця лікування нормалізація сну відмічена у 68(72,3%) чоловік, поліпшення сну – у 11(11,7%) чоловік. На цьому рівні стан дітей залишався до кінця лікування.

Катамнез 6-9 місяців. У дітей, що отримали повний курс лікування, стан залишався задовільним. Окрім поліпшення сну відмічено зменшення дратівливості, примхливості, розгальмованості, діти ставали більш слухняними, керованими, “дорослішали” – за визначенням батьків.

27 чоловік після 4 місяців прийому препарату припинили лікування. У 10 з низ через 3-4 тижні сон погіршав, став поверхневим, з частими розсипами(при цьому сон був значно кращий, ніж до початку лікування). Відновлення прийому препарату призвело до швидкого поліпшення сну.

Препарат Стресс-гран застосовувався у дітей з неврозоподібним станом (НПС).

Склад препарату Стресс-гран: Ignatia 30С, Ignatia 1000C, Veratrum album 30C, Gelsemium 30С, Gelsemium 200C.

Препарат зстосовано у 90 дітей 3-14 лет (в том числе, 3-6 лет – 58 чоловік, 7-14 лет – 32 чоловіка).

В анамнезі у всих дітей – перинатальна гіпоксично-ішемична енцефалопатія. Діти страждали різноманітними формами неврозоподібних станів, в том числі:

нічні страхи – 28 чоловік,

затинання – 32 людини,

тиків – 30 чоловік.

Симптоматика з’явилася у дітей після переляку, стресу (початок відвідування дитячого колективу, переїзд з села в місто до батьків, перехід в новий клас і тому подібне).

Препарат призначався по 5 гранул 1 раз на день вранці за 15-30 хвилин до їди щодня до досягнення стійкого поліпшення (1,5-2 місяці), потім через день. Курс лікування складав 5-6 місяців. Катамнез 12-18 місяців.

Найбільш швидка і стійка динаміка спостерігалася в групі дітей, НПС, що страждають, у формі нічних страхів. Через 3 тижні лікування у 15(53,6%), а через 4 тижні – ще у 7 дітей (разом -78,6%) сон покращився, прокидання з плачем практично припинилися, з’являлися тільки після перезбудження або важких переживань напередодні вдень, але в легшій формі, ніж до початку лікування. До кінця 3 місяці лікування стан дітей нормалізувався. У 6(21,4%) чоловік ефект був сумнівний або був відсутній.

У дітей, НПС, що страждають, у формі затинання і тиків (62 людини), ефект отриманий у 49(79%) чоловік, з них у 35(71,4%) при подальшому спостереженні симптоматика захворювання не поновлювалася, у 8(16,3%) в стресовій ситуації спостерігалося тимчасове погіршення, що не вимагало лікування, у 6(12,2%) чоловік знадобився повторний курс Стресс-грану, під час якого настало швидке стійке поліпшення. У 19(30,6%) чоловік до місяця кінця лікування ефект був відсутній, з них 13 чоловік лікування перервали, у інших 6 дітей поліпшення стану було відмічене до кінця 1,5 місяців лікування.

Лечение дипресии

Депресія – це не самостійна хвороба, а симптом різних захворювань організму, тому при виборі лікування основна увага має бути приділена тій причині, яка призвела до порушення настрою.

Частою причиною розвитку депресивного настрою є хвилювання, неприємності, стресова ситуація, пережите нещастя, особиста драма, соматичні захворювання, психічне і фізичне виснаження після важких пологів.

У такій ситуації показано призначення гомеопатичного препарату Стрес-гран (склад: Ignatia 30C, Ignatia 1000C, Veratrum album 30C, Gelsemium 30C, Gelsemium 200C). Препарат сприяє нормалізації функцій нервової системи, знімає напругу, почуття тривоги, небезпеки, занепокоєння, пригніченості, зменшує емоційну лабільність, схильність до непритомності в результаті сильних емоцій, переляку, вегетативні реакції при стресі, негативних емоціях (колапс, холодний піт, нервовий озноб, ін.), чинить спазмолітичну дію при спазмах, тиках внаслідок негативних емоцій, стресів (наприклад, затинання або тики у дітей після переляку, спазматичний головний біль після хвилювань або перевтоми), покращує самопочуття, підвищує працездатність, зменшує стомлюваність, нормалізує сон.

Якщо в описаних вище ситуаціях окрім порушення настрою турбує виражений розлад сну, показано призначення препарату Сон-норма (склад: Coffea 30 C, Coffea 200 C, Arnica 30 C, Ignatia 1000 C, Cimicifuga 200 C).

Препарат сприяє нормалізації процесів збудження і гальмування в нервовій системі, покращує сон, скорочує час засипання, підвищує якість сну, не змінюючи його фізіологічних фаз, зменшує сонливість вдень, зменшує вплив емоційних, вегетативних, моторних подразників, які порушують механізм засипання. Змінюється характер сновидінь (припиняються неспокійні нав’язливі сновидіння, страшний, сни, що лякають, пробудження із страхом, серцебиттям). Під впливом препарату Сон-норма і пробудження протікають фізіологічно, покращується самопочуття, пам’ять, підвищується працездатність і переносимість розумових і фізичних навантажень.

Препарат не чинить снодійної дії, його можуть приймати працівники професій, що вимагають підвищеної уваги (водії, ін.).

Депресія є важливою складовою частиною скарг під час клімаксу. Поліпшити самопочуття в цей період дозволяє препарат Клімакто-гран(склад: Lachesis 30C, Sanquinaria 30C, Glonoinum 200C, Cimicifuga 200C, Sulfur 30C).

Препарат робить вплив на ендокринну систему, усуває гормональну дискоординацию, нормалізує функцію яєчників, щитовидної залози, полегшує течію клімактеричного періоду – зменшуються і поступово зникають приливи, пітливість, серцебиття, напади головного болю, за наявності кровотеч препарат сприяє їх припиненню, полегшує відновлення показників крові після кровотеч.

Робить вплив на нервово-психічний стан, зменшує депресію, почуття страху і печалі, знімає нервову напругу, покращує самопочуття, настрій, сон, підвищує якість життя, нормалізує психо-эмоциональную сферу в клімактеричному періоді, попереджає розвиток психозу.

Зниження настрою характерне для хворих, що страждають захворюваннями серцево-судинної системи (зокрема, при гіпертонічній хворобі, атеросклерозі). Це пов’язано з порушенням кровообігу в тканинах мозку, кисневим голодуванням, а також є побічною дією деяких ліків, вживаних для лікування. Гомеопатичний препарат Кардіо-гран(склад: Spigelia 200 C, Cactus grandiflorus 200 C, Kalium carbonicum 200 C, Lachesis 1000 C, Ignatia 1000 C) нормалізує регулюючі нервові впливи на посудини, нормалізує судинний тонус, попереджає коливання артеріального тиску; знімає спазми судин, покращує провідність в сердечному м’язі, сприяє нормалізації ритму серця, знімає болі в серці. При регулярному тривалому прийомі препарату покращується загальний стан, стабілізується артеріальний тиск, зменшується ризик гіпертонічного кризу, зменшуються болі в серці, хворі легше переносять психічні перевантаження і стреси, покращується самопочуття, настрій, підвищує якість життя.

Гомеопатичні препарати сумісні з усіма іншими ліками і методами лікування, не мають побічних дій і ускладнень.

Гомеопатичні препарати використовуються в комплексі лікування. Призначаються препарати по 5 гранул 1-3 рази в день, при стабілізації стану – 1 раз в 2-3 дні, за 15-30 хвилин до їди сублингвально. Тривалість прийому препаратів не обмежена.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *