4
4

Лечение заболеваний ЛОР-органов

Лечение заболеваний ЛОР-органов

Носоглоткове лімфоїдне кільце – потужний бар’єр на шляху інфекції, покликаний знищувати збудників безпосередньо в місці їх проникнення в організм. Проте, якщо місцевий захист виявиться недостатнім, в мигдаликах і аденоїдах розвивається  запалення з в’ялим перебігом. Осередок хронічної інфекції в носоглотці стає джерелом тонзиллогенной інтоксикації, від якої страждають серце, печінка, нирки, тяжким ускладненням хронічного тонзиліту може стати ревматизм; розростання аденоїдної тканини порушує носове дихання, призводить до зниження слуху, частих повторних отитів. Хронічні осередки інфекції в носоглотці сприяють частим захворюванням ГРЗ, будь-яка застуда може закінчитися ангіною.

Враховуючи важливу роль мигдалків і аденоідної тканини в захисній функції організму, при хронічному аденотонзіліті необхідно зробити усе можливе для збереження мигдалків та деноідів, хоча не можна відмовлятися від хірургічного лікування у разі розвитку стійкої декомпенсації.

Консервативне лікування хронічного аденотонзиліту проводиться в двох напрямках: лікування загострення і санація хронічного осередку інфекції.

Кожне загострення необхідно вилікувати до повного одужання, не допустити переходу гострого запалення в затяжний перебіг. Ретельне лікування гострої ангіни є запорукою успішного лікування хронічного тонзиліту. Поза загостренням потрібне тривале систематичне лікування хронічного осередку інфекції.

Лікування захворювань ЛОР-оргів – завдання, далеке від остаточного рішення. Існуючі методи лікування не можуть повною мірою задовольнити ні лікарів, ні пацієнтів. Ця ситуація вимагає постійного пошуку нових шляхів вирішення проблеми допомоги хворим з патологією ЛОР-органов. Один з таких шляхів – використання гомеопатії в комплексі лікувальних заходів. Включення гомеопатичних препаратів в комплекс лікування гострих і хронічних захворювань підвищує його ефективність, безпека і, що важливо нині – вартість.

Гомеопатичні препарати добре сумісні з іншими методами лікування і негомеопатичними ліками, у тому числі, антибіотиками, сульфаніламідами, протизапальними засобами. Підвищення ефективності досягається, з одного боку, за рахунок лікувальної дії гомеопатичних препаратів і, з іншою, – за рахунок оптимізації на тлі гомеопатичного лікування дії негомеопатичних препаратів(організм хворого стає чутливішим до їх лікувальної дії і стійкішим до побічних дій, рідше розвиваються ускладнення, а ті, що виникли і побічні дії піддаються лікуванню гомеопатичними препаратами). На тлі прийому гомеопатичних препаратів можна істотно знизити дози, кількість негомеопатичних ліків (антибактеріальних, протизапальних, знеболюючих та ін.).

Гомеопатичні препарати, разом з високою терапевтичною ефективністю, повністю позбавлені токсичних, побічних дій, не викликають алергії, не накопичуються в організмі, їх можна приймати необмежено довго, за необхідності – роками, що має велике значення при лікуванні хронічних захворювань ЛОР-органів. Гомеопатичні препарати не мають протипоказань, вікових обмежень для застосування.

Гомеопатичні препарати чинять протизапальну, протинабрякову, імуномодулюючу дію, покращують мікроциркуляцію, трофіку тканин, покращують процеси регенерації, нормалізують обмінні процеси, функцію усіх систем організму, покращують його адаптацію до несприятливих дій зовнішнього середовища.

Залежно від гостроти процесу, тяжкості стану хворого, стадії захворювання гомеопатичні препарати можуть бути основним методом лікування або застосовуватися як доповнення до основної, базової терапії, використовуватися для доліковування після курсу алопатичного лікування. Застосування гомеопатичних препаратів дозволяє скоротити кількість, частоту застосування антибактеріальних, протизапальних засобів, що зменшує медикаментозне навантаження на організм хворого, знижує небезпеку побічних дій алопатичних препаратів, а також має економічний ефект.

