Опубліковано Залишити коментар

Можливості профілактики сечокам’яної хвороби з використанням гомеопатичного препарату УРО-ГРАН

Палій І. Г., Шифрис І. М., Олевінська В.Н.

Вінницький Національный медичний університет ім. М.І. Пирогова

Міська поліклініка №2, м. Вінниця

Сечокам’яна хвороба ― захворювання, пов’язане з утворенняи у нирках твердих конкрементів, що викликає різноманітні патологічні зміни у нирках і сечових шляхах.

Причини утворення каменів вивчена недостатньо. Певну роль відірають порушення метаболізму : фосфорно-кальцієвого, щавлевої кислоти, сечової кислоти та ін. Важливу роль відірають інфекції і порушення функції регулярної евакуації сечі, що знову утворилася, з нирок і сечових шляхів.

У профілактиці сечокам’яної хвороби особливу важливість набувають заходи, що забезпечують нормалізацію метаболізму. До них відносяться як рекомендації щодо корекції способу життя (обмеження вживання жирного, бульйонів, шоколаду, кави,  солі; дотримання адекватного питного режиму; попередження переохолоджень та ін.), так і лікарські препарати.

У роботі використаний комплексний гомеопатичний препарат Уро-гран (виробник ЗАО ″Національна Гомеопатична Спілка″, Україна).

Склад препарату: Berberis 200C; Colchicum 200C; Ac. оxalicum 200C; Ac. Phosphoricum 200C; Colocynthis 200C.

Показання для прийому Уро-грану : сечокислий діатез, обмінний поліартрит, подагра, сечокам’яна хвороба. Препарат зменшує болі і набряклість суглобів і м’язів при подагрі, обмінному поліартриті, нормалізує сольовий обмін, сприяє виведенню солей з сечею, чинить спазмолітичну і протизапальну дію на сечові шляхи.

Під нашим наглядом знаходилися 42 пацієнти з так званим сечокислим діатезом, який також зустрічається в літературі під термінами ″кристаллурия″, ″оксалатурия″ і тому подібне. Пацієнти були у віці від 14 до 72 років, жінки з них склали 34 людини, чоловіка 8 чоловік. У 12(28,5%) був виявлений хронічний пієлонефрит, у 14(33,3%) ― хронічний цистит.

Усім хворим був призначений Уро-гран по 6-7 гранул сублінгвально 1 раз на добу впродовж 8 тижнів. Пацієнти, що потребують інших видів лікування (антибіотикотерапія, спазмолітики у випадках загострення хронічних запальних процесів), отримували його згідно із стандартними схемами.

До початку прийому Уро-грана і після закінчення курсу лікування пацієнтам проводилося загальноклінічне обстеження і УЗД органів черевної порожнини і нирок. Ефективність лікування оцінювалася за даними об’єктивного інструментального і лабораторного обстеження і за суб’єктивними відчуттями хворих і виражалася у балах:

4 бали – дуже хороша клініко-лабораторна ефективність – відсутність ознак сечокислого діатезу, як за даними ВУЗД, так і аналізів сечі, відсутність скарг у пацієнта;

3 бали – хороша клініко-лабораторна ефективність – відсутність ознак сечокислого діатезу за даними загального аналізу сечі, наявність одиничних ″эхо-позитивних″ включень за даними УЗД, відсутність скарг з боку пацієнта;

2 бали – задовільна клініко-лабораторна ефективність – позитивна динаміка ознак сечокислого діатезу за даними УЗД і загального аналізу сечі, наявність незначних клінічних проявів захворювання;

1 бал – незначна клініко-лабораторна ефективність – незначна позитивна динаміка проявів захворювання;

0 балів – відсутність ефекту.

Оцінка ефективності проведеного лікування свідчить про наступне: 4 балами оцінено лікування у 11(26,1%) чоловік; 3 бали – 22(52,3%) чоловік; 2 бали – 6(14,2%) чоловік; 1 бал – 2(4,7%). Відсутність клініко-лабораторної ефективності констатована в 1 випадку(2,7%). Середня ефективність проведеної терапії по групі склала 2,95 балу.

Препарат Уро-гран добре переносився хворими, проте в 6(14,2%) випадків впродовж перших двох тижнів прийому препарату пацієнти пред’являли скарги на посилення клінічної симптоматики, у зв’язку з чим в комплекс лікування були додані короткі курси спазмолітичних препаратів. Відміна терапії не знадобилася ні в одному з випадків. Вплив на основні параметри гомеостазу організму препарат Уро-гран не спричиняв.

Висновки.

  1. Комплексний гомеопатичний препарат Уро-гран продемонстрував достатню клініко-лабораторну ефективність при лікуванні пацієнтів з сечокислим діатезом;
  2. Видається доцільним застосування Уро-грана для профілактики сечокам’яної хвороби у осіб, що страждають сечокислим діатезом;
  3. Препарат є метаболічно нейтральним і не спричиняє патологічного впливу на основні показники гомеостазу організму.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *