4
4

Як лікувати ячмінь: клінічна ефективність гомеопатичного препарату «Ячмені-гран»

Як лікувати ячмінь: клінічна ефективність гомеопатичного препарату «Ячмені-гран»

Ячмінь  – гострий запальний процес бактеріальної етіології у волосяному фолікулі вії чи сальній залозі повіки. Захворювання викликає бактерія роду Staphylococcus aureus. Інфікування відбувається внаслідок закупорки проток шкірним салом, змертвілими клітинами епітелію або частинками макіяжу. Виникає запалення залози, що призводить до появи набряку та щільного утворення з гнійним вмістом усередині. Патологія зустрічається у 80% людей. Частіше хворіють дорослі, ніж діти.

 

Про прояви захворювання та методи його лікування, що дозволяють уникнути серйозних ускладнень, – розповідає офтальмолог.

Як виглядає ячмінь: основні симптоми

Нагноєння повіки в місці проникнення бактерій супроводжується почервонінням та набряклістю м'яких тканин, з'являється свербіж та печіння. На фоні гіперемії тканини формується щільне утворення з чіткими межами та гнійною головкою. Відтік гною при розриві гнійника відбувається в основу вій (зовнішній ячмінь) або в кон'юнктивальний мішок (внутрішній ячмінь).

 

Іноді хвороба супроводжується симптомами інтоксикації організму: лихоманкою, запамороченням, ломотою у м'язах, збільшенням лімфатичних вузлів. Тяжкий перебіг призводить до таких ускладнень:

 

 • кон'юнктивіт (інфікування слизової оболонки ока);
 • халязіон;
 • флегмона очниці (гнійне запалення жирової клітковини);
 • патології судин ока (тромбоз і тромбофлебіт);
 • сепсис (зараження крові).

 

Генералізація інфекції підвищує ризик ураження органів зору та тканин головного мозку, що призводить до менінгіту або менінгоенцефаліту.

Діагностика стафілококової інфекції ока

Лікар ставить діагноз під час візуального огляду на підставі клінічних симптомів та скарг пацієнта. При рецидивному перебігу хвороби та ускладненнях знадобляться лабораторні дослідження:

 

 • визначення концентрації глюкози в крові;
 • діагностика гельмінтозів та імунодефіцитних станів;
 • мікроскопічне дослідження вій на Demodex;
 • бакпосів із визначенням чутливості до антибіотиків.

Лікування запальних процесів повіки

Часто запалення проходить самостійно, але у разі ускладнень слід звернутися до лікаря. Поява ячменю на оці або його рецидиви вказують на зниження місцевого імунітету, наявність хронічних захворювань ендокринної системи, шлунково-кишкового тракту, гіповітамінозу та імунодефіцитів.

 

Для лікування ячменю застосовуються:

 

 • системна антибактеріальна терапія;
 • антибактеріальні препарати місцевої дії;
 • протизапальні препарати;
 • мазі та креми.

 

У комплексній терапії ячменів ефективний гомеопатичний препарат «Ячмені-гран». Він показаний для лікування рецидивуючих ячменів, нормалізації обміну речовин у тканинах шкіри, потових та сальних залоз, стимулювання місцевого імунітету та захисту шкіри повік.

Є питання?

Заповніть форму нижче та ми зв'яжемося з Вами найближчим часом:

Дякуємо Вам! Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Зробіть вибір
Пацієнт
Лікар
Медпрацівник
Пенсіонер

Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних і погоджуєтесь з політикою конфіденційності

Не всі поля заповнені

Повідомлення відправлено

Виникла помилка

spinner

Продовжити покупки Оформити замовлення