Лечебник

Лікування мастопатії

08.01.2019

Перси, оспівані поетами всіх часів і народів, не тільки окраса жінки, але, нажаль, джерело багатьох неприємностей: 75% жінок страждають від захворювань молочних залоз, за прогнозами ВОЗ у наступні 15-20 років ці захворювання вийдуть на перше місце, залишивши далеко позаду хвороби серця.

Молочні залози є невід”ємною частиною статевої системи, їх стан залежить від функції яєчників, а це означає, що захворенні у організмі відбуваються взаємопов”язані порушення: мастопатія поєднується з порушеннями менструального циклу, перерменструальним синдромом (дратівливість, погіршення самопочуття, слабкість, втомлюваність, втрата апетиту перед місячними). У свою чергу яєчники є частиною дуже складної за регуляцією ендокринної системи, куди входять також щитовидна, підшлункова залози, надирники, які регулюють усі види обміну речовин у організмі. Ендокринна сиситема – це єдина система, залози у своїй роботі взаємопов”язані, порушення у одній ланці тягне за собою довжелезний ланцюг порушень у організмі. Захворення жіночих статевих органів – дзеркало порушень діяльності усього організму.

Дуже розповсюдженим захворюванням у жінок є мастопатія – доброякісні ущільнення у молочних залозах. Найбільш розповсюджені причини мастопатії – порушення функції яєчників, інших ендокринних залоз, захворювання печінки, стреси. Частіше мастопатія зустрічається у жінок, які не годували немовля, не народжували і дуже рідко – у жіноко, які народили дві-три дитини і годували їх до 9-12 місяців.

Мастопатія частіше зустрічається після 35-40 років, але у останній час ця хвороба “помолодшала”, виявляється у молодих жінок і навіть у дівчат. Ознаки мастопатії – постійні або периодичні болі у молочних залозах, їх набряки, збільшення у розмірі у зв”язку з менструальним циклом, поява вузлових ущільнень у тканині залози.

Мастопатія – захворювання доброякісне, але існує реальна загроза її переродження у злоякісну форму, тому при перших ознаках хвороби необхідно звернутися до лікаря. Для своєчасного виявлення захворювання вкрай важлива самодіагностика: один раз на місяць, через 2-3 дні після закінчення місячних, проводити самомообстеження момлочних залоз, при виявленні ущільнення необхідно звернутися до лікаря і провести обстеження.

Лікування мастопатії повинно бути комплексним, включати нормалізацію функції яєчників, щитовидної залози, лікування захворювань печінки, статевих органів, інших хвороб, які виявляються при обстеженні.

– комплексний гомеопатичний препарат для лікування мастопатії. Препарат призначається на будь-якій стадії захворювання молочних залоз у комплексі лікування (препарат поєднується з любими іншими ліками, у тому числі, гормональними), у складних випадках він застосовується у комплексі підготовки до операції. Препарат показаний також при захворюваннях молочних залоз, які виникли внаслідок механічної травми залози (у тому числі, у віддалений час після травми).

Препарат має регулюючий вплив на ендокринну систему, протизапальну дію на тканини молочної залози, зменшує набряк, диспластичні, пролиферативні зміни, сприяє розм’якшенню і зменшенню ущільнень у молочних залозах, зменшенню болей протягом місячного циклу. За даними УЗД, ехогенність тканин молочної залози, котра була підвищена, знижується, зменшується неоднорідність ехоструктури та вираженість фіброзних змін, розмірів та кількості гіперехогенних утворень.

Препарат впливає на ендокринну систему, усуває гормональну дискоординацію. Нормалізує функцію яєчників, щитовидної залози, менструальну функцію, зменшує передменструальний синдром.

Впливає на нервово-психічний стан, зменшує депресію, байдужність до життя, впевненість у неминучій швидкій смерті.

При неважких формах, початкових стадіях захворювання може використовуватися як основний препарат, при важких формах – як компонент комплексної терапії (у сполученні з будь-якими ліками і методами лікування) і як підготовка до операції.

 

 

Третина жінок після 45 років і дві з трьох – після 55 страждають від проявів клімактеричного синдрому, котрий знижує якість життя, а у 5% жінок супроводжується втратою працездатності.

