4
4

Чудовий гормон серотонін

Чудовий гормон серотонін

Серотонін, часто називають "гормоном щастя", але насправді він є нейромедіатором, який відіграє ключову роль у регуляції настрою, сну, апетиту, температури тіла, а також допомагає контролювати когнітивні функції та кровообіг. Його виробництво та діяльність в організмі людини мають глибокий вплив на наше емоційне та фізичне самопочуття. 

Роль серотоніну в організмі

Серотонін часто асоціюється з підвищенням настрою та загальним відчуттям щастя. Низький рівень серотоніну пов'язаний з підвищеним ризиком розвитку депресії та анксіозності. Цей гормон також відіграє важливу роль у регулюванні циклу сну, допомагаючи контролювати циклічні ритми тіла та сприяючи засипанню. Нейромедіатор впливає на апетит, сприяючи відчуттю ситості та допомагаючи контролювати вживання їжі. А ще, серотонін має значення для пам'яті, навчання та загальної когнітивної функції.

Як підвищити рівень гормону за допомогою харчування?

Серотонін – це нейромедіатор, який виробляється в нашому організмі, тому його "джерелами" є не продукти безпосередньо, а скоріше фактори, що сприяють його синтезу. Виробництво серотоніну відбувається з амінокислоти триптофану з участю вітаміну B6, магнію та інших поживних речовин. Ось перелік продуктів та факторів, які можуть сприяти підвищенню рівня серотоніну:

  • продукти, багаті на триптофан. Це м'ясо індички та курки, банани, молочні продукти, горіхи та насіння, риба, бобові;
  • продукти, багаті на магній. Магній сприяє перетворенню триптофану на серотонін, тому включення в раціон зелених листових овочів, цільнозернових, темного шоколаду тільки піде на користь. 

Але важливо пам'ятати про помірність та слідкувати за своїми відчуттями та реакціями організму. 

Що ще сприяє виробленню серотоніну?

Ну, наприклад, сонячне світло. Воно сприяє виробленню вітаміну D, який може допомогти підвищити рівень серотоніну. Ось що ще впливає на його вироблення:

  • фізичні вправи. Регулярні тренування підвищують рівень серотоніну та покращують настрій;
  • медитація та релаксаційні техніки. Допомагають знизити рівень стресу, що позитивно впливає на вироблення серотоніну;
  • достатній сон. Підтримка здорового режиму сну важлива для регуляції рівнів серотоніну. Намагайтеся спати достатньо годин і дотримуватися регулярного графіка сну.

Не останню роль у регуляції рівня серотоніну відіграє психологічний стан людини. Знаходьте час для себе, займайтеся улюбленими хобі, спілкуйтеся з близькими та робіть все можливе, щоб зменшити рівень стресу в житті.

Є питання?

Заповніть форму нижче та ми зв'яжемося з Вами найближчим часом:

Дякуємо Вам! Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Зробіть вибір
Пацієнт
Лікар
Медпрацівник
Пенсіонер

Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних і погоджуєтесь з політикою конфіденційності

Не всі поля заповнені

Повідомлення відправлено

Виникла помилка

spinner

Продовжити покупки Оформити замовлення