Національна Гомеопатична Спілка –  вітчизняний виробник комплексних гомеопатичних препаратів – пропонує декілька препаратів для лікування захворювань ЛОР-органів.

АНГИН-ГРАН

Склад: Belladonna 1000 C, Hepar sulfur 1000 C, Phytolacca 200 C, Mercurius solubilis 1000 C, Lachesis 1000 C.

Показання: гострі ангіни, викликані різними мікробами, гострі аденоїдити, гострі фарингіти; гіпертрофія піднебінних мигдалин; хронічний тонзиліт, аденоїдні вегетації, хронічні фарингіти, у тому числі у віддалені періоди після видалення мигдаликів. Тонзилогенная інтоксикація, вторинна кардіопатія, патологія інших внутрішніх органів внаслідок тонзилогенної інтоксикації. Препарат можна застосовувати у віддалені терміни після хірургічного лікування хронічного тонзиліту, якщо встановлено, що причиною патології внутрішніх органів стали гострі ангіни або інтоксикація при хронічному тонзиліті.

Для лікування гострих захворювань носоглотки препарат може застосовуватися при захворюваннях різного ступеня тяжкості – від катаральних станів до важкої лакунарної ангіни, гнійних процесах в області верхніх дихальних шляхів. У разі важкого перебігу захворювання препарат необхідно поєднувати з негомеопатичними ліками(антибіотиками, ін.)

Препарат зменшує болі в горлі, запальні явища, набряклість, сприяє зменшенню явищ інтоксикації, попереджає розвиток ускладнень. Значного поліпшення стану хворого слід чекати на 3-5 день лікування, але перші ознаки полегшення помітні, як правило, вже в першу добу.

Ангін-гран може застосовуватися при дуже важких, дифтериеподобных ангінах, але в таких випадках – як допоміжний засіб в комплексному лікуванні захворювання.

Ангін-гран ефективний також в комплексі лікування скарлатини. Препарат полегшує перебіг захворювання, прискорює одужання, попереджає розвиток ускладнень.

У гострому періоді захворювання, залежно від тяжкості хвороби Ангін-гран приймати по 5 гранул 3-6 раз на день за 15-30 хв до їди або через 1 годину після їди. При дуже важкому перебігу захворювання приймати по 3 гранули кожних 20-30 хв.

При важкому перебігу захворювання використати Ангін-гран в комплексі лікування, що включає антибіотики, інші необхідні препарати.

При лікуванні хронічного тонзиліту, фарингіту препарат сприяє зменшенню мигдаликів, аденоїдних вегетацій, розростань лімфоїдної тканини на задній стінці глотки, зменшує тонзиллогенную інтоксикацію, запобігає розвитку ускладнень з боку внутрішніх органів(серця, печінки, нирок, ін.), підвищує стійкість організму до застуди, охолодження, дії вологості.

Приймати по 5 гранул вранці за 15-30 хвилин до їди (під язик, дітям – розсмоктувати) не менше 6-9 місяців в холодний період року. За необхідності повторити курс після перерви 2-2,5 місяця в літній час.

РОСТ-НОРМА

Склад: Calcium carbonicum 1000 C, Calcium phosphoricum 1000 C, Calcium fluoricum 500 C, Silicea 1000 C.

Показання: профілактика і лікування рахіту, эксудативно-катарального і лимфатико-гипопластичного діатезу; розростання лімфоїдної тканини носоглоткового кільця (гіперплазія мигдаликів, хронічний тонзиліт, аденоїдні вегетації); часті ГРЗ, “простудні” захворювання, рецидивуючий отит, хронічний євстахеїт.

