Опубліковано Залишити коментар

На варті здоров’я: місце гомеопатії в загальній системі сучасної медицин

Медицина

Перед сучасною медициною стоїть ряд складних проблем. Серед них – лікування алергійних захворювань, імунодефіцитних станів. Наявні в арсеналі лікаря препарати створюють тимчасовий ефект та мають численні побічні дії. Складна проблема – лікування функціональних порушень у молодих пацієнтів: побічні дії ліків можуть бути серйозніше самої хвороби. Ще одна проблема – лікування пацієнтів літнього віку: патологія в старих, як правило, множинна, тому в них є протипоказання для застосування багатьох ліків, чутливість організму літньої людини до фармакологічних препаратів підвищена, перевантаження ліками може привести до важкої декомпенсації. Побічні дії ліків, ріст алергійних реакцій на медикаментозні препарати, підвищення стійкості збудників захворювань до антибактеріальних і противірусних препаратів також обмежують можливості лікаря в лікуванні хворих. У дозволі цих проблем істотну роль може зіграти гомеопатія.

Довгий час гомеопатія й алопатія протиставлялися одна одній. Як самостійні методи гомеопатія й алопатія досягли більших успіхів, однак, досвід останніх десятиліть переконливо доводить, що в медицині не існує напрямку, що була б самодостатнім, алопатія й гомеопатія можуть прекрасно доповнювати один одного, якщо грамотно використовувати переваги гомеопатії там, де слабка алопатія, і навпаки.

Гомеопатія й алопатія характеризуються різним підходом до лікування.

Алопатичний підхід до лікування – “хвороба – ліки”. Дія алопатичних препаратів спрямовано на хворобу, її симптоми та етіологічний фактор.

Гомеопатичний підхід до лікування – “хворий – ліки”. Дія гомеопатичних препаратів спрямована на макроорганізм, вони мають імуномодулюючу дію, підвищують неспецифічну реактивність, поліпшують трофіку тканин, обмінні процеси, функцію видільних органів, оптимізують процеси репарації, роблять позитивний регулюючий вплив на ендокринну, центральну нервову систему, інші системи й органи. Гомеопатичні ліки мобілізують резервні сили організму, це дає можливість організму шляхом саморегуляції впоратися із хворобою. На мікроорганізми, віруси, інші причини захворювання гомеопатичні препарати не діють. У цьому полягає й перевага, і слабість гомеопатії. Цей фактор успішно використовується при профілактиці, зокрема, грипу й ГРЗ: гомеопатичні ліки спричиняють неспецифічний профілактичний ефект, незалежно від різновиду збудника даного епідемічного спалаху. З іншого боку, при важкому інфекційному захворюванні, коли стан хворого потребує специфічного впливу на збудника, необхідне застосування алопатичних препаратів типу антибіотиків, т.п.

Гомеопатичні препарати добре сполучаються з іншими методами лікування й ліками (у тому числі, з антибіотиками, протизапальними, гормональними засобами). Включення гомеопатичних препаратів у комплекс лікування гострих і хронічних захворювань підвищує його ефективність, безпеку і до того ж значно знижує вартість.

Підвищення ефективності досягається, з одного боку, за рахунок лікувальної дії гомеопатичних препаратів і, з іншої, за рахунок оптимізації на тлі гомеопатичного лікування впливу негомеопатичних препаратів (організм хворого стає більше чутливим до їхнього лікувального впливу й більше стійким до  побічних дій, рідше розвиваються ускладнення, а виниклі ускладнення й побічні дії піддаються лікуванню гомеопатичними препаратами). На тлі прийому гомеопатичних препаратів можна істотно знизити дози, кількість застосовуваних негомеопатичних ліків (антибактеріальних, протизапальних, знеболюючих і ін.). Це ставиться як до свіжих випадків, коли лікування тільки починається, так і до старих процесів, коли хворий уже довгостроково одержує алопатичну терапію. У результаті зменшується медикаментозне навантаження на організм хворого, підвищується безпека лікування (з урахуванням необхідності дуже тривалого лікування) і досягається економічний ефект.

Гомеопатія використовує малі дози лікарських речовин. Вони позбавлені токсичності, не викликають алергій, не кумулюють, не мають побічних дій і ускладнень, тому не мають протипоказань.

Гомеопатія ефективна при лікуванні гострих і хронічних хвороб.

Питома вага гомеопатичних препаратів у комплексі лікування визначається гостротою процесу, вагою стану хворого, стадією захворювання й умінням лікаря використовувати гомеопатичний метод лікування.

