Гомеопатія лікує не речовиною, а пам'яттю про неї
В останні десятиліття в усьому світі зріс інтерес до гомеопатії. В наших аптеках усе частіше з'являються ліки з назвою "гомеопатичні", а серед пацієнтів поширюються про них слухи з оцінками від "чудодійне" до "дурниця" та "шарлатанство". Так що ж таке гомеопатія – чудо чи спосіб обдурити довірливих пацієнтів? Ні те, ні інше.
Гомеопатія – це метод лікування, який має переваги перед іншими методами, але має й певні обмеження своїх терапевтичних можливостей.
Гомеопатичні препарати, поряд з високою терапевтичною ефективністю, повністю позбавлені токсичних, побічних дій, не викликають алергії, не накопичуються в організмі, їх можна приймати необмежено довго, за необхідності – усе життя, що має велике значення при лікуванні хронічних захворювань. Жоден інший метод не може зрівнятися з гомеопатією в нешкідливості, безпеці такого тривалого лікування. Гомеопатичні препарати не мають протипоказань, вікових обмежень для застосування. Вони добре сумісні з іншими, негомеопатичними ліками й методами лікування, їх можна поєднувати з антибіотиками, гормонами, ферментами, іншими препаратами.
Гомеопатія – терапевтичний метод, вона може застосовуватися у всіх випадках, де не потрібно хірургічне втручання (але може використовуватися в передопераційній підготовці й для прискорення відновлення після операції).
Існує трохи невірних, але живучих тверджень щодо гомеопатії.
Одне з них: гомеопатія – різновид народної медицини. Насправді гомеопатія – метод наукової медицини, розроблений він німецьким ученим- енциклопедистом, лікарем з університетською медичною освітою Християном Фрідріхом Самуэлем Ганеманом більш 200 років тому.
Часто гомеопатію ототожнюють із лікуванням травами. Гомеопатія й фітотерапія – зовсім різні методи. З фітотерапією гомеопатію ріднить тільки те, що обидві використовують рослини як сировину для ліків, але у фітотерапії рослини використовуються в натуральному виді – у вигляді настойок, відварів, витяжок, а в гомеопатії від рослинної сировини до ліків – довгий шлях приготування за особливою технологією. Та й ліки з рослинної сировини становлять приблизно третину гомеопатичного арсеналу, інші виготовляються із сировини мінерального, органічного й тваринного походження.
З вихідної сировини гомеопатичні ліки готуються шляхом багаторазових послідовних розведень. Цей спосіб розробив Ганеман, ним користуються в усьому світі дотепер. Вихідна речовина послідовна розводиться в 10, 100, 1000, 10000 і більш раз. На кожному етапі пробірку з розчином обов'язково струшують. Така технологія називається потенціонуванням. Саме цей, і тільки цей процес перетворює розведену речовину в гомеопатичні ліки. Отриманим розчином просочують цукрові крупинки.
Пояснення процесів, завдяки яким створюється гомеопатичний препарат дала сучасна фізика. Вода має пам'ять, при розчиненні речовини і її струшуванні молекули води вибудовуються в певному порядку, особливому для кожної речовини, "запам'ятовуючи" інформацію про його молекулярну структуру. Ця пам'ять зберігається навіть тоді, коли молекул речовини в розчині вже не залишається.
Взаємодія між організмом і гомеопатичними ліками відбувається не на хімічному рівні, а на інформаційному. Гомеопатичні засоби виступають як регулятори інформаційно-енергетичної системи, якої є організм людини.
Становлення гомеопатії в Росії почалося в 20-і роки 19 сторіччя й проходило під заступництвом царської родини. В 1833 році Державна рада прийняла закон, що регламентує діяльність лікарів-гомеопатів. У тому ж році виходить найвищий указ про створення гомеопатичних аптек і дозволі всім лікарям у своїй практиці використовувати гомеопатичні ліки.
Перші гомеопатичні аптеки були відкриті в Санкт-Петербургові, Москві, Ризі.
У Києву аптека відкрилася в 1835 році. Із цієї дати веде відлік історія української гомеопатії. За роки спільної роботи гомеопатами й фармацевтами накопичений великий досвід у виготовленні гомеопатичних ліків і їх використанні в лікуванні й профілактиці багатьох захворювань.