Препарат особливо показаний дітям-паратрофикам, з підвищеною чутливістю до охолодження, з вираженою реакцією регіональних лімфатичних вузлів на загострення хронічного тонзиліту, будь-яке захворювання носоглотки.

Препарат спричиняє на органи дихання протизапальну, протинабрякову дію, чинить імуномодулюючий вплив, нормалізує показники імунної системи і системи місцевого захисту, сприяє зменшенню мигдаликів, аденоїдних розростань, попереджає розвиток отиту при ГРЗ, риніті.

Приймати:

— для профілактики 5 гранул (до 3 років – 3 гранули) через день вранці натщесерце впродовж 1-1,5 років без перерв;

— для лікування гострого процесу або загострення хронічного захворювання – по 5 гранул 3-6 і більше раз на день (залежно від тяжкості стану) до одужання; застосовується в комплексній терапії, у поєднанні з іншими необхідними препаратами і методами лікування. При поліпшенні стану поступово зменшувати частоту прийому до 1 разу на день, до повного одужання.

ГАЙМОРИН

Склад: Silicea 30 C, Thuja 30 C, Kalium bichromicum 30 C.

Показання: гострі і хронічні запалення придаткових пазух носа (гайморит, фронтит, етмоідит).

Препарат чинить лікувальну дію при гострих запаленнях і загостренні хронічних процесів, попереджає поширення інфекції в дихальних шляхах.

Для лікування гострого синуситу Гайморин приймати 3-6 раз на день залежно від тяжкості стану по 5 гранул під язик, до стійкого поліпшення стану. Якщо захворювання було гострим запаленням, після стихання проявів слід приймати препарат ще 1-1,5 місяця для повного доліковування. Якщо це захворювання було загостренням хронічного процесу, слід після поліпшення стану продовжити лікування хронічного процесу.

При хронічних синуситах Гайморин сприяє санації хронічних осередків інфекції в гайморових і інших пазухах носа, запобігає повторним загостренням, підвищує реактивність організму.

Для лікування хронічного синуситу препарат приймати тривало, 6-9 місяців по 5 гранул до їди щоденно, за необхідності курс повторити після перерви 1-1,5 місяця.

БРОНХО-ГРАН

Причина кашлю – запалення різних частин дихальної системи – глотки, гортані, трахеї, а також легеневої ткани – пневмонії, але у побуті кашель, зазвичай, пов’язують з бронхітом.

Причиною хвороби стають мікроби або віруси, вони викликають набряк слизової оболонки дихальних шляхів, її запалення, утворення харкотіння, яке викидається назовні за допомогою кашлю.

Людина у своєму повсякденному житті зустрічається з безліччю мікробів і вірусів, але не кожна така зустріч завершується хворобою. Бути чи не бути хворобі вирішує система захисту організму: неспецефічна захисна система слизових оболонок і система імунітету. Неспецифічний захист слизових оболонок здійснюють інтерферон, лизоцим, деякі білкові субстанції, достатній рівень яких можуть забезпечити тільки здорові тканини. Часті повторні хвороби, хронічні запалення дихальних шляхів порушують синтез захисних речовин, знесилюють імунну систему – людина стає сприйнятливою до інфекцій, часто застужується, її організм пагано протидіє хворобі, повільно видужує, хвороба приймає затяжний характер, переходить у хронічну форму.

Тяжкість стану і прогноз гострого захворювання різні при запаленні різних відділів дихальних органів і у хворих різного віку. Фарингіт, трахеїт, бронхіт без астматичного компоненту – у дорослих захворювання, як правило, неважкі. Навпроти, пневмонія – дуже серйозне захворювання, що вимагає негайної кваліфікованої медичної допомоги.

У дітей може важко протікати ларингіт — може прийняти характер стенозуючого ларингіту. Це захворювання зустрічається найчастіше у віці 2-5 років: у дітей цього віку повинен викликати тривогу нав’язливий гавкаючий нападоподібний кашель, що посилюється в нічний час.