При гострих захворюваннях або загостренні хронічної хвороби гомеопатія частіше є компонентом комплексного лікування. Включення гомеопатичних препаратів у комплекс лікування захворювання дозволяє зменшити дози й/або кількість алопатичних препаратів, підвищує їхня ефективність і одночасно знижує кількість і вага побічних дій, зокрема, зменшується небезпека розвитку дисбактеріозу після прийому антибіотиків. Видужання при такому лікуванні наступає швидше, ніж при використанні тільки алопатичних препаратів, рідше розвиваються ускладнення, астенічний синдром.

При лікуванні хронічної патології гомеопатія застосовується з більшим успіхом: з одного боку, це обумовлено її високою ефективністю, з іншого боку – безпекою тривалого застосування. Введення гомеопатичних препаратів у комплекс лікування хронічного захворювання дозволяє зменшити кількість, скоротити строки прийому й/або дози алопатичних препаратів, аж до переходу на монотеорапію гомеопатією й надалі проводити протирецидивне лікування безупинно, необмежено довго, при необхідності – все життя без небезпеки небажаних наслідків для організму.

Гомеопатичне лікування не має вікових обмежень, воно застосовуються в будь-якому віці, починаючи з перших днів життя людини.

Застосування гомеопатії в періоді новонародженості і грудному віці полегшує адаптацію дитини до нових умов існування, сприяє становленню функції шлунково-кишкового тракту, попереджає розвиток діатезу, рахіту, а при їхньому виникненні – успішно їх лікує.

У педіатричній практиці гомеопатичні ліки ефективні при лікуванні часто, що хворіють дітей, наслідків перинатальної патології, неврозоподібних станів, алергій.

Більшою перевагою гомеопатії є можливість її використання в якості монотерапії при функціональних порушеннях, коли прийом алопатичних препаратів може принести більше шкоди, чим користі. Гарний результат дає використання гомеопатії при вегето-судинній дистонії, неврозах і неврозоподібних станах, синдромі хронічної утоми, розладах сну, перинатальної енцефалопатії, клімактеричному синдромі, т.п.

Перспективне використання гомеопатії в лікуванні літніх пацієнтів. З одного боку, організм літньої людини дуже чутливий до гомеопатичних препаратів, тому гомеопатія в геронтології – високо ефективний метод лікування, з іншого боку, гомеопатичні препарати мають широкий спектр дії, для лікування сполученої патології можна підібрати невелику кількість гомеопатичних ліків і замінити ними препарати алопатичні, які погано переносяться старими.

Гомеопатичні ліки застосовуються при станах будь-якої ваги, аж до вкрай важких, у тому числі, при нирковій, печіночній недостатності. Це обумовлено тим, що малі дози діють на біоінформаційному рівні, для їхньої взаємодії з організмом, утилізації й виведення не потрібно напруга ніяких ферментативних систем і видільних органів.

Освоєння гомеопатії в повному обсязі вимагає тривалого спеціального післядипломного навчання, що в цей час мало доступно для широкого кола практичних лікарів. Наблизити гомеопатію до першої ланки медичної допомоги населенню дозволяють комплексні гомеопатичні препарати, призначені для використання лікарями, що не володіють гомеопатичним методом лікування. Рецептура комплексних гомеопатичних препаратів складається високо кваліфікованими гомеопатами, у їхній склад включаються гомеопатичні ліки, найбільше часто призначувані при відповідній патології, препарати забезпечуються чіткими, зрозумілими алопату, показаннями для застосування. Комплексні гомеопатичні препарати, також як і всі гомеопатичні ліки, не мають побічних дій, ускладнень і протипоказань, сумісні з будь-якими негомеопатичними ліками й методами лікування. Ефективність комплексних гомеопатичних препаратів нижче, ніж гомеопатичних ліків, підібраних індивідуально, але все-таки їхній ефект досить високий, щоб рекомендувати їх для широкого застосування в практиці.

В останні десятиліття комплексні гомеопатичні препарати широко використовуються за кордоном, росте їхня популярність і в Україні. На українському фармацевтичному ринку широко представлена відповідна продукція закордонних і вітчизняних фірм. Національна Гомеопатична Спілка – вітчизняний виробник комплексних гомеопатичних препаратів. Асортименти ліків, що випускаються НГС, дозволяє використовувати їх практично при будь-якій гострій і хронічній патології й для профілактики гострих захворювань, зокрема, грипу та ГРЗ, і рецидивів хронічних процесів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *