4
4

Що таке отит: лікування запального процесу вуха гомеопатичними засобами

Що таке отит: лікування запального процесу вуха гомеопатичними засобами

Отит – патологія, що виникає внаслідок ускладненого перебігу гострих респіраторних захворювань, гаймориту, запалення мигдаликів або механічних пошкоджень барабанної перетинки. Отит розвивається на фоні інфекцій дихальних шляхів у 80% малюків до трьох років, дорослі хворіють у чотири рази рідше.

 

Як протікає захворювання та чим його лікувати – розповідає кандидат медичних наук, експерт у галузі оториноларингології та аудіології.

Які симптоми та ускладнення має отит?

Гострий біль у вусі виникає раптово та проявляється закладеністю, втратою чіткості слуху, слизовими або гнійними виділеннями зі слухового проходу. Зазвичай хвороба розвивається через переохолодження, попадання води у вухо чи інфекцію. Виділяють отит зовнішнього, середнього та внутрішнього вуха. Кожен вид відрізняється симптоматикою, особливостями перебігу захворювання та способами лікування.

 

Варто зазначити, що рецидивуючий отит середнього вуха вірусної, бактеріальної або вірусно-бактеріальної етіології спричиняє незворотні зміни у слуховому каналі. Це можуть бути хронічні запальні процеси, втрата слуху та менінгіт.

 

Висока частота ускладнень ГРВІ у дітей та стрімкий розвиток бактеріальної інфекції призводить до стійкої резистентності та створює труднощі у лікуванні захворювання. Саме тому виникає необхідність розробки ефективної терапії.

Діагностика отиту

Діагностика ґрунтується на оцінці клінічної симптоматики та історії хвороби. Також проводяться інструментальні та лабораторні дослідження:

 

  • отоскопічне визначення зниження слуху;
  • тональна гранична аудіометрія;
  • клінічний аналіз крові;
  • посів виділень з вуха на мікрофлору.

 

Класичні випадки отиту та визначення клінічної фази запального процесу не викликають діагностичних труднощів.

Особливості лікування захворювання

Згідно зі стандартами лікування ЛОР-органів в Україні, важкі форми вимагають перебування хворого на стаціонарному лікуванні, легкі – амбулаторної медичної допомоги.

 

Лікування дітей та дорослих із симптомами отиту проводиться:

  • антибіотиками;
  • протизапальними засобами;
  • комбінованими вушними краплями з антибактеріальним ефектом;
  • антисептиками;
  • методами фізіотерапії.

 

У терапії запальних захворювань середнього вуха використовуються гомеопатичні засоби. Компоненти препарату допомагають боротися з гострими та хронічними отитами у дітей та дорослих.

 

Препарат випускається у формі гранул і застосовується натще. Полегшити стан при гострих отитах та рясному виділенні гною можна при регулярному прийомі гранул. При тяжких формах інфекції препарат приймається в комплексі з антибактеріальною терапією. Сукупність схем терапії дозволяє успішно боротися з отитами вірусної та бактеріальної етіології.

Є питання?

Заповніть форму нижче та ми зв'яжемося з Вами найближчим часом:

Дякуємо Вам! Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Зробіть вибір
Пацієнт
Лікар
Медпрацівник
Пенсіонер

Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних і погоджуєтесь з політикою конфіденційності

Не всі поля заповнені

Повідомлення відправлено

Виникла помилка

spinner

Продовжити покупки Оформити замовлення