У дітей перших двох років життя, особливо – перших 6 місяців, можливий розвиток дуже важкої форми запалення бронхів – бронхіоліта (запалення найдрібніших гілочок бронхів). Про бронхіоліт можуть свідчити прискорений гучний натужний подих, задишка з утрудненим видихом, блідо-сіре із синявою обличчя.

Пневмонія у дітей – завжди захворювання важке, із серйозним прогнозом. На пневмонію вказують підвищення температури до високих цифр, хекання, задишка, синюшний колір обличчя, іноді – блювота, у маленьких дітей – здуття живота.

У дорослих людей стінозуючий ларингіт і бронхіоліт не зустрічаються, у них важкий стан найчастіше обумовлює запалення легень. В останні десятиліття пневмонія у дорослих усе частіше протікає без високої температури, задишки, розвивається захворювання повільно, поволі. Звертають на себе увагу лише слабкість, пітливість, кашель, іноді – субфебрильна температура, покахикування.

Гомеопатичні препарати показані при будь-якому гострому захворюванні дихальної системи, але вони повинні призначатися досвідченим лікарем, особливо дітям. Важкий перебіг захворювання вимагає комплексного лікування, при неважкому гострому бронхіті чи неважкому загостренні хронічного бронхіту можна призначити тільки гомеопатичні препарати.

Для лукування бронхо-легеневого дерева розроблено гомеопатичний препарат Бронхо-гран.

Призначення Бронхо-грану сприяє зменшенню запальних явищ у бронхах, поліпшує відхожденння харкотиння, сприяє поліпшенню самопочуття.

Доцільно призначення Бронхо-грану для лікування хронічного бронхіту. Це захворювання вимагає тривалого, беззупинного протизапального, антибактеріального лікування. Гомеопатичне лікування має тут незаперечні переваги: гомеопатичні препарати, як ніякі інші, можна приймати необмежено довго, не ризикуючи одержати побічні дії, ускладнення від самого лікування, і при цьому ефективність гомеопатичного лікування хронічного бронхіту досить висока. Зменшуються запальні явища у бронхах, поліпшується відхождення харкотиння, поліпшується вентиляція легень, самопочуття. Значне поліпшення здоров’я досягається при бронхоектатичній хворобі: зменшуються запальні явища в бронхоектазах, вони очищуються від гнійного харкотиння, у результаті поліпшується вентиляція легень, зменшується інтоксикація організму, поліпшується самопочуття, підвищується працездатність.

Бронхо-гран може застосовуватись при будь-яких захворюваннях, що супроводжуються кашлем. Це може бути гостре захворювання або загострення хронічного бронхіту внаслідок застуди, після грипу чи ОРЗ. У залежності від тяжкості стану препарат можна використовувати як основне лікування чи в комплексній терапії, одночасно з негомеопатичними ліками.

Бронхо-гран можна використовувати в комплексному лікуванні коклюшу.

Якщо кашель триває довго, хворого турбують слабкість, пітливість, довгостроково підвищена температура, лікування хворого будь-якого віку повинне проводитися під спостереженням лікаря.

Останнім часом спостерігається багато випадків затяжного в’ялого перебігу бронхітів, пневмоній, особливо у дітей. У таких хворих використання повторних курсів антибіотиків виявляється неефективним, у них виникає загроза розвитку дисбактеріозу, алергічних ускладнень. Включення у комплекс лікування цих хворих Бронхо-грану сприяє підвищенню реактивності організму, прискорює одужання, дозволяє зменшити кількість антибіотиків чи інших препаратів.