Цей досвід використовує у своїй роботі Національна Гомеопатична Спілка (НГС), створена на базі державної київської гомеопатичної аптеки в 1996 році.
Аптеки НГС пропонують більш 600 найменувань монопрепаратов і комплексних препаратів, виготовлених з строгим дотриманням технології приготування ліків у високих розведеннях.
Для профілактики й лікування гострих респіраторних захворювань і грипу розроблені препарати Грип-гран і Грипп-гран дитячий, для лікування хронічного тонзиліту й профілактики його ускладнень – Ангин-гран, для лікування гострих і хронічних бронхітів Бронхо-гран. Препарат Кардио-гран призначений для лікування вегето-судинної дистонії, гіпертонічної хвороби 1-2 ст., Артро-гран – для лікування захворювань і травм суглобів, хребта, остеохондрозу. Ряд препаратів мають показанням для лікування урологічні захворювання: Уро-гран – сечосольовий діатез, сечокам'яна хвороба, запальні захворювання сечовивідних шляхів; Простатон – хронічні запалення передміхурової залози; Аденома-гран – аденома передміхурової залози. Масто-гран – лікування мастопатій. Клімакто-гран – клімактеричний синдром із припливами, слабкістю. Препарат Стресс-гран показаний при порушенні самопочуття в результаті стресу, переживань, Сон-норма – при порушенні сну, безсонні після психо-фізичних перевантажень, Энуран – при нетриманні сечі в дітей і дорослих. Різноманітні показання має препарат Рост-норма: нормалізує засвоєння й обмін кальцію й фосфору, сприяє правильному формуванню кісток і зубів у період росту, загоєнню кісток при переломах, травмах, при запальних захворюваннях кісток. Вес-норма сприяє нормалізації вуглеводного й жирового обміну, зменшує почуття голоду, сприяє нормалізації надлишкової ваги. Табакум-плюс полегшує тяжкі відчуття при відмові від паління.
Комплексні гомеопатичні препарати набувають популярності в усьому світі. Чітко розроблені показання для їхнього застосування дозволяють скористатися перевагами гомеопатії не тільки лікарям, що не володіють гомеопатичним методом, в обсязі, достатньому для індивідуального підбору ліків своїм пацієнтам, але й самим хворим у їхній домашній аптечці.
При використанні гомеопатичних ліків у домашній аптечці слід пам'ятати, що самостійно припустимо лікувати тільки деякі захворювання:
гострі захворювання з неважким плином і невеликою тривалістю, з передбачуваним результатом або задавнені хронічні захворювання без прогресуючого погіршення стану здоров'я, неважкі загострення цих хронічних захворювань, неважкі травми.
Гострі захворювання з важким плином, особливо в маленьких дітей, вимагають обов'язкового спостереження лікаря терапевтичного профілю. Якщо хворого турбують болі й вони довгостроково не проходять (особливо болі в області серця), необхідна консультація фахівця. Хронічні захворювання зі стабільним плином можна лікувати одними тільки гомеопатичними препаратами, але такий розв'язок повинен прийняти лікар.
Не підлягають самостійному лікуванню захворювання з утворенням вузлів (наприклад, вузловий зоб, фіброміома матки), зі схильністю до кровотеч, хронічні захворювання з нестабільним перебігом, несприятливим прогнозом закінчення хвороби, захворювання, які можуть призвести до важких, загрожуючих життю ускладненням. Гомеопатія може надати таким хворим істотну допомогу, але призначати лікування в цих випадках повинен кваліфікований лікар-гомеопат.
Також потрібно знати:
Комплекси не містять антибіотиків, сульфаніламідів, гормонів і інших сильно діючих ліків у непотенцированном виді.
Прийом гомеопатичних комплексних препаратів можна поєднувати з будь-якими іншими ліками й методами лікування, у тому числі, з лікувальним голодуванням.
Використання гомеопатичних препаратів у комплексі лікування значно підвищує ефективність проведеної терапії, у ряді випадків дозволяє знизити дози або зменшити кількість алопатичних ліків.
Комплексні гомеопатичні препарати, що випускаються Національною Гомеопатичною Спілкою, не поступаються по ефективності імпортним аналогам, але значно доступніше за ціною.
Протипоказання для приймання гомеопатичних препаратів відсутні.
Побічні дії не виявлені.