В основі симптомів клімактеричного синдрому лежить зниження синтезу статевих гормонів – естрагенів. На фоні порушення менструального циклу з”являються припливи жару, пітливості з серцебиттям, ознобами, коливання артеріального тиску, напади головного болю. Жінка стає знервованою, дратівливою, плаксивою, іноді озлобленою, не переносить зовнішніх подразників (шуму, яскравого світла тощо), часто з”являються відчуття страху і тривоги.

Причин виникнення патологічного клімаксу багато. Серед них – недостатня фізична активність, неврегульоване статеве життя (особливо його відсутність у другій половині життя), недостатє харчування, табакокуріння, відчуття нереалізованості у професійній сфері, незадоволенність у особитстому житті.

Для покращення стану жінки необхідно нормалізувати її гормональний баланс. У деяких важких випадках з цією метою використовуються гормональні препарати, але тільки за призначенням лікаря: з віком чутливість до гормонів підвищується, ці препарати мають багато протипоказань у людей похилого віку, зокрема, захворювання печінки, щитовидної залози, мастопатія. Якщо ж лікування почати своєчасно, при перших проявах клімактеричного синдрому, можна обійтися засобами, які нормалізують стан нервової системи і психо-ємоційної сфери і тільки опосередковано впливають на ендокринну систему. Для цієї мети добре підходять препарати природного пожодження, наприклад, липовий чай, селера, настойка аралії.

Клімакто-гран – комплексний гомеопатичний препарат для лікування і профілактики патологічного клімаксу, виготовлений з природньої та рослинної сировини. Препарат нормалізує діяльність ендокринної системи, під його впливом залози ендокринної системи активніше беруть на себе синтез тих гормонів, які не в змозі давати організму яєчники, ажде функція останніх природньо згасає. Це покращує стан жінки, зменшуються і поступово зникають припливи жару, пітливість, серцебиття, напади головного болю, при наявності кровотеч препарат сприяє їх припиненню (використовується у комплексі лікування!).

Клімакто-гран впливає на нервову систему, нормалізує сон, покращує настрій, підвищує працездатність, зменшує депресію, відчуття страху і печалі, знімає нервове напруження.

Клімакто-гран призначається при перших ознаках клімактеричного синдрому. Його можна призначати також жінкам буль-якого віку, які перенесли операцію на яєчниках.

 

 

 

Состав: Calcium carbonicum 1000C, Calcium phosphoricum 1000C, Calcium fluoricum 500C, Silicea 1000C.

Показания: состояния, связанные с нарушение обмена кальция, остеопороз, в том числе, в климактеоическом периоде, на фоне гормонального лечения; обильные месячные, особенно у подростков, ювенильные кровотечения; поликистоз яичников, спаечный процесс.

Препарат регулирует минеральный обмен, способствует нормализации состояния костной ткани, сохранению ее упругости, ускоряет заживление при повреждениях, укрепляет связочный аппарат суставов, позвоночника.

В состав препарата входят соли кальция и окись кремния. Препарат не является источником химических элементов (в частности, кальция, фосфора, кремния), он регулирует обмен этих элементов в организме, способствует улучшению их всасывания из кишечника, облегчает их поступление в костную и соединительную ткань, оптимизирует их распределение в отдельных участках кости, способствуя тем самым созданию условий для улучшения регенерации костной ткани. В случае дефицита кальция в организме необходимо сочетать прием препарата Рост-норма с введением кальция в необходимых количествах в виде негомеопатических препаратов или с продуктами питания.

Silicea, входящая в состав Рост-нормы, оказывает иммуномоделирующее действие, нормализует показатели иммунной системы и системы местной защиты, что способствует повышению устойчивости организма пациента к инфекциям.

Препарат способствует размягчению и рассасыванию спаек, предупреждает их появление после операций и воспалительных процессов, в том числе, в малом тазу; способствует размягчению оболочек кист яичников и восстановлению их функции.

Препарат особо показан пациенткам, страдавшим в раннем детстве рахитом, тяжелым эксудативным диатезом.

Принимать:

– 5 гранул за 15-30 минут утром до еды 1 раз в 2-3 дня 3-9 месяцев;

– при подготовке к операции для профилактики образования спаек принимать 1-2 раза в день в течение 1-4 недель и более; длительность приема определяется тяжестью состояния, сложностью предстоящей операции, после операции – 3-6 раз в день до заживления послеоперационных ран;

Препарат сочетается с приемом гормонов, антибиотиков, любых других лекарств, со всеми методами лечения.      Обратный звонок
      Обратный звонок
      Форма обратного звонка WordPress