Хронічні захворюванння бронхо-легеневої системи потребують довгострокового протизапального, антибактеріального лікування. Гомеопатичне лікування цих захворювань має великі переваги перед іншими методами: гомеопатичні препарати можна приймати довго, при необхідності – роками без небезпеки отримати побічні дії, ускладнення від самого лікування. Бронхо-гран застосовується у комплексі лікування загострень хронічного бронхіту, бронхо-ектатичної хвороби, асми. Після покращення стану хворого – у періоді ремісії. Бронхо-гран використовується як протирецедивне лікування. Препарат впливає безпоседньо на бронхо-легеневу систему і на організм в цілому, зменшує явища інтоксикації, поліпшує функцію серцево-судинної, нервової, ендокринної систем, внаслідок чого покращується самопочуття, підвищується працездатність, нормалізується сон, апетит, відпадає необхідність у використанні деяких негомеопатичних ліків, що дуже цінно у похилому віці, коли хвороб багато, а медикаментозне навантаження переноситься погано і для багатьох ліків є протипоказання.

Грип-гран – комплексний гомеопатичний препарат, який добре зарекомендував себе як засіб профілактики і лікування гострих респіраторних захворювань, грипу, застуди.

Профілактична дія Грип-грану неспецифічна, спрямовано безпосередньо на організм людини : препарат сприяє підвищенню захисних сил організму, зокрема, стимулює синтез інтерферону і ряду інших факторів місцевого захисту слизових оболонок дихальних шляхів, нормалізує показники імунної системи. Це знижує небезпеку зараження гострими респіраторними захворюваннями і застудою. На збудник гострого респіраторного захворювання Грип-гран не впливає, тому для його застосування не має значення, який вид вірусу або мікроб викликає спалах захворювань. Починати профілактику Грип-граном можна у будь-який час, у тому числі, в розпал епідемії.

Застосування Грип-грану для лікування грипу і ГРЗ значно полегшує перебіг хвороби, запобігає важким ускладненням, прискорює одужання.

В дитячій практиці використовується  Грип-гран дитячий. Особливо він показаний дітям, що хворіють з дуже високою температурою, схильні до судом на тлі високої температури. Використовується препарат і для лікування дорослих, якщо захворювання протікає за “дитячим” типом – з високою температурою, значним порушенням загального стану.

Частим проявом застуди у дітей і дорослих, ускладненням ОРЗ і грипу є запалення додаткових пазух носа – синусит(гайморит, фронтит, этмоидит). У комплексі лікування гострого синуситу і для лікування хронічних запалень носових пазух застосовується гомеопатичний препарат  ГАЙМОРИН. Препарат зменшує запалення і набряк слизових оболонок, полегшує дихання, зменшуєвиділення з носу. Препарат використовується в комплексі лікування, спільно з усіма іншими необхідними ліками (антибіотиками, протизапальними та ін.).

Для лікування бронхітів, пневмоній, ускладнень ГРЗ або грипу, в комплексі лікування використовується гомеопатичний препарат БРОНХО-ГРАН. Препарат полегшує кашель, покращує відходження мокроти, зменшує запалення дихальних шляхів, покращує вентиляцію легенів. Застосування Бронхо-грана дозволяє зменшити кількість антибіотиків, скоротити курс лікування ними, зменшує кількість ускладнень від застосування антибіотиків.

Холодний період року – це також сезон ангін. При лікуванні гострих і хронічних запалень мигдаликів застосовується гомеопатичний препарат АНГИН-ГРАН. При гострій ангіні він зменшує біль в горлі, запальні явища, набряк, скорочує терміни лікування, дозволяє зменшити кількість негомеопатичних препаратів. При хронічному тонзиліті Ангин-гран знижує кількість рецидивів, сприяє зменшенню мигдаликів, дозволяє запобігти операції.

Є питання?

Заповніть форму нижче та ми зв'яжемося з Вами найближчим часом:

Дякуємо Вам! Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Зробіть вибір
Пацієнт
Лікар
Медпрацівник
Пенсіонер

Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних і погоджуєтесь з політикою конфіденційності

Не всі поля заповнені

Повідомлення відправлено

Виникла помилка

spinner

Продовжити покупки Оформити замовлення