4
4

Мастодинія та масталгія, або як змінюється психоемоційний стан жінки

Мастодинія та масталгія, або як змінюється психоемоційний стан жінки

Кожна друга жінка репродуктивного віку періодично відчуває симптоми болю різної інтенсивності чи фізичний дискомфорт в молочній залозі. Такий стан лікарі описують як мастодинія (масталгія), він не є захворюванням, але може бути настільки неприємним і болючим явищем, що негативно впливає не тільки на фізичне, але й на психічне здоров’я жінки, на її настрій, працездатність і поведінку, а також сприяє розвитку хронічного стресу.

Що таке масталгія (мастодинія), як вона впливає на психоемоційний стан жінки та як зменшити прояви болю – розповідає гінеколог-ендокринолог. 

Причини та симптоми масталгії та мастодинії

Масталгія – це больовий синдром молочних залоз, який проявляється стійким дискомфортом та болючістю різного ступеня вираженості. Мастодинія супроводжується відчуттям набряку і збільшенням розміру грудей, не пов'язаним з наявністю дифузних або вогнищевих змін. 

За даними медичної статистики, хворобливі відчуття в грудях хоча б раз в житті відчувають 75-80% жінок. У одних болі виникають регулярно, в інших – відмічаються лише окремі епізоди масталгії. Досить часто ці зміни пов'язують з ознаками функціональних і гормональних порушень або з наявністю захворювань молочних залоз. 

Больові відчуття є одним з «супутників» ПМС, настання вагітності чи клімаксу або з’являються у дівчаток-підлітків під час формування  менструального циклу. Неприємний біль у грудях відчувають жінки, які схильні до психоемоційних розладів, неврозів та фрустрацій: незадоволення сімейним життям, статусом в соціумі, побутові, робочі конфлікти. Поява масталгії негативно позначається на щоденній активності жінок, їх сексуальних та сімейних відносинах, викликає тривогу і страх.

Види мастодинії:

  • Фізіологічна. Виникає на фоні природних процесів: період статевого розвитку, вагітність, настання менопаузи.
  • Патологічна. Викликається захворюваннями молочних залоз або інших органів.

За характером виникнення больових відчуттів (масталгії) ділиться на такі види:

  • Циклічна. Має прямий зв'язок з менструальним циклом і з’являється в період овуляції або за кілька днів до її початку. При даній формі масталгїї жінка скаржиться на симетричні зміни в обох молочних залозах, тупий біль, чутливість сосків.  
  • Ациклічна. Властива жінкам старше 30 років. Пов'язана з наявність запальних процесів, доброякісних утворень та аномалій розвитку молочних залоз. Стан характеризується асиметричним проявом гострого болю, набряками, виділенням з сосків та локальним почервонінням грудей. Такі симптоми з’являються після 40-45 років з початком гормональних змін в організмі жінки.

Ці процеси контролюються на гормональному рівні. Різкий перерозподіл статевих гормонів, зміна концентрації (надлишок або дефіцит) гормонів щитоподібної залози та гормонів гіпоталамуса і гіпофіза призводить до появи больових процесів у молочній залозі й розвитку доброякісних/злоякісних патологій. Також це негативно впливає на психоемоційний стан та ментальне здоров'я жінки. 

Що робити, якщо болять груди? 

Більшість випадків масталгії пов’язані з дисгормональними порушеннями й ПМС, тому ключовим патогенетичним способом позбавлення від больового синдрому є корекція ендокринних розладів або гальмування циклічних змін у жінки репродуктивного віку. Це можна зробити за допомогою гормональної терапії, але якщо є протипоказання до неї, застосовуються комплексні гомеопатичні засоби. 

 

Рослинний засіб «Масто-гран» показав позитивні клінічні результати у профілактиці та лікуванні гормональних порушень. До його складу входять компоненти, що знімають больові симптоми, сприяють зменшенню набряків та дискомфорту в молочних залозах. 

 

Жінки, які регулярно приймають «Масто-гран», відчувають значне поліпшення загального стану, зменшення проявів передменструального синдрому, симптомів масталгії та мастопатії. Ретельний лікарський контроль та  лікування патологічних станів з боку грудей підвищує якість життя пацієнток, а головне – мінімізує ризик розвитку раку молочної залози.

 

Є питання?

Заповніть форму нижче та ми зв'яжемося з Вами найближчим часом:

Дякуємо Вам! Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Зробіть вибір
Пацієнт
Лікар
Медпрацівник
Пенсіонер

Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних і погоджуєтесь з політикою конфіденційності

Не всі поля заповнені

Повідомлення відправлено

Виникла помилка

spinner

Продовжити покупки Оформити замовлення