Опубліковано Залишити коментар

ВИСНОВОК про досвід застосування комплексного гомеопатичного препарату КЛІМАКТО-ГРАН виробництва ПрАТ «Національна Гомеопатична Спілка», Україна

Соболєва С.І.

Огляд епідеміології захворювання

В сучасному світі все більшої актуальності набуває проблема здоров’я людей літнього віку, зокрема жінок пери- та постменопаузального періоду. Це значною мірою зумовлено віковою структурою сучасного суспільства. Так, лише за останні десятиліття частка населення віком 60 і більше років у європейському регіоні зросла від 11,6 до 15 відсотків, а на Україні – до 19 відсотків, що найбільше, порівняно з усіма країнами СНД. Фізіологічна менопауза у більшості європейських жінок настає в 50-51 рік, а середній її вік в Європі, за даними ВООЗ, становить 50,4 роки.[1]  Середній вік клімактерію В Україні становить 48,4 роки. Саме тому для нашої країни надзвичайно актуальною є проблема ранньої менопаузи.

Клімактеричний синдром (КС) – це симптомокомплекс психоемоційних, вегетосудинних та обмінно-ендокринних зрушень, що ускладнюють перебіг клімактерію і розвиваються на фоні вікових інволютивних змін в організмі.[2] Висока частота КС, що за даними різних авторів становить 30-90 відсотків негативно впливає на показники захворюваності і часто призводить до зниження продуктивності праці та соціальної дезадаптації жінок у віці їх потенційноЇ активності. Саме тому питаня профілактики і лікування патології клімактеричного періоду набувають надзвичайної актуальності.[3]

Резюме опублікованих результатів лікування з використанням препарату КЛІМАКТО-ГРАН

Принцип гомеопатичного лікування – «подібне лікується подібним». У гомеопатичній практиці застосовують мікро-кількості діючих речовин, природного походження, що з точки зору сучасної науки є токсинами, які викликають у пацієнта симптоми, які подібні до захворювання, що лікують. Цей підхід до лікування може бути виправданим і обґрунтованим в першу чергу при лікуванні хронічних захворювань, у складі комплексного лікування.

Діючі речовини лікарського засобу КЛІМАКТО-ГРАН – фармакопейні гомеопатичні інгредієнти: Lachesis, Sanquinaria, Glonoinum, Cimicifuga, Sulfur. Це добре вивчені гомеопатичні субстанції, включені до Німецької гомеопатичної фармакопеї (HP)[4], та до переліку традиційних німецьких гомеопатичних засобів Швабе[5], що використовуються для лікування вищезазначених захворювань (як окремо, так і у складі комплексної терапії) як в Україні, так і в світовій практиці більше 50 років.

Лікарський засіб здійснює моделюючий та стимулюючий вплив на ендокринну систему, зменшує гормональну диско ординацію, нормалізує функцію яєчників, щитоподібної залози, полегшує перебіг клімактеричного періоду – зменшуються припливи, пітливість, серцебиття, напади головного болю.[6]

Гранули Клімакто-гран містять п’ять діючих речовин та,  відповідно, – заміняють п’ять окремих препаратів, що значно спрощує щоденне дозування та сприяє збільшенню прихильності хворого до тривалого лікування.

Власний досвід лікування хворих із використанням ЛЗ КЛІМАКТО-ГРАН

Препарат призначався 80 жінкам у віці 45-58 років зі скаргами на:

  • припливи денні та нічні;
  • дратівливість;
  • лабільність настрою;
  • лабільність артеріального тиску.

Препарат призначався по 5 гранул натщесерце 1 раз на 2 дні курсом 3-4 місяці.

Ефективність лікування оцінювалася після закінчення курсу ЛЗ КЛІМАКТО-ГРАН за даними об’єктивного обстеження та суб’єктивними відчуттями пацієнток і виражалися у балах:

4 бали – дуже гарний ефект – 9 жінок (близько11%)

3 бали – гарний ефект – 43 жінки (54%)

2 бали – задовільний ефект – 12 жінок (15%),

1 бал – незначний ефект – 8 жінок (10%),

0 балів – відсутність ефекту – 8 жінок (10%).

Переносимість препарату – добра. Побічних явищ не зареєстровано.

ВИСНОВКИ:

  1. Комплексний гомеопатичний препарат КЛІМАКТО-ГРАН виробництва ПрАТ «Національна Гомеопатична Спілка» достатньо ефективний при лікуванні клімактеричних порушень.
  2. Препарат добре переноситься, не було зареєстровано випадків побічних реакцій.
  3. Одержані результати дозволяють рекомендувати комплексний гомеопатичний препарат КЛІМАКТО-ГРАН виробництва ПрАТ «Національна Гомеопатична Спілка» для лікування клімактеричних порушень.

[1] The postmenopausal health curriculum // A continuing medical education program for total, healthcfre of the mature women. – New York, 1997. – P. 45 – 47.

[2] Сметник В.П. Климактерические расстройства и принципы заместительной гормонотерапии // Терапевт. Арх. – 1995. – Т. 67. – № 10. – С. 70 – 74.

[3] Kaufert P., Gilbert P., Tate R. The manitobs project – are examination of the link between menopause and depression. – Ibid,1992. – P. 143 – 155.

[4] German Homoeopathic Pharmacopoeia (GHP) with Supplement 1985. English Translation. ISBN 3-7692-1542-7 /Німецька гомеопатична фармакопея (GHP)/

[5] Гомеопатические лекарственные средства. Руководство по описанию и изготовлению. Д-р Вильдар Швабе. Руководство по изготовлению гомеопатических лекарств». Перевод с немецкого. Под редакцией В. И. Рыбака. М., 1967/Гомеопатична фармакопея Швабе

[6] Климакто-гран в терапии климактерических нарушений у женщин. П.И.Дмитренко, Л.И.Ковтун, В.С.Орчакова. Провизор №16 август 2003

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *