Опубліковано Залишити коментар

Застосування Грип-грану з метою зниження захворюваності

Гострі респіраторні захворювання (ГРЗ) і їх ускладнення – головна причина пропусків зайняття в школах.
Як показало вивчення відвідуваності зайняття учнями Глобинской гімназії №1 (Полтавська обл.) за 2002-2005 рр., на ГРЗ і їх ускладнення припадає 86,4% пропусків зайняття в році і складає в середньому по гімназії 6,6% навчальних годин. Захворюваність вища серед учнів молодших класів.
Захворюваність нерівномірна впродовж навчального року: вона підвищується у вересні і в лютому-квітні. Перший пік – менш виражений, пов’язаний з адаптацією дітей до школи, зміною сезону, має схожі величини щорічно, другий пік – більше виражений, пов’язаний з сезонним підвищенням захворюваності ГРЗ, показники захворюваності в ці місяці коливаються у відповідність з епідеміологічною обстановкою в регіоні в цілому.
З метою профілактики захворюваності в гімназії використаний Грип-гран, гомеопатичний препарат виробництва ЗАТ “Національна Гомеопатична Спілка”(Україна). Препарат приймали учні 1А класу, в якості контролю вивчалася захворюваність паралельного 1Б класу.
Учні 1А класу приймали Грип-гран вдома, 1 раз на день, 3 крупинки за 15-20 хвилин до сніданку впродовж усього епідемічного періоду, з жовтня по квітень в 2004-2005 навчальному році. За учбовий 2004-2005 рік учнями 1А класу було пропущено 2,4% навчальних годин, тоді як в контрольній групі, в 1Б класі, діти пропустили 10,3% навчальних годин.
При детальному аналізі захворюваності виявлено, що основне зниження захворюваності в 1А класі в порівнянні з контрольною групою припадало на період сезонного підвищення захворюваності, тобто лютий-квітень. Істотною відмінністю захворюваності дітей 1А класу була також відсутність серед них часто хворіючих дітей (з кількістю захворювань більше 4 на рік), тоді як в контрольній групі таких дітей було шість чоловік.
Діти, що отримували для профілактики Грип-гран, у разі захворювання ОРЗ одужували швидше, ніж в контрольній групі : тривалість одного захворювання у дітей 1А класу склала 7±2,4 дня, в 1Б – 10±4,6 дня.
Таким чином, комплексний гомеопатичний препарат Грип-гран є ефективним засобом профілактики ГРЗ і може бути рекомендований для проведення як індивідуальної, так і колективної профілактики ГРЗ в дитячих колективах.

Радионов С.А., лікар Глобинської ЦРБ
Мошинец Н.Г., Крутиголова А.В.,
МАН України, Полтавске відділення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *